Я шукаю...

Чи варто очікувати у 2024 році від компанії Apple новий роз’єм замість порту Lightning?

Lightning роз’єм Айфона

Після того як компанія Apple вирішила використовувати USB-C у ноутбуках та планшетах, то поява його на смартфонах була всього лиш питанням часу. Проте пройшло досить багато років, а Lightning так нікуди й не зник. Зміни щодо зарядних пристроїв відбувалися. Так, наприклад, компанією була створена можливість безпровідної зарядки, пізніше й MagSafe. І здавалося, що вже треба забути про перехід на USB-C, однак не все так просто як може здатися, на перший погляд.

Згідно з останніми чутками в Купертіно планують відмовитися від вже наявного Lightning і при цьому не на користь USB-C. Останній патент натякає на те, що в Apple планують створити щось нове.

Патент, який був поданий розробниками описує трьох контактний зарядний пристрій з магнітом, що буде підключатися до планшета, або ж смартфона. Враховуючи це, нова технологія буде відрізнятися від вже відомого MagSafe який є на Айфоні 12. Це буде новий тип роз’єму, який зможе кріпитися на торці пристрою. Цілком ймовірно, що MagSafe буде використаний на нових пристроях для підключення аксесуарів, а от нова технологія слугуватиме виключно для зарядки.

Читайте також: Нова інформація про Айфон 13, який представить компанія у 2021 році.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

USB-С швидко зношується

В ході використання у ноутбуці й на планшеті USB-С дуже швидко зношується, що не можна вважати позитивним моментом. Напевне, розробники на рівні механіки допустили якусь помилку, або ж погано продумали дану технологію.

Наприклад, якщо відбувається проблема з micro-USB, можна просто замінити кабель. У ситуації з USB-С доведеться повністю замінювати корпус.

Роз'єм Айфона

Є досить багато причин, які пов’язані з тим, що не потрібно замінювати вже наявний Lightning на USB-С. По-перше, другий набагато більше не захищений від води, й по своїм характеристикам в такому плані перший виграє. По-друге, відмовившись від Lightning, компанія може залишитися без значної частини прибутку. Є досить багато кабелів реалізованих Apple, якщо ж роз’єм буде змінено, то відповідно й виробництво буде припиненим.

Якщо в Купертіно вирішать здійснити дані зміни зі смартфонами Айфон, то відповідно доведеться задуматися й про іншу продукцію. Наступним на черзі стоятиме iPad, а за ним й інша портативна техніка компанії.

В Apple не будуть використовувати роз’єми, яких немає у більшості продуктів. Таким чином, якщо в Айфонів з’явиться новий USB-C, то й інша продукція також буде презентована зі зміною роз’єму.

Якби компанія вирішила остаточно перейти на USB-C, то напевно б, це вже давно відбулося. Адже дана технологія з’явилася вже достатньо давно.

Дана технологія почала використовуватися компанією ще у 2012 році. Але вона була запроваджена лише щодо планшетів та ноутбуків. Це пов’язано з тим, що компанія вирішила максимально спростити використання даних пристроїв. Користувач з легкістю міг під’єднати iPad до MacBook.

Відомо, що у Купертіно й далі б використовували Lightning, якби не рішення Єврокомісії у якому всі виробники повинні створити єдиний стандарт зарядки. За останніми даними новий смартфон, який буде представлений у 2021 році восени ще буде з всім відомим роз’ємом Lightning, а от уже у наступному році все може змінитися.

Інформація про новий патент

На початку березня 2021 року Бюро патентів і товарних знаків у США видало компанії Apple новий патент на магнітний роз’єм. Більшість експертів впевнені у тому, що новинка цілком ймовірно замінить вже наявний Lightning найближчим часом.

Новий патент Apple

Новина з’явилася на фоні чуток про те, що компанія вже давно планує замінити Lightning. Проте раніше експерти стверджували, що зміна відбудеться на користь вже відомого USB-C.

В патенті розкривається зовсім новий вид роз’єму. Він не схожий на те, що доводилося бачити користувачам раніше. Виходячи з вже наявних зображень, нова технологія стане ще одним видом підзарядки.

У новій технології присутні контакти, які будуть приведені у дію за допомогою магнітів. А також вже відомо, що нова технологія буде мати підвищений степінь захисту від води.

Чому USB-C не з’явиться на Айфонах

Серед негативних моментів, які свідчать, що не варто очікувати USB-C у нових Айфонах є:

  • Несумісність обладнання. Сьогодні кожен Lightning-пристрій сумісний з Айфоном. Але якщо з’явиться щось нове, то більшість аксесуарів відійде у минуле.
  • Придбання нових кабелів. Сьогодні практично кожен користувач має відразу декілька кабелів для підзарядки смартфона. Якщо відбудеться дана зміна, то доведеться старі кабелі викинути, й придбати нові.
  • Відсутність сертифікованих кабелів. Компанія Apple не є розробником USB-C, тому ймовірно, що користувачам доведеться купляти не сертифіковані кабелі, які можуть бути неякісними.
  • Збільшення USB-C. Даний штекер по розмірах буде значно більшим ніж звичний Lightning. І навряд чи компанія піде на те, щоб збільшити товщину смартфону заради цього.
  • Користувачам доведеться придбати нові навушники. Але це не стосується власників безпровідних гаджетів.

Заміна Lightning залишиться у минулому

Не відомо чи відбудуться найближчим часом хоча б якісь зміни з Lightning. Однак вже з’явилися чутки про те, що в Apple планують створити смартфон без роз’ємів. Якщо це відбудеться, то компанії знову вдасться здійснити справжній фурор і змусити світ по-новому подивитися на сучасний смартфон.

Яких змін чекати від нових Айфонів

Прочитайте також: Коли бездротова зарядка на відстані від компанії Xiaomi з’явиться у продажі.

Зміни можуть відбутися вже у 2024 році на презентації. Навряд компанія вирішить повністю відмовитися від Lightning. Все ж не всі користувачі готові до такого ходу. Є ймовірність того, що буде презентований лише один гаджет з підтримкою лише безпровідного типу підзарядки.

Безпровідна зарядка значно повільніше заряджає смартфон, проте більшість користувачів часто підключають телефон до зарядного пристрою саме на ніч, тому дана різниця не буде такою відчутною.

Звичайно, цікаво навіщо компанія запатентувала новий роз’єм і як вона його планує використати. Можливо у 2024 році на презентацію з’явиться смартфон з новою більш удосконаленою системою підзарядки. Дізнатися про це можна буде вже зовсім скоро.

Ваша оцінка: