Чому необхідно періодично чистити навушники і які методи для цього підійдуть?

Чому необхідно періодично чистити навушники і які методи для цього підійдуть?

Зміст

Не секрет, якщо на постійній основі користуватися навушниками й жодного разу при цьому їх не почистити, вони стануть максимально брудними та неприємними. Особливо це стосується тих моделей, які в народі прозвали «вакуумними», тобто вставними. В такому випадку бруд не просто виглядає неприємно, але і впливає на якість і рівень звуку. Ось чому вкрай важливо знайти одну невелику, але дуже корисну звичку - проводити регулярне чищення навушників.

чоловік в навушниках

І ось, здавалося б, ну що може бути складного в тому, щоб почистити свій улюблений аксесуар? А на ділі, виявляється, існує багато тонкощів і нюансів, які можуть, як добити навушники, так і повернути їм колишнім вид. Дана стаття допоможе зрозуміти, як правильно доглядати за улюбленими «вухами», тим самим підвищуючи їх термін служби.

Варто також прочитати про найкращі шпалери на телефон: як їх встановити та які обрати?

Навіщо потрібно чистити навушники?

Практично кожен користувач стикався з твердженням, що саме смартфони є джерелом розмноження мікробів, тому важливо регулярно їх чистити. А ось про навушники всі мовчать, не можна і слова почути, що робить процедуру чищення в очах користувачів непотрібною та необов'язковою. Однак якщо за аксесуаром регулярно не доглядати, він може не просто перестати працювати, змушуючи купувати нову пару, а й навіть стати причиною деяких хвороб.

За словами практикуючих отоларингологів, з кожним роком число страждаючих вушним грибком - отомікозом, тільки збільшується. Медики не виключають можливості, що головним джерелом збудників інфекції є саме бактерії, які швидко і вільно розмножуються на навушниках. Особливо багато їх на вкладишах і внутріканальних моделях навушників, тобто тих, які знаходяться всередині вуха людини.

жінка в навушниках

Також в жертву може перетворитися і сам аксесуар, адже вушна сірка просто закупорить звукові канали та потрапить на мембрану випромінювача, що стане причиною поломки навушників. Ось основні причини, чому потрібно проводити чистку навушників хоча б раз в пару місяців.

Як не можна чистити навушники - застереження!

В першу чергу викиньте з голови будь-які методи чищення, де необхідно заливати будь-яку рідину всередину навушників - цього категорично не можна робити. Зрозуміло, на різних сайтах можна знайти безліч порад, слідуючи яким ви натрапите на один результат - поломку пристрою. Іноді навіть можна зустріти лайфхак прання навушників в пральній машинці, але ми сподіваємося, що це була всього лише жарт, яку всі зрозуміли.

Так чи інакше, під час чищення навушників все ж доведеться використовувати рідкі засоби, однак застосовуватися вони будуть до корпусу, амбушур, сіточки, і, ні в якому разі не до динаміків та інших внутрішніх елементах. Також важливо відзначити - в цій справі головне діяти делікатно. Навушники дуже тендітні, тобто всі з'єднання, дроти, деталі дуже ніжні. Їх не потрібно тиснути, смикати тощо. А якщо ви не знаєте, як краще розібрати ту чи іншу модель навушників, краще пошукати гайд в мережі, щоб ненароком не зламати їх.

хлопець навушники

У будь-якому випадку необхідно уникати засобів для миття посуду, мила та інших подібних миючих товарів. І навіть коли мильний розчин призначений тільки для зовнішніх частин аксесуара, все ж є велика ймовірність того, що краплі води потраплять всередину. А при висиханні мило негативно позначиться на електронних елементах навушників, не кажучи вже про саму воду і її вплив. Єдиний виняток - це силіконові амбушури, їх можна помити з милом і дати спочатку просохнути.

До речі, а ви знали, що iPhone XS БУ - найкращий смартфон 2023 року?

Як правильно обробляти навушники

Техніку чистки навушників варто підбирати в залежності від форми й типу аксесуара. Також приділити увагу потрібно матеріалу корпусу і насадкам, щоб випадково не пошкодити їх хімією. Для чищення навушників категорично заборонено використовувати рідину для зняття лаку, миючі засоби та ацетон.

Вода також згубно впливає на аксесуар, адже вона швидко і легко проникає всередину корпусу, що призведе до окислення мідної котушки й контактів. А це загрожує покупкою нової пари навушників.

Як почистити навушники вкладиші

Така конструкція навушників має на увазі безпосередню близькість динаміка і захисної сітки. А, значить, процес чищення повинен бути максимально делікатним і акуратним. В першу чергу необхідно прибрати з захисної сітки вушну сірку, бруд і пил. Допомогти з цим може зубна щітка, але вона повинна бути з м'якими ворсинками. Після цього варто взяти ватний диск, змочити його спиртом і очистити корпус аксесуара від сальних слідів виділень. Також не варто забувати про те, що можна дістати захисну сітку з корпусу і замочити її в розчині зі спиртом на кілька хвилин.

Як почистити навушники внутрішньоканальні

Головна відмінна риса такого виду навушників - це наявність довгого звукового каналу, що веде до вушного каналу від випромінювача. Якщо навушниками користуються часто, значить, вони з великою ймовірністю забиті пилом і сіркою. Ось чому їх потрібно терміново почистити.

дівчина навушники

Для початку варто демонтувати насадки, промити їх і залишити сушитися. Після необхідно прибрати сірку з захисної сітки. Допомогти в цьому може проста зубочистка. У невелику місткість із пластику потрібно налити перекис водню в такій кількості, щоб в нього занурилися тільки зовнішні краї звукового каналу. Не забудьте зафіксувати аксесуар скотчем, коли занурює їх носами в місткість з рідиною. Залишити їх так потрібно на хвилин 20, після чого варто їх дістати й дати просохнути протягом 3-х годин. В кінці по корпусу навушників можна пройтися спиртовим розчином.

До речі, а ви знали, що діагностика iPhone 12 Pro в ICOOLA безкоштовна, навіть якщо ви відмовитеся від подальшого ремонту?

Як очистити повнорозмірні та накладні навушники

Такий тип навушників є найбільш незатребуваний до очищення. Вони не торкаються вушного каналу, тобто забруднюються в рази менше. Але навіть їм необхідна регулярна чистка, адже амбушури вбирають шкірний жир. Накладок із замінника шкіри досить просто відчути на собі спиртовий розчин і бути протертими ганчіркою.

Але якщо ви власник навушників з елементами натуральної шкіри, то тоді необхідно проводити щоденне чищення в делікатному режимі. Видаліть сухою тканиною з амбушур бруд і шкірний жир. Амбушури з велюру слід зняти та промити водою з крана. Далі їм необхідно підсохнути, після чого можна повернути деталь на місце.

Як не варто чистити навушники

Для закріплення прочитаного матеріалу ми пропонуємо короткий список заборонених дій процесу чистки навушників. Існує ряд заборон, які порушувати не потрібно:

  • Не варто розбирати навушники, якщо ви не впевнені, що зможете це зробити правильно, без пошкодження аксесуара;
  • Ні в якому разі не можна заливати рідину всередину навушників;
  • Не рекомендується тиснути й смикати на проводку та інші елементи навушників, бо їх дуже легко зламати;
  • Не варто користуватися навушниками, якщо з моменту чистки не пройшло, як мінімум дві години;
  • Не можна застосовувати всередину нічого крім ізопропілового або чистого етилового спирту;
  • Під час чищення не можна використовувати допоміжні металеві предмети;
  • Ні в якому разі не можна чистити навушники розчином оцту, мила, пральним порошком тощо;
  • М'які амбушури накладних навушників не можна піддавати агресивним впливам.

слухає музику

Пам'ятайте, що чистку навушників у міру їх використання рекомендовано проводити раз в три місяці. А внутрішньоканальні та приховані навушники перед кожним використанням можна обробляти антисептиком. Не варто вигадувати велосипед і гнатися за неперевіреними лайфхаками. Очистити навушники від сірки можна швидко і легко за допомогою спирту і перекису. Також не можна забувати про періодичну заміну силіконових амбушурів. Такий вид амбушур дуже швидко зношується, що впливає на якість і гучність звуку. А незнімні м'які амбушури необхідно м'яко та акуратно чистити.

Дякуємо, що дочитали цю статтю до кінця. Радимо також ознайомитися з детальною інформацією, що таке refurbished iPhone і чому не варто хвилюватися при покупці гаджета в Айкула?