Я шукаю...

Російське ПО в iPhone: чому було прийняте таке рішення і як це вплине на українського користувача

Російське ПО на Айфон

Компанія Apple домовилася про виконання закону щодо встановлення російського програмного забезпечення на смартфонах. У зв’язку з цим вже з 1 квітня на гаджетах з’явиться російське ПО. До списку продукції відносяться не лише смартфони, але й планшети, портативні та стаціонарні комп’ютери, телевізори й інша техніка.

Так, після придбання гаджету після активації користувач зможе обирати додатки російських розробників для подальшої установки.

Домовленість була здійснена між компанією Apple та керівництвом Мінцифри. Одне з видавництв повідомляє, що ще у 2020 році в Apple розпочали підготовку під час випуску iOS 14.3. Була випущена закрита бета-версія для Росії й ще декількох країн. Особливість такої версії полягала у тому, що на смартфонах й іншій техніці була доступною функція запуску додатків в App Store від сторонніх розробників. І така опція повністю відповідає вимогам закону про переналаштування російського софту на смартфони й планшети.

Компанія Apple стверджує, що дотримується законодавства у всіх країнах з якими співпрацює. Крім цього, в Купертино додали, що вже понад 10 років App Store є перевіреним магазином додатків.

Прочитайте також: Чи варто чекати нову запатентовану технологію Touch ID в iPhone восени 2021 року.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Невелика історія

Закон щодо оновленого софту вступить у дію з 1 квітня 2021 року. Згідно з даними всі гаджети від компанії Apple повинні будуть мати російське ПО. Закон в першу чергу стосується смартфонів, планшетів, розумних телевізорів, комп’ютерів та іншого.

Айфон з російським ПО

Список затверджених додатків є різним для кожного з пристроїв. При цьому нововведення стосуються не лише iOS гаджетів, але й операційної системи Андроїд. Проте, є певні відмінності. Так, наприклад, для Андроїд-смартфонів повинно бути запропоновано не менше 16 вітчизняних програм на вибір. Експерти впевнені, що це відкриє російським розробникам грандіозні можливості, яких раніше не було й вони зможуть конкурувати з закордонними проектами.

Перед тим як прийняти такий закон, були й деякі нюанси. В першу чергу виникли трудності щодо домовленості з компанією Apple. Всі розуміють, що компанія не дозволяє чужим організаціям мати справу з їхньою продукцією.

Велика кількість експертів не вірила, що в Купертіно приймуть пропозицію. Однак все сталося по-іншому.

Російська активація та її особливості

Згідно з домовленостями, які були досягнуті під час переговорів, після першого запуску смартфона, який був придбаний на території Росії користувачу буде запропонований інший список додатків, які потрібно завантажити. Даний список буде запропонований за замовчуванням й міститиме лише ті додатки, які були затверджені російським правлінням.

При цьому кожен користувач може встановлювати додатки запропоновані зі списку за замовчуванням, або ж обрати лише декілька із них.

Російські додатки

Якщо, з часом будуть з’являтися нові програми цікавіші для користувачів, то вони також увійдуть до затвердженого списку. Тому наполягати на встановленні лише певних додатків ніхто не буде.

Також є й інформація про те, що на цей час ведуться переговори з приводу того, щоб в магазині додатків було створено додатковий розділ, у якому буде існувати спеціалізований список с додатками російських розробників. Проте ще немає даних, до якого результату привели дані переговори. Можливо зовсім скоро такий розділ з’явиться на сторінках App Store й для українських користувачів.

На що погодилися в Apple

Прийняття умов даного закону дозволить техніці від компанії Apple залишитися на російському ринку. Напевно тому компанія й прийняла умови.

Що стосується Андроїд пристроїв, то тут практично нічого не зміниться. Вся річ у тому, що такі смартфони вже давно мають велику кількість русифікованих програм. Тому закон це лише підсилить. Так, наприклад Samsung і Huaweiвже давно поставляють свою продукцію з великою кількістю утиліт російського виробництва. Інші компанії також. І це стосується не лише смартфонів, але й телевізорів та іншої техніки.

Встановлення російського ПО й можливі штрафні санкції при не виконанні даного закону

Вже вкінці 2020 року з’явилася інформація про обов’язкову умову наявності російського ПО. І при цьому воно повинне бути присутнім на кожному гаджеті від компанії Apple. У дію закон вступає з 1 квітня 2021 року.

Згідно з законом кожен користувач отримує список з якого повинен буде зробити вибір на користь додатків російського розробника. Серед числа таких програм обов’язково будуть групи Mail.ru, Яндекс, Лабораторія Касперського, та інші.

Вже є інформація, що були розроблені штрафи. Згідно з законом штрафувати будуть продавців, які будуть реалізовувати продукцію без російського ПО.

Штрафні санкції за порушення закону

Якщо з 1 квітня розпочнеться продаж смартфонів від компанії Apple з російським ПО, то штрафні санкції на недобросовісних продавців будуть розповсюджуватися починаючи з 1 червня 2021 року. І для юридичних осіб сума штрафу сягатиме 200 тис. рублів.

Яких проблем варто очікувати?

З додатками проблем не буде. Однак після вступу у дію закону російським користувачам доведеться стерти старий пакет.

Сьогодні ще не відомо, хто буде займатися розробкою нового софту й як саме все буде відбуватися. Напевно, що така діяльність буде покладена на плечі дистрибютерів. Процес може мати наступний вигляд:

  • коробку з Айфоном розпакують;
  • завантажать на смартфон новий софт;
  • й знову запакують.

Таку процедуру важко назвати швидкою, тому не відомо скільки часу вона займе. Крім цього, це все значно порушить вже наявну послідовність.

Читайте також: Дослідження SellCell: Чому користувачі обирають Apple після смартфонів Samsung.

Експерти підозрюють що це все може призвести до подорожчання гаджетів. І це все буде пов’язано з появою нового софту. Такі зміни не повинні дивувати користувачів. В першу чергу це вплине на бюджетні моделі. Вони підростуть найбільше у ціні. Раніше розробники самостійно оплачували встановлення власного софту виробникам, а зараз ці витрати вимушені будуть нести покупці.

Не всі користувачі згідні переплачувати за новий софт. Проте з вступом закону у покупців вибору не залишиться, або придбати новий Айфон з російським ПО, з новою ціною, або ж обрати більш бюджетний варіант.

Ваша оцінка: