Я шукаю...

Чи варто чекати нову запатентовану технологію Touch ID в iPhone восени 2021 року?

Touch ID в Айфон

Уже в найближчому майбутньому користувачів смартфонів Айфон очікують серйозні зміни. Apple зробила це, запатентувала Touch ID і можливо вже восени новинка отримає два способи аутентифікації: розпізнавання особи власника і за допомогою відбитка пальця. Іншими словами, буде задіяно відразу Face ID і Touch ID.

Особливою популярністю сьогодні користується розблокування клавіш за допомогою відбитка пальців. А ось аутентифікація за допомогою особи власника сьогодні не є особливо актуальною. Особливо під час карантину, людині в масці досить важко це зробити, бо система не може зчитати необхідну інформацію.

Не так давно стало відомо, що Apple запатентували нову технологію, але чи встигнуть її вдосконалити й запропонувати покупцям у 2021 році все ще залишається невідомим. Буде досить цікаво, якщо після появи нового смартфона носіння масок буде не обов'язковим.

На весняній презентації від компанії Samsung були представлені гаджети, які підтримують відразу два види розблокування - розпізнавання особи й відбиток пальця. А ось вже на наступний день після цього, а саме 18 березня стало відомо про новий зареєстрований патент «яблучної» компанії, була опублікована інформація про заявку на патент, яку створили в Apple.

Читайте також: Нова інформація про Айфон 13, який представить компанія у 2021 році.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Відмінність оптичного сканера від ультразвукового

Коректна робота сканера, безпосередньо залежить від потрапляння на сенсор відбитка пальця. При використанні під час зчитування відбитку відображення, яке створюється потоком світла створеним під певним кутом, чіткість і контрастність зображення різко збільшитися. Для того, щоб досягти цього ефекту, над дактилоскопічним сенсором розміщують кілька шарів. В не осьової потік світла, який буде спрямовуватися під кутом, допоможе досягти бажані тонкощі, яка необхідна для надійної роботи сканера. Ефективність даного методу була підтверджена в ході численних тестувань.

Сканер відбитку пальця

З огляду на те, що інженери почали серйозну роботу над чіткістю, і контрастністю зображення, стало відомо, що з контрастом і чіткістю були проблеми.

Наприклад, під екранний сенсор відбитків Qualcomm використовує зовсім інший тип, а саме ультразвукової. У нього з контрастністю і чіткістю ніяких проблем немає.

Відомо, що вирішенням даних проблем в Apple займаються вже з 2013 року. У 2018 році прийшли до висновку, що зробити систему повністю ідеальною не вийде, тому краще використовувати абсолютно новий метод - оптичний. Але, на шляху до реалізації даного способу довелося подолати велику кількість труднощів.

Чи варто очікувати в нових Айфонах появи Touch ID?

Подана на розгляд заявка в бюро була ще влітку минулого року. З огляду на цей час можна зробити висновок, що компанія все ж може представити нову технологію вже в 2021 році на осінньої презентації. І стадія тестування чотирьох прототипів до осені вже може бути далеко позаду. Іншими словами, всі смартфони 2021 роки вже існують, і ймовірно можуть бути повністю в такому вигляді, в якому їх побачить покупець, коли прийде час.

Чи варто чекати Touch ID в Айфон 13

Досить часто розробка може бути вже повністю готовою, а заявка в бюро патентів подається тільки для того щоб захистити авторське право.

Цілком ймовірно в Купертіно вже кілька років працювали над створенням ідеальної технології, і через роки розробникам вдалося отримати хороший результат, тому заявка була зареєстрована. І можливо дуже скоро користувачі побачать нову технологію.

Чому у 2021 році Apple повинні представити смартфони з Touch ID

У 2020 році питання Touch ID почало стояти дуже гостро після необхідності носити маски. У Купертино були до цього не готові, тому минулої осені світ не побачив новинок з Touch ID. Користувачі з нетерпінням чекають 2021 року, адже є інформація, що розробники врахували ситуацію. А враховуючи, що в Apple створюють тільки якісну техніку з продуманими до дрібниць деталями, то варто чекати чогось незвичайного й унікального навіть від Touch ID. Ймовірно, що технологія буде відрізнятися від конкурентів.

Чому варто чекати Touch ID

Проблему з розблокуванням намагалися вирішити й по-іншому. Наприклад, спочатку в Айфоні було оновлено ПЗ, після чого на екрані відразу відображалося поле для введення пароля, в той час, як екран не міг розпізнати через маски обличчя користувача. А ось вже в версії iOS 14.5 була створена нова можливість аутентифікації за допомогою Apple Watch.

Але, розробники не врахували важливий момент. Не всі власники Айфонів мають Apple Watch. Можливо, запатентована заявка це ще один крок вирішити дану проблему. Якщо буде запропоновано вдосконалену технологію Touch ID, то саме вона і зможе вирішити всі проблеми.

Ймовірно, що сканер відбитків пальців буде в Айфон 13 на тому рівні, що і кнопка Home на старих моделях смартфонів.

В якому вигляді буде представлений сканер відбитків пальців

У січні 2021 року Qualcomm представили сканер відбитків пальців, який на 50% швидше й охоплює на 70% більше області на відміну від минулого покоління. Саме дана технологія присутня в Samsung S21. І сьогодні вона вважається найшвидшою і надійною.

Якщо ж «яблучна» компанія збирається використовувати цю технологію у своїх смартфонах, то ймовірно, що у 2021 році в новому поколінні Touch ID все ще чекати не варто.

Сканер відбитка пальців на Айфоні у 2021 році

Можливо, розробники вирішать створити щось незвичайне і розмістять сканер не на екрані, а на кнопці. Але, напевно, це буде не найкращим рішенням. Це буде відрізнятися від традиційного Touch ID і не відомо чи буде зручним така технологія.

В Apple є розробки стосовно сканера відбитків пальців на кнопці харчування, але ймовірно розробники не скористаються ними.

Чого очікувати від Айфона 13?

Інсайдери стверджують, що в Купертіно немає в планах розміщувати сканер відбитку пальців на кнопці блокування. До того ж запатентована заявка повністю відкидає даний момент.

Прочитайте також: Як придбати Айфон з оптимальною місткістю пам’яті.

Якщо взяти до уваги те, що компанія проводить велику кількість перевірок нових технологій, то можливо Touch ID ще не з'явитися в осінньому поколінні.

Новиною є останні повідомлення від Bloomberg. Повідомляється, що у 2021 році не варто чекати нового тринадцятого покоління. Смартфони осінньої презентації матимуть «S» версію. Іншими словами варто очікувати iPhone 12S. А оскільки Touch ID буде чимось новим, то компанія прибереже таку технологію до наступного року, де представить більші оновлення.

Ваша оцінка: