Я шукаю...

В Україні почала працювати функція ЕКГ на Apple Watch

Відтепер українці зможуть користуватися функцією ЕКГ на Apple Watch

Компанією Apple було випущено відразу декілька оновлень, в тому числі й watchOS 7.6, яке дозволило українським користувачам також користуватися новими функціями.

Варто зазначити, що вперше подібна функція на розумних годинниках з’явилася ще у 2018 році на Apple Watch 4. При цьому, працювала вона лише у США. З кожним роком список країн в яких ставала доступна дана технологія, розширювався. Але лише у 2021 році серед цього списку опинилася й Україна.

На Apple Watch з'явилася нова функція

Відтепер українські користувачі завдяки Apple Watch мають можливість прямо з зап’ястя отримувати важливі показники. Якщо будуть помічені підвищені показники, або інші проблеми годинник допоможе зафіксувати ці дані й передати лікарю.

Щоб скористатися новою можливістю власники Apple Watch 4 та новіших гаджетів повинні оновити до останньої версії свій пристрій.

Корисною нова функція буде ще й завдяки тому, що у фоновому режимі зможе передавати сповіщення про виявлення перших симптомів серцевих захворювань. Проте варто зазначити, що розумний годинник не є медичним пристроєм. Тому не варто на нього покладатися повною мірою. Але з іншої сторони, саме ця функція вже неодноразово рятувала життя користувачів по всьому світу.

Рекомендуємо також ознайомитися з асортиментом наших відновлених смартфонів та купити айфон за найнижчою ціною в Україні.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Як працює нова для українців функція на Apple Watch?

Знову ж таки, важливо зазначити, що розумний годинник не має можливості зі 100% точністю визначати всі показники. Щоб у цьому переконатися варт просто візуально оцінити велику кількість електродів, які розміщують на грудях та кінцівках. В годиннику всього лиш два електроди за допомогою яких і визначається електричні хвилі.

Так перший електрод з негативним зарядом розміщений на коліщатку Digital Crown. А ось на панелі з іншої сторони розташований позитивний. Вловлюючи різницю даних потенціалів всього лиш за пів хвилини пристрій здатен демонструвати кардіограму. Однак всі її показники значно відрізняються від тих, що здатна продемонструвати повноцінна медична процедура. При цьому, для того, щоб надати правдиві показники годинник повинен щільно прилягати до зап’ястя.

Як працює нова для українців функція на Apple Watch

Оригінальні airpods: як дізнатися чи у вас не підробка?

Після появи на офіційному сайті компанії Apple українських розділів там також з’явилася інформація й щодо правил використання розумного годинника з новою функцією. Повний текст інструкції відтепер доступний українською мовою. Серед нових можливостей, які стали доступними після 19 липня можна виділити:

  • отримання повідомлень про низький, або високий ритм серця;
  • вимірювання ритму серця;
  • записування електрокардіограми;
  • отримання сповіщень про ритмічні порушення.

Що думають лікарі про подібну функцію на розумному годиннику від компанії Apple?

Ще у 2018 році після появи даної можливості у США на Apple Watch 4 медичними працівниками вона була розкритикована. Було опубліковано досить багато різноманітних думок з цього приводу, які передусім критикують подібну функцію. Але от деякі медичні працівники стверджують, що нова можливість не буде допомагати, а швидше нашкодить користувачам. А в першу чергу ЕКГ на годиннику призведе до передіагностики, налякає людину та призведе до того що будуть здійснені непотрібні процедури.

При цьому кількість критичних тверджень та думок почало лише збільшуватися після публікації Apple Heart Study. В ході даного дослідження було проведено порівняння медичного обладнання та технології розумного годинника. Тестування було проведено «яблучною» компанією разом зі Стенфордським університетом. Проте лікарі, стверджують що результати подібного дослідження краще не брати до уваги, адже вони були проведені не належному рівні, через це не можуть бути використані як доказ.

Що думають лікарі про подібну функцію

Один з лікарів Ентоні Пірсон зазначив, що в дослідженні взяли участь звичайні користувачі, які реєструвалися й проводили вимірювання віддалено. При цьому ніхто не перевіряв отримані ними результати. Тому їх правдивість все ж варто поставити під сумнів.

Не відомо, стало дослідження Apple корисним, чи все ж принесло шкоду. Все ще залишається не зрозуміло, якій інформації можна вірити, а яка є некоректною. Цікавим залишається й те, що говорили люди, які взяли участь в досліджені звертаючись до лікарень. Адже досить важко пояснити медичним працівникам, що перші симптоми зміг побачити розумний годинник.

Подібної думки дотримуються й інші спеціалісти в галузі медицини в США і не тільки. Вони впевнені, що навіть точність деяких показників не у всіх випадках дає користь пацієнту і системі охорони здоров’я. Але фактом залишається те, що внаслідок гіпердіагностики користувачі можуть постраждати від непотрібного медичного втручання.

Годинник міг би стати корисним, якби користувачі використовували функцію за наступним сценарієм: відбувається щось підозріле, не зрозуміло що, тоді можна використати дану можливість годинника. Але після цього обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря. Натомість можна спостерігати наступну картину: користувач по 20 разів на день перевіряє власні дані.

Також цікаво буде прочитати про шпалери на телефон - як підібрати заставку на Айфон.

Чи врятували Apple Watch комусь життя?

Реальну корисність функції ЕКГ можна поставити під питання. Як відомо, найчастіше купують дану техніку користувачі віком від 18 до 34 років. Тому аудиторія якій би знадобилося постійно аналізувати власні показники просто випадає. Якщо власниками є люди яким понад 34 років, то їх відсоток не настільки великий.

Згідно з даними американського Центру контролю захворювань, подібними проблемами можуть страждати від 2,7 до 6,1 млн американців. Проте більшість з них мають понад 65 років. Інші молодші користувачі становлять всього лиш 2%. І лише у 1% користувачів подібна хвороба є не діагностовано. У більшості випадків приступи можуть проходити безсимптомно і не потребують лікування.

Чи врятували Apple Watch комусь життя

В Україні дана можливість з’явилася нещодавно, проте в США і деяких інших країнах світу її активно почали використовувати ще з 2018-2019 року. В мережі можна знайти безліч випадків, де користувачі запевняють, що Apple Watch врятували їм життя.

Один з таких випадків відбувся у 2018 році. На одній із телепередач 46-літній Ед Дентел розповів як розумний годинник допоміг йому виявити миготливу аритмію. Він повідомив, що тривалий час відчував сильні болі в грудях. У той час як звичайне ЕКГ не показувало нічого, проблему поміг виявити годинник.

Подібний випадок трапився й з жителем Нью-Хемпшира через рік, вже у 2019 році. Чоловік думав, що хвилюється через святкові дні, однак вирішив звернутися до лікарів й діагноз був підтверджений.

Також у 2019 році в позитивному діагнозі переконався й один зі скептиків, який був впевнений, що годинник не здатен з точністю визначати подібну хворобу. Щоб переконатися у своїй правоті він звернувся до лікаря. Проте був вражений, коли діагноз підтвердили.

Один з користувачів Reddit заявив, що годинник врятував йому життя. За його словами, він відчув що після виснажливого тренування його серце не сповільнюється. Він вирішив перевірити власні показники за допомогою годинника й дізнався, що у нього може бути миготлива аритмія. Чоловік негайно звернувся  до лікарів й уже через 10 днів йому провели операцію на серці по заміні клапану.

Можливо нова функція в Україні також покаже себе найкращим чином й допоможе врятувати не одне життя. Сьогодні важко про це стверджувати. Про ефективність нової для українців функції можна буде дізнатися згодом.

А ви знали, що існує безліч способів, як знайти айфон, якщо загубив?

Чому даної функції не було в Україні?

В більшості країн подібна функція була заблокована. При цьому навіть змінюючи регіон в Apple ID, доступ до неї неможливо було отримати.

Після презентації розумного годинника четвертого покоління в Apple повідомили, що було отримано дозвіл FDA (головно американського регулятора). Однак навіть на території США з незрозумілих причин функція тривалий час все ще продовжувала бути заблокованою.

Проблеми в інших країнах були пов’язані з проходженням певно сертифікації. При цьому в деяких країнах функцію ЕКГ не називають медичною, а навіть швидше навпаки далекою від цієї сфери.

Чому даної функції не було в Україні

Водночас подібних проблем не виникло під час запуску Apple Watch 6 з функцією вимірювання кисню. Адже можливість була відразу доступна у всіх країнах світу, в тому числі й Україні. А це було пов’язано з тим, що функція не асоціювалася як важлива для медицини. Враховуючи цей момент компанії Apple навіть не довелося отримувати дозволу FDA. Та все ж в Apple уникають різких висловлювань на подібну тему й стверджують, що функція потрібна лише для визначення «загального самопочуття».

Ваша оцінка: