Я шукаю...

Кожне четверте місто у світі не готове до кліматичної кризи

Кліматична криза

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Що відбувається з кліматом у всьому світі?

Те, що зараз відбувається з кліматом у маленьких містечках і мегаполісах – це велика проблема для майбутнього нашої планети. Влада міст з великим населенням знає про проблеми, пов’язані з викидами вуглекислого газу, проте найближчим часом ніхто не збирається знаходити способів для боротьби з кліматичними змінами та екстремальною погодою. Газета The Guardian повідомила про те, що 25% міст в усьому світі не зможуть пережити жорстких погодних умов. У своїй статті редактори The Guardian посилаються на дослідження Міжнародного проєкту з розкриття даних щодо викидів парникових газів. Дослідження дає зрозуміти, що деякі міста не мають достатньо ресурсів для того, щоб захистити себе під час негоди.

У соціальних мережах регулярно з’являються дописи про катастрофи у мегаполісах, адже все частіше там виникає:

  • аномальна спека
  • засуха
  • нестача водних ресурсів

Кліматична криза

Читайте також: В Україні щорічно викидаються мільйони тонн пакування

Дослідники вирішили перевірити, чи вистачить великим населеним пунктам засобів для боротьби з кліматичною кризою. У результаті виявилося, що серед 800 міст у понад 40% немає навіть стратегії для боротьби з катаклізмами, а у чверті міст не вистачає коштів для таких ініціатив. Також автори проєкту вказали на те, що минулого року у більше ніж 400 міст було близько 1000 проєктів для боротьби з кліматичною кризою, проте вони так і не змогли отримати належного фінансування. На втілення цих ініціатив в життя владі довелося б витратити близько 70 мільярдів доларів.

Деякі країни почали активно користуватися відновлюваними та екологічними джерелами енергії, та попри це, багато розвинутих країн не бачить потенціалу у програмах з підготовки до кліматичної кризи. Лондон, Бристоль, Лос-Анджелес та Афіни ввійшли до переліку мегаполісів, які найкраще призвичаюються до можливих погодних змін. До прикладу, у Греції для боротьби з надмірним нагріванням вулиць озеленюють дахи будівель та намагаються саджати якомога більше дерев. Тим часом у Бристолі будують конструкції, які захищатимуть мешканців під час повеней.

Клімат та кліматичні зміни України

Деякі кліматологи переконані, що клімат в Україні не можна розглядати «у вакуумі», адже зміна в кліматі відбувається у всьому світі. Загалом, про проблеми, пов’язані з кліматом, почали активно говорити в 70-х роках минулого століття.

Кліматична криза

Почали з’являтися організації на кшталт Грінпісу, які пояснювали чим може зашкодити глобальне потепління. Ця тема активно підіймається останні десять років, проте емісія вуглекислого газу не зменшується. Хоча країни Євросоюзу долучилися до ініціатив зі скорочення викидів CO2, Китай та Індія їх збільшили.

Для багатьох пересічних людей зміна клімату не є серйозною проблемою, адже більшість їх просто не бачить. Про глобальне потепління часто згадують у сюжетах про повені, посухи та пожежі, проте цього недостатньо, щоб просвітити українців.

Останні п’ять років середня температура встановлює все більші рекорди. Так само це відбувається з природними явищами, адже рік тому Україна пережила пилові бурі, нестачу водних ресурсів, повені та значні втрати у сфері сільського господарства. Минулого року стало зрозуміло, що наша країна не має достатньо засобів для адаптації до таких змін. На жаль, у бюджеті навряд знайдуться кошти для підтримання програм для боротьби з екологічною кризою.

Кліматичні зміни на планеті

Очевидно, що кліматичні зміни на планеті відбуваються в надто стрімкому темпі, а людська діяльність в цьому допомагає. Кожні десять років температура повітря зростає, і найближчим часом ця тенденція не змінюватиметься.

Кліматична криза

Варто прочитати: Поради для збереження природи. Екологічна ситуація в Україні

 Навіть маленькі зміни в кліматичних умовах можуть вплинути на життя мільйонів людей. Якщо середня температура у світі підвищиться принаймні на 1 градус, це може зруйнувати сільське господарство та тваринництво в деяких регіонах, через що люди будуть вимушені шукати собі інше заняття або мігрувати.

Попри те що наше суспільство намагається використовувати відновлювані джерела енергії для роботи великих підприємств, кліматологи вважають, що середня температура зросте на 3 градуси. Вже давно потрібно почати піклуватися про нашу планету, тому ми розповімо як це можна зробити самотужки.

  1. Встановити сонячні панелі. Попри те, що схожі джерела енергії ще не є достатньо потужними для того, щоб повною мірою забезпечити будинки електрикою, їхнє використання зменшує кількість шкідливих викидів до 30 разів.
  2. Використовувати менше пластику. Постарайтеся відмовитись від використання пластикового посуду, трубочок, пакетів та пакувань. Чим більше схожих продуктів ми купуємо, тим більше пластику відправляється на смітник. Зі смітника все потрапляє в ліси або полігони, де залишається лежати та отруювати природу. Замінити більшість посуду можна довговічнішими альтернативами, а замість поліетиленових пакетів використовувати екоторби. Багато країн зараз вводять заборону на використання одноразового пластику. Ця ініціатива вже починає позитивно впливати на викиди в атмосферу.
  3. Не користуватися водою без потреби. Старайтеся економити воду та скорочувати її використання, оскільки це знижує забруднення вуглецем. Під час ранкових процедур не залишайте кран ввімкнутим.
  4. Купуйте тільки ту їжу, яку точно з’їсте. У всьому світі чимало енергії йде на те, щоб створити, запакувати та доставити їжу до магазину біля вашого дому. Велика частка харчових продуктів опиняється на смітнику, тому що їх або не хочуть, або не встигають з’їсти. Тому не варто купувати нові харчі, якщо ви ще не впоралися зі старими.
  5. Експлуатуйте енергоефективні прилади. Використовуйте світлодіодні лампи, а під час купівлі нової побутової техніки шукайте наліпку Energy Star. Це знак, який вказує на те, що прилад використовує енергію економніше та ефективніше. Також в холодну пору року замініть вікна та двері на герметичні еквіваленти, які затримують тепло в приміщенні. На опалення взимку йде найбільше енергії, тому важливо ефективно її використовувати.
  6. Користуйтеся відновленою технікою. Люди часто викидають гаджети за першої нагоди замість того, щоб віднести їх до майстерні. Це погано впливає на навколишнє середовище, адже батареї телефонів, викинутих на смітник, забруднюють ґрунт та ґрунтові води. Якщо ви задумались над купівлею відновленого iPhone, радимо звернутись у наш магазин Apple.

Ваша оцінка: