Я шукаю...

Екологія Apple: як компанія відмовляється від вуглецевого сліду

фотографія екології apple

На цей час, більшість підприємств замислюються про перехід на екологічне виробництво. Наші реалії доводять, наскільки сильно природі необхідно відпочити від вічних викидів великих фабрик і заводів, а так само грубого втручання людини. Саме тому компанія Apple робить все можливе для розв'язання даної проблеми.

Сучасне суспільство ніяк не може уявити своє існування без інформаційних технологій, та й повернутися в епоху без мережі вже нереально. Більш того, будь-який бізнес численних IT-корпорацій буде так чи інакше впливати на стан навколишнього середовища. В першу чергу, це належить до тих компаній, які займаються не просто програмним забезпеченням, а й виробництвом технологічних гаджетів.

лабараторія епл

Поряд з ними так само стоять гіганти індустрії, які виробляють смартфони для численного населення планети. Одним з цих гігантів і є корпорація Apple. Мабуть, через те, що Епл є настільки масштабним виробником, і приємно усвідомлювати, що там ще й дбають про екологічну обстановку нашої планети.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

ХІТ ПРОДАЖІВ
21 120 грн
- 7320   грн
13 800 грн

від 1380 грн/міс

НОВИНКА Знижка
17 120 грн
- 7520   грн
9 600 грн

від 960 грн/міс

Три основні екологічні цілі Apple

 • Зниження впливу на клімат завдяки роботі з поновлюваними джерелами енергії: вітер, вода, сонце;
 • Постаратися зберегти цінні ресурси для процвітання і життя планети та живих організмів;
 • Стати першовідкривачами й почати використовувати найбезпечніші матеріали в процесі виробництва продуктів.

Варто відзначити, що компанія Apple поставила собі чітку мету - повний перехід усіх їх будівель у світі на екологічну енергію. Зараз, вже близько 95% приміщень корпорації оснащені відновлюваною чистою енергетикою.

Якщо домогтися нульового викиду вуглецю в процесі виробництва на своїх об'єктах по всьому світу компанія змогла, то ось звести до нуля сумарний вуглецевий слід їй ще належить. Більш того, в планах прискорити цей процес на цілих 20 років від тієї дати, яку порекомендувала Міжурядова група експертів зі зміни клімату.

У Купертіно вже пообіцяли до 2030-го року домогтися повноцінної вуглецевої нейтральності в будь-яких діях корпорації, будь то поставки або повноцінне створення гаджета. У майбутньому можна очікувати появу на ринках екологічно чистих продуктів без вуглецевих слідів. Тім Кук заявив, що, оскільки зараз багато хто стурбований станом екології на планеті, бізнес в першу чергу має безліч можливостей для зниження негативних наслідків. Він також зазначив, що інновації, створюють користь не тільки планеті, але і сприяють створенню нових технологічних енергоефективних товарів, а також дозволяють користуватися чистими видами енергії по всіх куточках планети.

знак епл

Таким чином, видно, що при захисті природи до того ж ростуть нові інновації й створюється нова епоха. Це допоможе створити більше робочих місць, що згодом підніме економіку. В Apple думають, що кроки по зниженню вуглецевого сліду - це перший крок до глобальних змін.

Також Епл має план, де детально розказано, якими методами буде досягатися вуглецева нейтральність. Скористатися даними планом може будь-яка інша компанія, через те, що зараз більшість галузей усіма шляхами намагається зменшити вплив своєї компанії на навколишнє середовище. Знайти план можна у Звіті про досягнення у сфері екологічної відповідальності 2020. Там Apple надає детальний опис своїх наступних кроків щодо зменшення викидів до 2030 року на 75%, а також розробку рішень, в яких зазначено як будуть нейтралізуватися решта 25% вуглецевих викидів. До речі, близько 80% екологічно чистої енергії, якою користується компанія, вона бере зі своїх же власних проєктів.

Читайте також інші статті нашого блогу: Що таке сталий розвиток?

Для підтримки цієї та подібних ініціатив, Епл створила проєкт Impact Accelerator, в рамках якого в Купертіно будуть виділяти гроші тим компаніям, які досягли хороших показників і чиїми власниками є представники меншин. При цьому компанії зобов'язані перебувати в ланцюжку поставок Епл. Проєкт повинен підтримувати ті спільноти, які серйозніше інших постраждали від екологічної катастрофи. Даний проєкт входить в ініціативу «Расова рівність і справедливість», про яку заявили нещодавно і на яку готові витратити 100 000 000 доларів.

Такі проєкти існують для розв'язання проблем в освіті, забезпеченні економічної рівності, а також на реформу кримінального права.

Захист навколишнього середовища - плани Apple

Програма розрахована на десять років, протягом яких компанія повинна забезпечити зменшення викидів через використання різних інновацій.

епл дерева

 • Створити товар з низьким вмістом вуглецю. Компанія будує плани з активного використання у своїх товарах тих матеріалів, до складу яких входить мінімальна кількість вуглеців і вторинних матеріалів. Надалі будуть удосконалюватися кроки перероблення і створюватися інноваційні продукти з ефективним використанням енергії.
 • Робот на ім'я «Дейв», який є останнім винаходом Епл у сфері перероблення. Він створений, щоб витягувати з айфонів Taptic Engine та інші цінні матеріали: рідкісні види магнітів з металів і вольфрам. На наступному етапі можна буде витягти сталь.
 • Переробна лабораторія в Остіні, штат Техас. Це місце з новітніми технологіями, які дозволяють переробляти електронні відходи. На цей час лабораторія співпрацює з університетом Карнегі-Меллона, де спільно створюються нові технічні рішення.
 • iPad, Mac, Apple Watch і iPhone, починаючи з 2019 року випускаються з перероблених матеріалів. Це важливий новий аспект як для компанії Епл, так і для всієї галузі виробництва мобільних пристроїв.
 • Новий дизайн товарів і новий підхід до перероблених матеріалів дозволив знизити вуглецевий слід компанії на 4.3 млн тонн за 2019 рік. Так, споживання енергії під час виробництва продуктів знизилася за останні 11 років на 73%.
 • Apple планує підвищувати енергоефективність. Так, компанія постійно шукає способи зменшити споживання на об'єктах виробництва. При цьому в Купертіно готові допомогти своїм постачальникам впроваджувати подібні технології.

техніка епл

 • Спільний американський і китайський фонд зеленого розвитку з недавніх пір співпрацює з Apple і готовий забезпечити розвиток проєктів допомоги постачальникам з використанням енергії, вклавши 100 000 000 доларів.
 • Apple все ще використовує відновлювані джерела енергії. Тепер проєктам на цю тематику буде приділятися набагато більше уваги. Головна мета - привести постачальників до безпечних чистих джерел енергії.
 • Близько 80 постачальників компанії Епл вже зобов'язалися користуватися тільки відновлюваною енергією під час виробництва товарів Епл.
 • Apple відкриє одну з найбільших у світі сонячних електростанцій в Скандинавії. Більш того, в процесі ще два проєкти по забезпеченню енергії всіх районів на Філіппінах і в Таїланді, яким не вистачає енергії.

Поліпшення процесів виробництва і загальних матеріалів в Apple

Епл вже успішно скорочує викиди в атмосферу завдяки поліпшенню всіх робочих процесів і зміну матеріалів, з яких створюються продукти, на більш екологічні.

вітряки епл

Компанія повністю підтримує створення новітнього методу створення алюмінію без вуглеців. На цю мить Епл має вже двох постачальників алюмінію та оплачує дослідження. Більш того, перша партія нового алюмінію з низьким рівнем вуглецю вже є на заводах і задіяна у виробництві MacBook Pro 16 дюймів. Так, можна відзначити, що Apple посприяла створенню методу виробництва нового алюмінію. Тепер під час процесу плавки виділятимуться не парникові гази, а кисень.

Читайте також: 10 товарів, які допоможуть зберегти екологію

Ваша оцінка: