Я шукаю...

Кишенькова м'ясорубка або огляд мобільного PUBG - колись найпопулярнішою онлайн-ігри.

Обкладинка гри pubg mobile

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Витоки жанру «Battle Royal»

Піджанр шутерів «Battle Royal» у 2018-2020 роках знайшов небачену популярність. Простори сервісу «Twitch» заполонили стріми ігор подібного формату. Раптово «Battle Royal» почав займати перші місця за переглядами, стримери почали плавно перетікати в ігри цього жанру, а продажу «PUBG» росли як на дріжджах. Якийсь час «PUBG» била всі рекорди по онлайну і займала перше місце на платформі «Steam», потіснивши таких мастодонтів, як «Counter Strike: Global Offensive» і «Dota 2»

Феноменальний успіх «PUBG» не міг залишитися непоміченим, і незабаром розробники почали адаптуватися під вимоги гравців і створювати свій «Battle Royal»

Погляди розробників на цей жанр кардинально різнилися. Так одні робили упор на динамічність, інші - на різноманітність персонажів і їх здібності, а треті - на реалізм. Але суть завжди залишалася незмінною ...

Про що жанр «Battle Royal»?

Жанр перекочував в ігрову індустрію з кінематографа і літератури. Ще в далекому 1999-му році японський письменник Косюна Такамі написав роман «Королівська битва», де школярів відправляють на безлюдний острів і змушують битися один з одним, поки не залишиться лише один - він і стане переможцем. У 2000-му році вийшла екранізація твору. Це був імпульс, який через багато років обернеться найпопулярнішим жанром в ігровій індустрії.

роман «королівська битва»

Суть таких ігор в тому, що якусь групу людей закидають на закриту територію, як це було в книзі і кіно. На цій місцевості є зброя, їжа і медикаменти. Є тільки два правила: останній вижив переміг і кожен сам за себе. У «PUBG» гравці вільні об'єднуватися в групи, але якщо за правилами гри вони не перебували в ній спочатку - в кінцевому підсумку хтось когось зрадить. Ігрове поле поступово звужується і не дає нікому спокійно відсидітися по норах. З кожною хвилиною гра провокує людей до сутичок і боротьби.

Також іноді на карту може впасти цінний вантаж, тут він називається - аірдроп. Це посилка з найкращим умундируванням та життєво-необхідними предметами. Завдяки строкатому фаєрові, скарб цей видно з будь-якої точки карти та за його вміст розв'язуються бійки, а часом і локальні війни.

Амуніція по карті розкидана нерівномірно; в деяких місцях гравці навряд чи зможуть знайти вогнепальну зброю і зубожілий бронежилет, а в інших - всі види озброєння, купу патронів, цілий набір юного терориста і транспорт. Зрозуміло, на багаті спорядженням зони злітаються більше гравців, і в перші ж хвилини більшість з них гине. Виживає наймоторніший, швидкий і досвідчений. Саме такі гравці мають фору, бо практично з самого початку відрощують зуби та можуть постояти за себе. Це шлях ризиковий. Другий шлях - висадитися в затишному кутку, уважно вивчити місцевість і зібрати стартовий набір для виживання. Поки інші будуть гризти один одному горлянки, ви будете плавно нарощувати свій бойовий потенціал і вичікувати зручного моменту для атаки. Крок за кроком, усуваючи опонентів, ви чекаєте моменту, коли на карті залишиться лише жменька людей. З ними ви та позмагатися в силі та спритності. Це шлях безпечніше і дещо простіше, але займає більше часу і в разі випадкової загибелі гравця - він втрачає багато часу.

Корисна інформація про корисний гаджет: Apple Watch допомогли врятувати життя багатьом людям

«PUBG» тепер поміщається в кишеню...

Після оглушливого успіху гри на ПК-версії, її перенесення на Xbox, PlayStation, а також IOS і Android став питанням часу. І якщо з портуванням на консолі все зрозуміло, то портуванням на смартфони було куди складніше. Проблема в тому, що в оригінальному «PUBG» була величезна карта, велика кількість гравців (до 100), транспорт і десятки одиниць зброї. Перед розробниками встало вкрай непросте завдання: створити велику гру на масового споживача та оптимізувати її під середньостатистичні смартфони. Протестували ми все на добре відомих гаджетах iPhone. Чи вийшло у розробників перенести своє дітище на телефони? Зараз розберемося ...

Графіка в «PUBG: Mobile»

Картинка тут - це один з тих випадків, коли графіка викликає вау-ефект. Якщо приховати інтерфейс мобільного і ПК-версії, а потім показати зображення на екрані смартфона - побіжного погляду може виявитися недостатньо, щоб відрізнити їх.

відмінності у графіці

Як і в ПК-версії, в «PUBG: Mobile» є різні настройки графіки. На високих налаштуваннях зброю в руках персонажа відбиваються відблиски сонячних променів, об'єкти відкидають тіні, а локацію зрошує густа рослинність. Зрозуміло, такий рівень деталізації вимогливий до процесора смартфона і на тому ж iPhone 7 гра моментами може пригальмовувати, а сам телефон відчутно гріється і швидко розряджатися. На смартфоні з процесором Apple A13 Bionic політ нормальний. Смартфон не нагрівається і видає стабільні 30 кадрів в секунду при будь-яких обставинах. Однак на високій роздільній здатності акумулятор все ж сідати досить швидкоплинно.

Середні та низькі налаштування - панацея для айфонів старої гвардії, бо картинка в грі стане помітно простіше, але швидкодія, й автономність акумулятора відчутно зростуть. Знижені настройки графіки не завадять вам побачити противника, який затишно засів в укритті. Постраждають лише естетичні аспекти гри.

ігровий процес

Геймплей «PUBG: Mobile»

У механіків мобільної версії, версії на ПК і консолях не так багато відмінностей. В обох іграх інвентар та інструментарій практично однаковий. У мобільну версію перекочували обважування, їжа, медикаменти, амуніція і транспорт.

Змін зазнали лише дрібниці, та й то не всі: в «PUBG: Mobile» не такий великий вибір збройових прицілів і менший набір для кастомізації персонажа.

У грі передбачена можливість створити свого унікального бійця, проте спочатку вам будуть доступні лише стандартний пакет збірних образів: стать, колір шкіри, зачіска та обличчя. Створити повністю несхожого на всіх персонажа не вийде. Для тих же, хто готовий платити за косметичні зміни - в грі за реальні гроші можна одягнутися. Завдяки такому підходу баланс не руйнується, а розробники заробляють на свій хліб насущний.

кастомізація персонажа

Варто згадати пильну увагу розробника до дрібниць, наприклад: якщо ваш персонаж носить кепку і рухається у напрямку сонця - козирок врятує від променів, а надіте взуття зробить поступ вашого персонажа тихіше. Через таку любов до деталей мимоволі переймаєшся до розробника повагою і в якийсь момент перестаєш сприймати мобільну версію, як щось урізане під «залізо» смартфонів. Грається все приблизно так само, як і на ПК і консолях, але все-таки з великим застереженням, що на смартфоні менш тонке і чуйне управління.

Звук в «PUBG: Mobile»

«PUBG: Mobile»- сервісна онлайн-гра, тому музика тут тількі для галочки. Так, в меню грає якийсь мотив, проте нас цікавить інше - можна тут використовувати звук як перевага? Чи можна почути кроки ворогів, і на слух визначити відстань до них? Відповідь - так, можна. Аудіоряд тут - повноцінна ігрова механіка, нехтувати якою буде помилкою. Звук в мобільній версії не такий автентичний, як на ПК або консолях, але допомагає гравцеві краще орієнтуватися в просторі.

Стаття про новинки компанії Apple: В 2021 році стало відомо, що деякі зарядки не підходять для нових пристроїв Apple

Зробимо підсумки…

«PUBG: Mobile» - безумовно першокласний продукт. Якість виконання не викликає питань. За більш ніж 10 годин гри не було помічено ніяких кричущих дефектів. Все працює гладко і стабільно, неткод написаний добре: картинка на екрані не відстає за інформацією на серверах. Завдяки розподілу на регіони, пінг не скаче, а персонаж не телепортується, як іноді буває в інших онлайн-іграх.

З недоліків можна виділити хіба що високі системні вимоги й те, що гра затягує не по-дитячому.

Ваша оцінка: