Я шукаю...

Історія створення серії ігор "Angry Birds"

Обкладинка гри "Angry Birds"

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Витоки «Angry Birds» або подарунок долі на межі загибелі ...

На дворі була пізня золота осінь 2009 року. Фінанси фінської компанії Rovio співали романси, хоча за плечима у розробників вже понад 50 невеликих ігор для смартфонів. Вони й гадки не мали, що їх новий проект під назвою «Angry Birds» так вистрілить. Це був той рідкісний випадок, коли журавель виявився краще синиці в руці. Але не станемо забігати вперед і почнемо з самого початку ...

В голову дизайнера по імені Якко Іісало прийшла дивовижна ідея для гри - божевільні птиці таранять стіни будівель. Якко зробив перший начерк і показав його чолі розробки - Туомо Лехтітену. Йому ця ідея відразу сподобалася, і команда приступила до роботи. На тому самому першому нарисі був Ред, - який пізніше стане символом злих пташок і одним із найбільш упізнаваних ігрових персонажів, - Синя трійця і Длінноклювий Чак.

Але навчені досвідом Rovio вирішили, що грі не вистачає антагоністів, птахам потрібен був противник. Розробники творчо підійшли до цього питання, і оглянусь на світ. В ті часи бушувала пандемія H1N1 і ворогами стали розповсюджувачі цієї хвороби - свині. Автори іронічно підкреслили свій посил, прикрасивши свиней в болісно-зелений колір. А щоб якось обґрунтувати неприязнь між персонажами протиборчих таборів, Rovio придумали історію. Свині пішли на крадіжку заради яєчні, а пернаті їм вічно мстять, жадають повернути свої яйця назад.

Перші кроки до успіху ...

Спочатку задумка полягала в тому, щоб гравець проводив пальцем по екрану і жбурляв птахів в свиней. Таке управління виявилося моторошно незручним, і тоді розробники додали в гру рогатку. Ця механіка швидко прижилася, адже все геніальне просто.
Перший випуск гри відбувся 10 грудня 2009 року для платформи Apple IOS в App Store. Пізніше вийшла і на Android, MeeGo Harmattan, Bada, Symbian, WebOS, OS X, Meamo 5, Microsoft Windows і Java.

Цікаво буде прочитати сучасним батькам: Ігри для дітей на iPhone

Перша гра називалася «Angry Birds Classic» і швидко набула популярності вже в лютому 2010 року на теренах Великобританії в AppStore, а потім і в США, зайнявши перше місце на платформі. На вершинах рейтингу гра протрималася цілих 275 днів.
А ось з перенесенням на інші платформи виникли труднощі. З версією для Google Play проявилася проблема фрагментації платформи. Тобто було майже неможливо створити програму, яка добре б працювала для всіх пристроїв на операційній системі Android.
Дещицю критики Rovio отримали і від власників консолей; грати в «Angry Birds» на джойстику було некомфортно. Власники PSP зовсім скаржилися на те, що в грі не працювало збільшення і часом птахів доводилося кидати казна-куди. Реліз першої частини не тільки приніс розробникам успіх, але і вказав на помилки. Зрозуміло, після такого повороту подій продовження стало питанням часу ...

Культурний феномен «Angry Birds» ...

Після дебютної частини серії пішла наступна виріб компанії - Angry Birds Seasons, присвячена святах і порами року. Потім була колаборація з мультфільмом «Ріо». Потім вийшла «Magic» для власників деяких смартфонів, що працюють на рідких операційних системах на кшталт «Symbian» і «MeeGo».
Трохи пізніше фантазія розробників запустила їх пташок в космос в гру з такою ж припискою - «Space». У ній птиці пройшли крізь портал і змінили структуру свого ДНК, перетворившись в космічних птахів з надздібностями. Але не все так просто, адже підлі свині знову вкрали яйця і втекли в космос.

У тому ж році вийшов ексклюзив для соціальної мережі «Facebook» з припискою «Friends». У ній користувачі могли грати з друзями спільно або змагатися між собою.

Далі було дві гри за мотивами «Star Wars» з такими ж назвами. Сюжет першої гри на свій манер повторював наратив оригінальної трилогії, а ось друга - сюжет сиквелів «Зоряних воєн»

При стартових вкладеннях в сто тисяч євро, «злі птахи» себе вже неодноразово окупили. На дворі був уже 2015-го, і до релізу наступної номерної частини залишилося пару місяців. Забігаючи вперед в майбутнє, можна зробити висновок, що попередній досвід компанії до «друге птахів» був лише наріжним каменем ...

Rovio не обмежилися однією лише аркадою і пробували себе в різних жанрах. Почали вони з «Go!» - це була іграшка в жанрі гонок, що зовні нагадує раритетну гоночну аркаду на PlayStation 1 - «Crash Team Racing», потім покрокова стратегія, шутер від третьої особи і навіть RPG! Але і це був ще не кінець: Rovio випустили спін-офф - «Angry Birds Bad Piggeis», де протагоністом виступають вже свині. Головний герой - Росс, допомагає Королю свиней приготувати яєчню. У грі потрібно будувати хитромудрі конструкції і способи пересування в гонитві за жаданими яйцями.

Але і цим фантазія розробників не обмежений. Були ігри в жанрі «3 в ряд» - це ті самі кульки, в які так часто залипають люди в вагонах метро. І, нарешті, крок в сторону нових технологій - версія на VR. Так «Angry Birds» з'явилася на усіх платформах, а й осідлала всілякі жанри і побувала в окулярах віртуальної реальності. Однак все це було лише на екранах, все це було лише іграшками, а що в реальному світі? ..
А в ньому вже відкрили сотні тематичних магазинів з одягом, іграшками і навіть книгами. Будувалися атракціони, випускалися марки з логотипом птахів, а в Діснейленді все частіше з'являвся вже всесвітньо відомий Ред. У майбутньому під керівництвом Rovio знімуть ще і два повнометражних мультфільма за мотивами всесвіту їхні твори.

У пік своєї популярності «Angry Birds» можна було побачити на екранах практично будь-якого смартфона. Складно знайти людину, яка і не чув про цю франшизу. Ось так Rovio на своєму прикладі довели: іноді відміряти потрібно не сім, а п'ятдесят одна раз, зате коли однон раз відріжешь - мало не здасться. Але ж колись фінські розробники блукали в тіні більших ігрових компаній, а тепер і не віриться, що їх злі пташки коли-небудь полетять у вирій ...

Читайте також: НАЙКРАЩІ ІГРИ НА АЙФОН 2020 РОКУ

Підбиваючи підсумки…

Історія про те, як Rovio створили «Angry Birds» нагадує сюжет мотиваційного фільму. Вони старалися, билися як риба об лід, але вирвалися з грязі в князі. Але ж усе починалося з короткого способу в голові дизайнера по імені - Якко Іісало. Якби він тоді знав, як вплине на ігрову індустрію, ні за що б не повірив. Подібні історії навівають на думки, що справжня магія - це не чаклунство і фокуси, а наші мрії і завзятість.

Ваша оцінка: