Я шукаю...

Тепла меланхолійна історія під назвою «Old Man's Journey». Огляд зворушливої гри.

Обкладинка гри «Old Man's Journey»

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

ХІТ ПРОДАЖІВ
21 120 грн
- 7320   грн
13 800 грн

від 1380 грн/міс

НОВИНКА Знижка
17 120 грн
- 7520   грн
9 600 грн

від 960 грн/міс

Чим чіпляє «Old Man's Journey»?

В першу чергу - рисуванням і теплою атмосферою. На заставці строката картинка: на схилу біля воднії гладі стоїть простенький будиночок, позаду сонце повільно сідає за горизонт, а теплий мальований захід поблискує на фоні скель і круч. Картинка ця зачаровує, чомусь відразу згадується «Старик та море» Ернеста Хемінгуея. Відразу зрозуміло, що нас чекає щось світле.

захід на фоні скель

По-друге - відгуки гравців. Вони мало не вихваляють гру. Серед тисяч позитивних коментарів ви не знайдете ні жовчі, ні злоби. Справедливості заради варто відзначити, що я помітив всього 2 претензії: гра занадто коротка, всього на пару вечорів і те, що вона не починалася на iPad, але помилку цю незабаром розробники виправили. Рідко зустрінеш гру з такою гарячою народною підтримкою.

Два любителів двомірної естетики: Terraria IOS — гра для справжніх пригодників

Про що гра?

Я спробую розповісти про цю історію, уникаючи спойлерів. Гра починається з того самого будинку на схилі. Там живе дідок і йому в голову приходить ідея відвідати місця молодості, віддатися ностальгії та просто розвіятися, подивитися на світ.

подорожі дідка

В цілому гра дуже коротка - проходження не займе у вас більше пари годин, але ці часи ви запам'ятаєте надовго. Вас чекає меланхолійна історія про життя і її справжні цінності. Проста історія життя, яка не залишить вас байдужими.

Графіка і стиль гри

Попри те, що ця інді-гра виконана у вигляді малюнків, в ній грамотно дотримані перспективи та гра тіней. Художники створили ефект, що перед гравцем ожила картина маслом. Залежно від тону розповіді, в загальній картинці переважають світлі або темні кольори. Ось, наприклад, момент, на якому фарби в історії згущуються:

розпогодилось...

Або, навпаки, коли старець надається теплим спогадам:

прекрасна погодка

Анімації тут незграбні - по відчуттях, всього 3-10 кадрів в секунду, що на подив грає на руку загальному антуражу гри та атмосфері.

Час від часу по ходу сюжету вам будуть показувати картинки, вони намальовані детальніше основної гри. Картинки, до слова, анімовані й несуть в собі добру половину наративу гри, так що раджу ними не тільки милуватися, але і вникати в їх суть.

частина сюжету в зображенні

Зовсім трохи про геймплей...

«Old Man's Journey» - це проста в освоєнні головоломка. Ваше завдання - провести дідка по місцях, де він бував в минулому та дотиками мишки або сенсора, відновити їх так, як він запам'ятав їх в колишні роки. Іноді вам будуть зустрічатися перешкоди, тоді вам потрібно буде допомогти забудькуватому дідку пригадати, як їх обійти. Все, що вам знадобиться - крихта кмітливості.

Музика в грі

Саундтрек в грі явно записувався за допомогою музичних інструментів; тут вгадуються як і струнні, так і духові та ударні, і механічні та навіть язичкові. Без музичної освіти складно сказати напевно, де і що грає, однак напевно можна сказати одне - музика чіпляє, грає на чуттєвих струнах душі й задає розповіді правильний тон.

Грати в цю гру потрібно тільки зі звуком і бажано в навушниках. Всі елементи гри взаємопов'язані і якщо один з них випадає зі сприйняття гравця - руйнується вся магія.

Читайте також: Fallout Shelter: повноправна частина легендарної франшизи, або звичайний симулятор?

Чому Old Man's Journey шедевр?

Так історично склалося, що автор цієї статті ось вже дванадцять років займається творчістю. І якщо вже так повелося, я без зайвої скромності можу ручатися, що моя думка чогось варта. І я наполягаю - ця гра Шедевр!

Вона вийшла у 2017 році та не отримала належної уваги до себе, залишилася непоміченою. Це сумно. Я не стану ходити коло та навколо й оголошу свій список, чому Old Man's Journey заслуговує того, щоб її купити:

  1. розробник творчо підійшов до розповіді - зав'язка сюжету проста, проте наратив подається строго нормовано. Автор до останніх хвилин вміло жонглює з увагою гравця і його очікуваннями. За всю гру ви не почуєте ні слова з вуст персонажів і не прочитаєте і рядку тексту, але прекрасно зрозумієте весь сюжет.
  2. твір не розпадається на складові - загальний візуал, музика і сюжет тут підтримують і доповнюють один одного. Жоден з перерахованих аспектів не випадає із розповіді. Вони завжди задають потрібний тон, грамотно розгойдуючи гравця на емоцію.
  3. Посмак - будь-яке значущий твір мистецтва залишає після себе осад, якийсь емоційний шлейф, який може не проходити днями, а то й тижнями. Ось ви додивилися улюблений серіал з закрученим сюжетом, і вам стало сумно, що це кінець. Ось ви прочитали гарну книгу, встигли закохатися в цих персонажів, в цей світ, в цю історію і вона закінчується; в голові все ще витають афоризми та повороти сюжету. Ось ви подивилися фільм з великим смисловим навантаженням, і він плавно осідає в голові кадр за кадром, слово за словом. З «Old Man's Journey» у мене було також, залишилося враження, що прочитав щось світле і пізнавальне.

Я познайомився з «Old Man's Journey» на літній розпродаж в «Steam» і ні секунди не пошкодував про покупку цієї гри. Як тільки дізнався, що вона є на IOS і Android - купив її та там. Це той випадок, коли хочеться гру саме купити, а не просто пограти в неї. Мені захотілося віддячити розробника за ті емоції, які я випробував при проходженні. Поки подібні ігри виходитимуть - творчість не помре ніколи.

Ваша оцінка: