Я шукаю...

Покупці MacBook подали в суд на компанію Apple за несправність клавіатури-метелика

Клавіатура метелик від компанії Apple

Стало відомо, що на Apple подають в суд за використання клавіатури «метелика» в MacBook. Це пов'язано з тим, що все частіше користувачі скаржаться, що на ноутбуці нереально друкувати.

Перший ноутбук з даною технологією з'явився шість років тому. Саме з того моменту розробниками було створено цілих 7 поколінь. Єдиним нюансом стала проблема з технологією «метелик». Компанія, яка завжди славилася якісною продукцією так і не змогла впоратися з цією проблемою.

Не можна сказати, що в Apple не намагалися виправити ситуацію. У кожному поколінні було щось змінено, але все ж проблема так і залишилася невирішеною. Компанії вдалося протягом 5 років випустити відразу два поновлення і пообіцяти користувачам, що зі змінами все буде добре. Після судових колективних позовів, які відбувалися в США, керівники Apple все ж зізналися, що вся лінійка MacBook 2015-2017 років є не ідеальною.

Читайте також: Нова інформація про Айфон 13, який компанія представить у 2021 році.

У зв'язку з цим після судових позовів виробництво клавіатур із застосуванням даної технології припинилося.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

ХІТ ПРОДАЖІВ
21 120 грн
- 7320   грн
13 800 грн

від 1380 грн/міс

НОВИНКА Знижка
17 120 грн
- 7520   грн
9 600 грн

від 960 грн/міс

Створена в Apple технологія «метелик» була приречена з самого початку

Ймовірно, що користувачі не будуть нудьгувати, за такою клавіатурою. Але, навіть з урахуванням того, що компанія вже не виробляє такі гаджети в продажу MacBook все ще можна знайти.

Клавіатура-метелик Apple

Як уже сказано вище перший MacBook з клавіатурою «метелик» з'явився у 2015 році, і навіть не дивлячись на майбутнє невдоволення, він користувався популярністю серед покупців. Більш того, у 2019 році, коли оголосили про припинення виробництва компанію не похвалили, в її сторону навпаки посипалося багато скарг.

Якщо скарги мали непідтверджений характер, то малоймовірно, що в Apple погодилися б зупинити виробництво. Але, ймовірно проблема була досить серйозною, якщо після судових розглядів керівники компанії й зовсім заявили, що MacBook з «метеликом» не придатні до використання.

В той час про Apple писали багато видавництв. Це не дивно, адже розробникам не просто довелося працювати над створенням новинок, але й удосконалювати вже чинну технологію.

А в 2020 році на церемонії «Оскар» один з відомих режисерів і зовсім розкритикував «яблучну» компанію за створені недосконалі клавіатури, що також залишило значний відбиток на історії компанії.

Що сталося?

Ще у 2018 році на сторінках відомого видання Wall Street Journal з'явилася стаття, яка була повністю присвячена недолікам клавіатур від компанії Apple. А комічності цього матеріалу додавало наявність інтерактивних вмикачів і вимикачів, саме вони дозволяли кожному відчути себе на місці власника ноутбука. За замовчуванням в публікації були вимкнені такі клавіші, як E і R, саме вони часто глючать або й зовсім не натискаються, за словами самого автора.

Але, насправді проблема з MacBook з'явилися ще задовго до даної публікації. Трохи раніше на каналі одного з відомих блогерів з США з'явився відеоогляд в якому він в подробицях розповідає про головні проблеми нового ноутбука. І вже після цього компанію буквально засипали скаргами стосовно клавіатури.

Нова технологія Apple

Що стосується, публікації в відомому виданні, то саме там з'явилося перша звістка про підготовку позову проти компанії Apple. У ньому йшлося про те, що розробники зрозуміли ще у 2015 році свої недоліки, але просто вирішили закрити на це очі. Спочатку в позові повинні були брати участь тільки власники продукції 2015-2017 років, але трохи пізніше до них приєдналися і покупці третього покоління «метеликів». В Apple також не мовчали, і відповіли на скарги користувачів досить цікаво. Вони висловили жаль з приводу проблем з клавіатурами у деяких власників третього покоління гаджетів і порекомендували їм звернутися в службу підтримки Apple.

Таким чином, можна зробити висновок про те, що розробники добре розуміють свою проблему, але не говорять про всіх користувачів, а виділяють тільки деяких.

Головною проблемою яка була пов'язана з несправностями є те, що в Apple і зовсім може не бути справних клавіатур «метеликів», відповідно покупцям доведеться звертатися в службу підтримки багато разів. Якщо з огляду на цей час, компанія вирішить продовжити термін гарантії на дану техніку, то користувачі залишаться в плюсі. Якщо ж ні, то після річної гарантії вони будуть змушені вирішувати всі проблеми самостійно, що не зовсім справедливо.

Невелике розслідування

Не варто забувати, що клавіатури «метелики» постійно вдосконалювалися, і компанія вносила різні зміни. Тому, складно зробити однозначний висновок з даного приводу.

Але, висновки можна зробити на підставі даних стосовно звернення до служби підтримки компанії. Так, в 2015 році покупці набагато частіше зверталися в підтримку, ніж користувачі нових поколінь.

Не відомо, що сьогодні з ноутбуками, які з'явилися у 2016 році, бо з кожним роком вони все рідше потрапляють в сервісний центр. Але, можна з упевненістю сказати, що не варто боятися купувати моделі 2018-2019 років, якщо вони здаються зручними.

Чому користувачам не подобається клавіатура-метелик

Можна стверджувати, що найбільше проблем виникло саме з першим поколінням, а вже з роками компанія врахувала свої недоробки й зробила все для того, щоб поліпшити ситуацію. Так, наприклад, одним з рішень як зменшити звук стало додавання мембрани для зменшення шуму.

Клавіатура-метелик отримала клеймо невдалого проєкт з багатьох причин. Компанія Apple відома тим, що готова працювати й вдосконалювати свої технології до того моменту поки вони не будуть зручними й не запрацюють. Але, в цей раз нічого не вийшло.

І хоча в нових моделях більше неможливо знайти цю технологію, але все ж варто звернути увагу на попередні покоління. З огляду на проблему, такі пристрої за ціною значно відрізняються від інших.

Плюси і недоліки клавіатури «метелики»

Все ж є причини, за які деякі користувачі полюбили цю технологію, а саме:

  • багато хто стверджує, що друкувати на MacBook з клавіатурою «метеликом» набагато швидше, ніж на звичайній;
  • в третьому поколінні проблем з клавіатурою практично немає, тому можна стверджувати, що компанії вдалося все вирішити.

Серед негативних моментів можна виділити:

  • клавіатура занадто гучна;
  • відчуття від друкування неприємні;
  • деякі клавіші не натискаються, тому доводиться натискати на них по кілька разів;
  • при дрібних пошкодженнях або попаданні невеликих піщинок могла статися поломка, усунути, яку в домашніх умовах було нереально.

Все ж мінусів такої клавіатури виявилося значно більше ніж плюсів.

Позитивні моменти клавіатур

Прочитайте також: Чи варто у 2021 році чекати презентацію складного iPhone.

Чим закінчилася історія з використанням клавіатури «метелик» в MacBook

Компанія намагалася розв'язувати проблему кілька разів. І Apple це практично вдалося у 2019 році.

Ймовірно, третє покоління гаджетів не змогло повністю розв'язувати проблему. На презентації у 2019 році компанією була представлена ​​стара технологія - ножиці. У Купертино можуть знову повернутися до даної технології. Розробники можуть спробувати поліпшити її й створити новий досконаліший ноутбук. Але, невідомо чи зможуть користувачі знову придбати пристрій з даними клавіатурами враховуючи минулі проблеми.

Позов до суду на компанію Apple

Деякі власники проблемних пристроїв придбали спеціальну захисну плівку, яка захищає клавіатуру від пилу і піщинок.

В Apple почули користувачів, і всі власники пристроїв з 2015 по 2019 роки випуску потрапили під акцію безкоштовного ремонту клавіатур. Тому, можна стверджувати, що навіть попри не ідеальність технології розробниками була виправлена ​​проблема, що говорить про те, що компанії можна довіряти.

Ваша оцінка: