Я шукаю...

Apple додала Lossless и Dolby Atmos в оновленні Apple Music

Apple Music

Буквально кілька днів тому світову спільноту меломанів сколихнула несподівана та приємна новина від провідної компанії Apple. Розробники цього бренду, який давно й міцно утримує на ринку позиції лідера, презентували радикальну модернізацію своєї музичної сервісної служби Apple Music.

У даній статті міститься матеріал про те, яким був створений спочатку цей популярний нині сервіс, які нововведення фахівцями «Еппл» були реалізовані за час його роботи, та як зростала кількість передплатників цього додатка. Особливу увагу в тексті приділено опису нововведень, яких зазнала аудіопрограма та пов'язаних з ними перспектив розвитку даного сервісу.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Трохи історії: як створювалася та розвивалася Apple Music?

У червні цього року знаменита музична служба відзначатиме свій шестирічний ювілей – можна сказати, що «яблучники» приурочили її оновлення саме до цієї дати.

Почалася робота з реалізації даного проекту ще в травні 2014 року – саме тоді брендом Apple була придбана компанія Beats Electronics, що спеціалізується на виготовленні гарнітур для прослуховування музики. Цікаво, що ці ж виробники були й власниками музичного сервісу Beats Music. Саме ця сервісна служба й стала прародителькою представленої роком пізніше Apple Music.

Презентація «Еппл Мьюзик» відбулася під час традиційної щорічної всесвітньої конференції WWDC. У результаті реалізації такої програми для користувачів стали доступними мільйони треків з онлайн-магазину iTunes Store.

Тоді меломани отримали доступ до всіх аудіо композицій в форматі ААС.

У дію Apple Music була запущена 30 червня 2015 року. Ця ж дата стала стартовою для випуску Айфона 8.4 та початку роботи нової інтернет-радіостанції Beats 1, яка стала важливою складовою відповідної музичної служби.

Починаючи з вересня 2019 року, цей музичний додаток знаходився в бета-версії, а вже в травні минулого року розробниками була запропонована більш досконала веб-версія, що підтримує опції програм для ПК та iPhone iOS.

Кілька місяців тому з'явилися чутки про чергову, на цей раз найсуттєвішу модернізацію проекту. Пізніше цю інформацію підтвердили офіційно й самі фахівці «Еппл».

Детально про недавнє оновлення сервісу Music та Lossless, Dolby Atmos

 І ось днями стало відомо, що обіцянки «яблучників» не залишилися голослівними.

Компанія Apple представила кілька нововведень, які заслуговують на увагу користувачів:

  • підтримку «просторового звучання», що відповідає стандартам Dolby Atmos;
  • доступність усього каталогу в форматі Losless-аудіо;
  • розширення каталогу сервісу – з червня, коли проект запуститься, в ньому буде понад 75 мільйонів композицій у преміальній якості;
  • можливість вибору якості аудіо відповідно до різних типів підключення та швидкісних характеристик мережі оператора користувача;
  • додавання в настройки роздільної здатності новаторської технології Hi-Resolution Lossless: при чутливості в 192 кГц вона дозволить досягати 24-бітної швидкості.

Варто врахувати, що такий режим підтримують не всі девайси, а тільки ті, які мають цифрове аудіообладнання останнього покоління: мається на увазі ЦАП з USB (DAC).

Що стосується опції «просторового аудіо», вона сама по собі не така вже й нова – підтримкою цього звукового формату вже забезпечуються певні сервісні служби з фільмами й серіалами. Але за заявою «Еппл», у модернізованої версії їх музичної служби ця функція буде працювати за замовчуванням.

Забезпечуватися підтримкою «просторового звуку» зможуть гарнітури, технічна начинка яких включає чіпи Apple H1 і W1: AirPods, AirPods Pro і AirPods Max, та девайси популярної серії Beats.

Підтримувати таке об'ємне звучання можуть інтегровані динаміки останніх поколінь Айфонів, а також Мас OS та iPad.

Що про модернізацію служби Apple Music розповідають самі фахівці «Еппл»?

Повноважними представниками компанії було дано інтерв'ю, в якому вони уточнили кілька важливих моментів, пов'язаних із нововведеннями в сервіс «Еппл Мьюзик».

  1. На самому початку реалізації проекту Dolby Atmos користувачі отримають доступ тільки до декількох тисяч аудіокомпозицій, а потім поступово на оновлений формат буде переведено всі 75 млн треків, що входять до каталогу. Розробники конкретних термінів цієї процедури поки не називають, але обіцяють, що подбають про її прискорення.
  2. У найближчих планах компанії – створення кураторських плейлистів, а також музичних альбомів в оновленому форматі: щоб позначити його, фахівці бренду використають спеціальний бейдж.
  3. Технологія Losless значно поліпшить якість аудіо, її позиціонують як «звук преміум-класу без стиснення». Реалізовувати даний план розробники мають намір за допомогою застосування власного кодексу Apple Lossless Audio Codec. Вони заявляють, що така новаторська методика забезпечить збереження кожного біта вихідного звуку.
  4. Щоб отримати можливість доступу до прослуховування музичних композицій в покращеній якості аудіо, користувачам буде достатньо активувати цю опцію в налаштуваннях сервісу. Аналогічним ручним способом можна буде вибирати й розподільність звуку, враховуючи витрати мобільних даних.

Нижня межа якості звуку на Apple Music буде відповідати CD-рівню, а справжні меломани зможуть насолоджуватися музикою формату 24 біт і 192 кГц.

Таких умов, як надбавки до базового тарифу й додаткові підписки, в планах Apple немає.

Розробники розраховують, що завдяки модернізації програми, аудиторія її передплатників істотно збільшиться: в 2015 році в ній налічувалося 6,5 мільйона користувачів, за наступні три роки дана цифра зросла до 56 мільйонів осіб, а в 2019 році цей показник досяг 60 мільйонів.

Чекати залишилося буквально лічені тижні – всі оновлення сервісної музичної служби стануть доступними вже в наступному місяці.

Ваша оцінка: