Я шукаю...

Цікаві факти з біографії Стіва Джобса

Життя Стіва Джобса

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Народження Стіва Джобса

Коли Стів Джобс народився, його батьки ще вчилися на магістратурі. Це сталося 24 лютого 1955 року в Сан-Франциско (США, Каліфорнія). Рідний батько майбутнього творця Apple був сирійцем, а мати – німкеня, котра боялась гніву своїх батьків через те, що зустрічається з мусульманином. Мати почала шукати прийомну сім’ю ще до народження сина і віддала його іншим батькам, котрі й змогли виховати в ньому генія.

Нові батьки, Клара і Пол Джобс виховували сина в любові та достатку. Пол працював на двох роботах і сім’я економила на всьому, що могла, щоб назбирати Стіву на вищу освіту. Ну скажемо так, що поки батьки працювали, Стіва виховувала вулиця. Це були 70-80 роки, Америка, субкультура Хіппі знаходилась в повному розквіті своєї революції, а Джон Ленон звучав на кожному закутку США. Якраз в цей час Альберт Гофман придумав новий наркотик, під назвою ЛСД. Також дізнавайтесь хто такий Тім Кук.

Молодой Стив Джобс

З офіційної біографії на Вікіпедії відомо, що саме в цей час Стів почав вживати наркотики, в особливості ЛСД, котре на той час було легальним. Не виключення, що саме це стало революційною зміною в його житті. Стів став вегетаріанцем, захопився буддизмом та згодом почав ходити до Кришнаїдів.

Чи хотів він дізнатися хто були його кровні батьки? Звісно це бажання прокинулось в ньому ще в ранньому віці. Знайомство видалось не зовсім вдалим, бо стосунки з матір’ю, яка колись здала його в прийомну сім’ю так і не склались, проте, кого-кого вже полюбив Стів, так це свою рідну сестру, з якою познайомився вже дорослим. Справа в тому, що його батьки, після того, як відмовились від Стіва, народили ще одну дитину, дівчинку – Мону Сімпсон (майбутню письменницю). Згодом горе-батько покинув і цю дитину. Коли дівчинка виросла, то познайомилась зі своїм рідним батьком перша, і тут ми дізнаємось цікавий парадокс. Її рідний батько, котрий до речі був успішним власником декількох кафе, коли познайомився з нею, то похизувався своїй донці, що до нього заходив сам Стів Джобс (який на той час уже був досить відомим), зовсім не підозрюючи, що це його син.

Чи зневажав Джобс своїх рідних батьків? Напевно так! Проте і тут хитрий коловорот подій, який в народі зветься карма, зіграв зі Стівом злий жарт. Він сам, коли був хіпстером, нагуляв позашлюбну доньку, яку згодом не визнавав. Творець Apple навіть відмовився приймати позитивний ДНК-тест. Проте згодом, він все ж таки зрозумів, яку помилку вчинив і щиро каявся перед матір’ю та донькою Лізою. Його вибаченням став випуск нового комп’ютера, який він назвав в честь доньки – Apple Liza. Хочеш дізнатися що таке snapchat, та як ним користуватись?

Як Стів Джобс створив компанію Apple?

Якщо Джобс був затятим Хіппі і явним бунтівником, то його найкращий друг та партнер Стів Возняк був повним протеже Джобса. Вони обидва Стіви, проте Возняк на 5 років молодший і на нашу думку куди розумнішим в сфері технологій та винаходів.

Він народився в прекрасній сім’ї, батько був інженером, до того ж працював в ракетній програмі Lockheed і почав виховувати майбутнього генія, навчаючи своїх знань. Вже в 4 роки Возняк був знайомим з інженерією і винаходами. Зі слів Стіва Возняка відомо, що величезний вплив на нього здійснила книжка Ірвіна Біча під назвою «Самотність бігуна на довгу дистанцію». Після закінчення університету вже у 25 років Возняк почав працювати в компанії Helwett-Packard, яка на той час була лідером серед розробників кишенькових калькуляторів та програмного забезпечення. Саме в цей час він познайомився з майбутнім партнером та засновником Apple. Джобс справив сильне враження на молодого Возняка своїми ідеями та легким ставленням до грошей. Як висловлювався Стів Возняк в інтерв’ю:

Ми почали з того, що розробляли «Blue Box», спеціальні прилади котрі дозволяли користувачам спілкуватися, посилаючи в телефонну лінію спеціальні сигнали, для встановлення з’єднань на міжміських лініях. Потім я розробив гру Pong на 28 різних чіпах, а Джобс, побачивши це, взяв і відніс її в компанію Atari, після чого потрапив до них на роботу.

Далі хлопці, працюючи в гаражі, розробили нову та цікаву гру під назвою BrealOut (сучасний тетріс). Замовлення на розробку цієї гри отримав Стів Джобс. Молоді партнери розробили її за 4 дні. Відомо, що Джобс отримав за неї 5000 доларів, що на той час були величезними коштами, а Возняку віддав лише 350 з них, позаяк вони домовилися, що розробка коштує 700 $. Можливо Джобс знав куди інвестувати ці кошти краще за Возняка, і якби не обманув свого друга, збрехавши про суму контракту, то компанія Apple би не відбулась такою, якою ми знаємо її сьогодні.

Стів Джобс і Стів Возняк

1 квітня 1976 була створена компанія Apple, яка незабаром розробила свій перший комп’ютер, ціна на який становила – 666,66 $. Пізніше до команди приєднався і Тім Кук, котрий був найнятий Джобсом для допомоги. З того часу Apple стрімко набирала популярності та вже через 2 роки винахідникам вдалось заключити контракти на мільйонні суми. Дізнавайся також як правильно перевірити apple watch?

Сьогодні корпорація Apple оцінюється у розмірі 1,3 трильйона доларів і випустила у 2024 році серію найновіших iPhone 14, а генеральним директором став Тім Кук. Продукція Епл відрізняється величезною надійністю та програмним забезпеченням. Джобс завжди наголошував на те, що гаджет повинен бути красивим не тільки ззовні, а й всередині. Навіть після смерті його ідеї надихають та мотивують працівників понині. 

Ваша оцінка: