Я шукаю...

Тім Кук: геній, що продовжив керування імперією

Тім Кук: геній, що продовжив керування імперією - фото - icoola.ua

На сьогоднішній день, Тім Кук - це світило сучасних технологій і керівник однієї з найбільших корпорацій в світі. Втім, як йому вдалося добитися таких успіхів та стати однією з найвпливовіших осіб на планеті.

Хто такий Тім Кук?

Народження майбутнього генія відбулося в місті Мобіл, що в штаті Алабама, в далекому 1960 році. Зростання Тіма пройшло в місті Робертсдейл, де на верфі працював його батько, а мати була фармацевтом та уважно стежила за дорослішанням хлопчика.

В 1978 році він закінчив вищу школу в Робертсдейлі та вступив на факультет індустріальної інженерії в університеті Орберна, який закінчив в 1982 році. Далі була школа бізнесу Фукуа в університеті Дюка та отримання диплому в 1988.

Кар'єрний ріст майбутнього керівника "яблучної індустрії" розпочався в компанії IBM, якій він присвятив 12 років і дослужився до виконавчого директора в північноамериканському відділенні. Пізніше він став віце-президентом компанії Compaq, де пропрацював тільки шість місяців, поки не прийняв ключове рішення в своєму житті.

Шлях до своєї кар'єрної вершини розпочався для Кука в 1998 році, коли йому вдалося познайомитися з легендарним Стівом Джобсом. Після співбесіди з Джобсом він сказав приблизно таке:

"Всі раціональні рішення та переваги були на стороні компанії Compaq, окрім того, люди які мене добре знали - також радили мені залишатися там. Втім того дня в 1998 році я не прислухався до лівої половини свого мозку, а в першу чергу прислухався до своєї інтуїції... Мені вистачило всього лише п'ять хвилин розмови зі Стівом щоб прийняти остаточне рішення - приєднатися до Apple. Підсвідомо я вже розумів, що шанс попрацювати, а тим більше бути частиною команди справжніх геніїв - може випасти один раз на все життя."

Першою посадою Кука в Apple була позиція віце-президента з всесвітніх операцій. Новий віце-президент одразу закрив заводи та склади, натомість замінив їх виробниками на контракті, компанія почала інвестувати в довгострокові угоди, наприклад інвестиції у флеш-пам'ять. В подальшому це прямо сприяло розвитку найпопулярніших продуктів Apple.

Кук довгий час допомагав Джобсу, тому коли у творця Apple були проблеми зі здоров'ям і він попросив медичну відпустку, саме Кук зайняв посаду його заступника. Коли зі здоров'ям засновника Apple стало вже зовсім погано - Тім Кук обійняв посаду генерального директора корпорації.

Починаючи з 2011 року, Кук став справжнім лідером Apple та зумів повноцінно замінити на цій посаді Стіва Джобса, який покинув цей світ в жовтні того ж року.

Після смерті Джобса, прибутки компанії зростали в куди нижчому темпі ніж очікувалось, тому Кук розпочав глобальні зміни в менеджменті та структурі корпорації. Новий генеральний директор розпочав чистку та побудову гармонійної команди. Кук звільнив всіх людей з неприємним йому характером, навіть тих, кого Тім тримав дуже близько до себе, як наприклад Скотт Форстал, що був його радником. У 2014 році Кук зробив гучну заяву, через що потрапив на головні сторінки багатьох видань. Він закликав всіх акціонерів, яких не влаштовує нова політика компанії - продати свої акції.

Також, в якості нового генерального директора такої великої корпорації, Тіму Куку довелось чимало зустрічатися з політиками високого рівня. Так у 2016 році, коли китайський уряд вирішив заборонити iTunes та Apple Books на території своєї країни, саме Кук полетів на переговори з урядовцями.

При керівництві Тіма Кука, компанія Apple суттєво збільшила розмір благодійних внесків, а в 2013 році найняла на роботу Лізу Джексон, яка раніше займала посаду голови Агентства з навколишнього середовища. Все це було зроблено задля того, щоб допомогти компанії прогресувати в напрямку відновлювальної енергії.

Що стосується особистого життя, то Тім Кук намагається мало розповідати про нього. Відомо, що генеральний директор Apple старається більше часу проводити на самоті, а також не розкривати лишніх подробиць свого побуту.

В червні 2014 року, Кук разом з делегацією Apple відвідав гей-парад у Сан-Франциско, а вже в жовтні він дав інтерв'ю Bloomberg Business, в якому зізнався у своїй нетрадиційній орієнтації.

В 2024 році Тім Кук увійшов до сотні найбільш впливових людей світу за версією журналу Time.

Цікаві факти про Тіма Кука

Тім Кук є досить цікавою людиною. Кожного ранку генеральний директор Apple прокидається в 3:45, після невеличкої прогулянки він сідає за свій робочий стіл та переглядає більше ніж 700 електронних листів, що приходять йому на пошту, а близько 5 ранку відправляється до спортзалу.

Також Тім Кук є великим трудоголіком, він є першим хто приходить до офісу зранку та останнім хто покидає його вночі.

Окрім "яблучного гіганта", Кук входить до ради директорів компанії Nike, а також є членом консультативної ради університету Цінхуа.

Саме при керівництві Тіма Кука в Apple з'явилися такі культові продукти як: Apple watch, Airpods, Apple Music, Retina MacBook, Apple TV+ та багато інших.

Не варто забувати і той факт, що Кук є великим філантропом. Він пожертвував більше 50 мільйонів лікарні Стенфорда, а також близько 50 мільйонів на "Product Red", що надає допомогу у подоланні ВІЛ/СНІДу в країнах африканського континенту.

Не дивлячись на те, що статки генерального директора Apple, станом на 2010 рік оцінювались у сотні мільйонів доларів, Кук вирішив не витрачати масу грошей та придбав будинок в Пало-Альто всього за 1.9 мільйона доларів. Скромність Тіма підтверджує і те, що поки велика частина керівництва компанії у свій вільний час надає перевагу подорожам на своїх дорогих яхтах, Тім Кук віддає перевагу відвідинам національного парку Йосеміті.

Які існують книги про Тіма Кука

Найпопулярнішою літературою, що має пряме відношення до Тіма Кука є книга "Тім Кук: СЕО, що вивів Apple на новий рівень". В даній книзі йде мова про те, як звичайному хлопчаку з Робертсдейла вдалося вивести величезну корпорацію на космічний рівень в той момент, коли здавалося, що повноцінне існування такого гіганта, як Apple, може опинитися під загрозою.

Також цікавою є книга "Після Стіва: як Apple стала компанією на трильйони доларів але втратила душу" - в ній розповідається про період становлення Apple після смерті її засновника.

За словами самого Кука, важливу роль в його житті відіграла книга "Конкуренція з часом. Як часова конкуренція змінює глобальний ринок".

Хто стане наступником Тіма Кука?

Не дивлячись на всю геніальність, генеральному директору Apple вже 61 рік, а тому навіть він сам вже почав говорити про свій майбутній відхід від справ компанії. Коли у Кука запитали про те, чи зможе він керувати Apple протягом наступних десяти років, він заявив: "Ще десять років? Ні. Саме в цей момент я ще не думаю про вихід на пенсію, але десять років - це занадто."

Так хто ж може стати наступним генеральним директором такої величезної корпорації? Багато хто віддає перевагу Кетрін Адамс, яка на даний момент є генеральним радником та старшим віце-президентом компанії. Кетрін є працівником правової сфери та контролює всі юридичні питання компанії.

Також, серед фаворитів називають Едді Кіфа, який займає посаду старшого віце-президента та має контроль над широким спектром послуг, що надає компанія.

Серед інших можна також згадати про: Крейга Федеріджі, Джона Гіанандреа, Грега Йосвяка та Джона Тернуса.

Сподобався матеріал? Тоді радимо прочитати про цікаві факти з біографії Стіва Джобса.

Ваша оцінка: