Я шукаю...

Основні причини швидкої розрядки акумулятора в смартфоні: як цього уникнути

фотографія низького заряду на смарфтонах

Не секрет, що розробники планомірно збільшують розміри акумуляторів та енергоефективність компонентів сучасних смартфонів. Та й потреби споживачів з кожним разом збільшуються. Але, як результат, середній час автономної роботи особливо то і не змінюється - така суть сучасних технологій. Також важливо враховувати поступову, але невіддільну деградацію сучасних батарей, що, до речі, далеко не позитивно відбивається на частоті підключення гаджета до мережі. Втім, це також не означає, що користувач нічого не може з цим вдіяти, навіть навпаки - все ще можна знайти розв'язання даної проблеми.

телефон на зарядці

Так чому ж швидко, буквально за пару годин сідає батарея на телефоні? Перше, що спаде на думку рядовому користувачеві - це головний винуватець всього в особі операційної системи, той же Андроїд, а також яскравість дисплея і ресурсомісткі утиліти. Але чи так це насправді й чи є спосіб утримати заряд акумулятора на телефоні від швидкого виснаження? Розглянемо основні причини швидкого розряду батареї в смартфоні та методи боротьби з даною проблемою детальніше.

До речі, якщо вам цікавить якісний ремонт iPhone 12 Pro з гарантією, компанія ICOOLA з радістю виконає його!

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Вплив яскравості екрану на швидкий розряд батареї

З моменту появи сучасних гаджетів, екран є самим енерговитратним компонентом. Панелі з кожною новою моделлю стають все яскравіше і яскравіше, отримуючи до того ж високу чіткість картинки. Більш того, на ринку вже є моделі складних смартфонів і пристроїв з декількома екранами. Природно все це робиться, щоб користувач отримав тільки хороші емоції та враження від використання гаджета. Але при цьому навантаження на акумулятор тільки збільшується. Природно все це не проходить повз розробників, які щиро намагаються впроваджувати енергоефективні рішення, проте дисплей все ще залишається найголовнішим джерелом розрядки.

Для того, щоб переконатися в цьому твердженні, варто перевірити статистику використання батареї в налаштуваннях свого смартфона. Необхідно знайти розділ «Акумулятор / Батарея», де і будуть показані вбудовані та штатні додатки, сервіси та інші джерела розрядки. І в більшості випадків на першому місці стоїть як раз таки екран. За неперевіреними даними саме дисплей витрачає близько 70% від загальної кількості енергії, що знову ж таки зводить його на вершину списку «топ убивць батареї смартфона». І навряд чи така тенденція змінитися в недалекому майбутньому, оскільки технології акумуляторів розвиваються в рази повільніше, ніж ті ж дисплеї. І поки ми не отримаємо нововведення в сфері акумуляторів, нам залишається тільки стежити за активністю виходу нових типів екранів.

сіла батарея

А поки що розглянемо методи економії заряду при будь-якому типі дисплея:

 • Рекомендується зменшити яскравість екрану, що посприяє значному заощадженню заряду батареї;
 • Використовуйте автоматичний режим яскравості, адже така функція автоматично підлаштовує яскравість дисплея під актуальне освітлення, що також економить заряд батареї;
 • Зменшіть частоту оновлення зображення на дисплеї, бо в деяких смартфонах вона занадто часта - внести потрібні зміни можна в налаштуваннях екрану;
 • Виберіть мінімальний час автоматичного блокування екрана - це скоротить час активності дисплея;
 • Забудьте про живі шпалери, оскільки вони крім краси нічого доброго не дають - телефон повторно завжди проганяє анімацію, що садить батарею;
 • Якщо смартфон оснащений OLED-дисплеєм, то рекомендується використовувати темні або чорні шпалери, позаяк в такому випадку телефон не доведеться активувати окремі пікселі.

Хочете дізнатись, чому люди так часто обирають для покупки iPhone 10 бу? Прочитайте всі його характеристики!

Як пошук мережі сприяє швидкому розряду акумулятора

Місця, де погано ловить мобільний сигнал, по суті своїй є справжніми вбивцями акумуляторів. Це нервує навіть більше ніж неможливість подивитися улюблені відео на Ютубі. Там, де у вас погано ловить сигнал, відбувається наступне - в таких ділянках телефон постійно обмінюється даними з найближчими вишками, в спробах піймати сигнал. І коли це стає неможливим, то пристрій докладає певні зусилля, щоб зловити мережу і повернути телефон в режим «онлайн». Так і виходить, що жителі сіл і сільської місцевості, що розташовані далеко від міста, співробітники величезних будівель і ті, хто часто з'являється в місцях з нестабільним обслуговуванням найчастіше страждають від швидкого розряду акумулятора.

телефон на столі

Щоб мінімально поліпшити становище батареї смартфона і банально врятувати її від швидкої смерті необхідно:

 • Поміняти оператора зв'язку, бо якість сигналу залежить від області, району та міста де живе абонент. Ось чому варто пошукати такого оператора, який найкраще працює в конкретному місці;
 • Підключити режим польоту, бо дана функція відключає всі з'єднання, що позбавляє телефон можливості активно працювати, в спробах знайти найменшу мережу;
 • При можливості купити мережевий підсилювач, які, до речі, дуже часто пропонують оператори зв'язку. Такі пристрої часто встановлюються на офісних будівлях, квартирах і в приватних будинках, і допомагають поліпшити якість прийому.

Як додатки та фонові служби впливають на швидкий розряд батареї

На працездатність батареї також впливають додатки. До того ж певні програми здатні розрядити батарею набагато швидше за інших. Мабуть, найбільш явними ворогами акумулятора є улюблені всіма Ютуб, Нетфлікс та інші подібні потокові відеосервіси. Також не варто забувати та обділяти увагою ігри з високоякісною графікою, особливо якщо користувач грає в них постійно. Багато програм вбивають батарею навіть без активного використання. Той же Фейсбук, Месенджер, Інстаграм, Телеграм та інші соціальні мережі, що працюють у фоновому режимі, постійно використовують дані користувачів і контролюють їх геолокацію.

Врятувати батарею смартфона від убивчих додатків можна в кілька способів:

 • Варто позбутися зайвого софта, бо в більшості випадків споживачі користуються тільки 20% додатків, що завантажені на телефон. Решта 80% постійно працюють у фоновому режимі, витрачаючи цінний заряд;
 • Необхідно призупинити фонову роботу софта, адже якщо додаток витрачає багато енергії, варто обмежити її роботу на тлі. Для цього потрібно відшукати спеціальний перемикач в настройках телефону, враховуючи, що деякі функції й можливості будуть відключені також;
 • Рекомендується закривати програми, навіть якщо пристрої на андроїді та iOS буквально створені для виконання багатьох завдань, краще все-таки позбутися зайвих. Так їх можна прибрати з багатозадачності або використовувати примусову зупинку через налаштування.

телефон на бумазі

А ви знали, що існує безліч способів, як знайти айфон, якщо втратив?

Як вік пристрої впливає на швидкий розряд акумулятора

Хай там як, але з часом батарея починає працювати не так ефективно. Насправді вік є головною причиною, чому відбувається скорочення часу автономної роботи акумулятора. Саме тому користувач, який починає помічати швидкий розряд свого гаджета з ностальгією згадує, як той відмінно працював деякий час назад. Після кожного процесу підзарядки батареї, її максимальна місткість скорочується на одну або дві секунди. Усередині батареї відбуваються певні хімічні реакції, які дозволяють зберігати та обробляти енергію. При цьому ніяка хімічна реакція не буває нескінченною. Так що навіть якщо користуватися смартфоном не часто, акумулятор все одно буде втрачати свою початкову місткість.

У таких ситуаціях залишається два очевидних рішення:

 • Купівля нового смартфона, яка може не особливо позитивно відбитися на бюджеті. Але це єдиний варіант, якщо батарея в телефоні занадто стара, щоб і далі продовжувати працювати в штатному режимі;
 • Заміна батареї на нову, але тут основна проблема полягає в тому, що сучасні смартфони рідко мають знімний акумулятор. Але, якщо ви власник смартфона зі знімною батареєю, то для розв'язання проблеми навіть не знадобиться відвідувати ремонтний сервіс. А от заміна незнімних батарей вимагає професійного втручання, навіть якщо, по суті, там немає нічого надто складного.

телефон не заряжається

У будь-якому випадку, не забувайте також звертати увагу на Bluetooth, GPS і Wi-Fi, які в разі непотрібності краще не включати - це заощадить заряд батареї смартфона. Також стежте, щоб ваш смартфон не опинявся в умовах низьких температур, адже в таких випадках літієві батареї легко і швидко втрачають місткість. А при високих температурах батареї швидко зношуються. Не нехтуйте установкою оновлень програмного забезпечення, оскільки нові версії ПЗ покращують час автономної роботи. І зверніть увагу на додаткові пристрої для підзарядки: так якісний повербанк допоможе продовжити життя смартфону без прив'язки останнього до мережевої зарядки.

До речі, відновлені телефони в Айкула - це не просто смартфони з гарантією 1 рік, а якісні пристрої, які набагато кращі за нові!

Ваша оцінка: