icoola
Купити iPhone
Ремонт iPhone
Ремонт iPad+
Продати iPhone
ICOOLA ECO
Топ пропозицій
Магазин Apple / новини Apple / Що таке AMOLED-дисплей?
07 Червень 2022

Що таке AMOLED-дисплей?

Дізнайтесь, що таке AMOLED-дисплей, чим він відрізняється від LCD дисплею, у яких смартфонах його використовують, а також основні переваги і недоліки цієї технології

Катерина Єднаковська

Сьогодні AMOLED-дисплей є найпоширенішим і найвідомішим типом OLED. За розробкою стоїть корейський виробник Samsung, який почав масове виробництво цих дисплеїв у 2007 році. Назва заснована на Active-Matrix OLED, де управління окремими пікселями здійснюється в активній формі. Давайте детальніше розглянемо технологію AMOLED і подивимося, які переваги та недоліки вона приносить.

Що таке AMOLED-дисплей?

Ви, напевно, стикалися з термінами AMOLED або Super AMOLED дисплей в останні роки. Ці дисплеї починають ставати все більш популярними. На сьогодні третина всіх смартфонів мають AMOLED-дисплей. Ви можете зустріти його, наприклад, на телефонах Samsung, Xiaomi, LG, iPhone, OnePlus.

Найбільшими перевагами цих дисплеїв є швидший відгук, менше споживання батареї, більша чіткість та різноманітність кольорів. Завдяки потужій яскравості можливості переглядання інформації на сонці також є великим плюсом. Це супроводжується чудовим кутом огляду, який досягає до 180 градусів.

Недоліком, як і очікувалося, є вища ціна і, можливо, менший термін служби. Також із часом може виникнути така проблема, як так зване вигоряння пікселів.

AMOLED vs LCD

РК- та AMOLED-дисплеї є двома найбільш часто використовуваними технологіями відображення в мобільних телефонах.

Технологія LCD працює на основі підсвічування рідких пікселів. Недоліком є ​​те, що він також освітлює навколишні пікселі, що усуває ідеальний чорний. Загальний колірний контраст і яскравість завжди будуть нижчими, ніж у OLED-дисплеїв.

Дисплеї AMOLED також містять рідкі органічні пікселі. Різниця полягає в їх освітленні. AMOLED-пікселі здатні створювати власне освітлення на відміну від РК-пікселів, які мають підсвічування.

Префікс AM означає Active Matrix (освітлення кожного пікселя виконується окремо), що є елементом, який відрізняє його від інших. Навіть «класичні» OLED-дисплеї менш яскраві. Саме завдяки незалежному контролю окремих пікселів ми можемо досягти більш високої чіткості, ідеального чорного (коли відображається чорний, піксель вимикається) або навіть більшого колірного контрасту. Ви також можете розраховувати на значно довший термін служби акумулятора, якщо встановите темний режим і темні шпалери.

Що таке AMOLED-дисплей? - icoola.ua - фото1

Super AMOLED був розроблений спеціально для мобільних телефонів і планшетів Samsung. Варіант дисплея Samsung має більшу економію акумулятора (до 20%) і кращу видимість на сонці. Дисплеї також здаються дещо барвистішими, яскравішими, незалежно від інтенсивності зовнішнього світла. Останнім часом можна знайти Super AMOLED-дисплей навіть у виробників-конкурентів.

Вигоряння пікселів у AMOLED-дисплеях

Пам'ятаєте проблему плазмових телевізорів? Для них спалювання пікселів було найбільш помітним у магазинах, де на телевізорах статично світилися логотипи виробників. Нерухоме зображення, яке було на телевізорі протягом тривалого часу, спалювало освітлені пікселі на дисплеї, і згодом відображений вміст було видно в більшості ситуацій. У результаті роздрібні торговці почали завантажувати напівпрозорі логотипи на телевізори, щоб запобігти цій проблемі. Це основна проблема, яка стосується AMOLED-дисплеїв.

Як запобігти вигорянню пікселів?

 • Не залишайте нерухоме зображення на екрані на невиправдано довгий час;
 • Використовуйте автоматичну яскравість;
 • Увімкніть темний режим і встановіть темні шпалери;
 • Не використовуйте функцію Allways-On.

На жаль, згорілий AMOLED-дисплей – постійний наслідок. Якщо після тривалого використання ви бачите легкий відтиск попередньої картинки на новому зображенні, вимкніть екран і дайте пікселям охолонути.

Плюси і мінуси AMOLED

Переваги AMOLED / Super AMOLED дисплеїв:

 • Довший термін служби батареї;
 • Ідеальний чорний;
 • Кращі та яскравіші кольори;
 • Якісне зображення при прямому світлі.

Що таке AMOLED-дисплей? - icoola.ua - фото2

Недоліки:

 • Вигорання пікселів;
 • Дорожче виробництво;
 • Більш дорога заміна дисплея.

Більшість користувачів розділяють думку, що переваги AMOLED дисплеїв цілком компенсують їх мінуси, пов'язані з вищою ціною. Чи варто користуватися смартфоном із AMOLED дисплеєм - вирішувати вам.

Рекомендуємо прочитати також про те, як вимкнути геолокацію на iPhone!

Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи —

Чому не гасне екран телефону під час розмови?
27 Червень 2022

Якщо ваш смартфон не гасне під час розмов, це може свідчити про поломку датчика наближення. Але перед цим слід виключити інші можливості. Дізнайтеся, що робити, якщо екран не вимикається автоматично

Чи сумісні телефони Huawei з годинником Samsung?
27 Червень 2022

Дізнайтеся корисну інформацію про те, як поєднати ваш смарт-годинник Samsung з телефоном Huawei і які програми вам потрібно буде встановити для використання всього потенціалу Galaxy Watch

Сталий розвиток смартфонів та збереження довкілля
22 Червень 2022

Дізнайтеся все про те, який вплив смартфони здійснюють на навколишнє середовище, а також які кроки роблять виробники смартфонів та бізнес-компанії, щоб змінити екологію на краще