Я шукаю...

Колонізація місяця: наскільки реальне переселення із Землі на супутник?

Колонізація Місяця

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Колонізація Місяця та потенціал комерційних польотів

Раніше такий заголовок звучав би як уривок з фантастики, проте сьогодні колонізація Місяця нікого не дивує. Здавалося б, що такі речі це щось з області неможливого, але невпинний прогрес та розвиток нашої планети переконують нас в протилежному. Переселення на Місяць серйозно розглядається деякими науковцями, як один з варіантів розв'язання проблеми перенаселення. Інші ж сприймають це доволі скептично, говорячи, що такі маршрути будуть придатні виключно для космічного туризму. Проте важко сперечатися з тим, що недавні прориви в технологіях привернули уваги компаній до комерційних польотів. Це означає, що більше вчених отримають можливості для фінансування і втілення потенціалу їхніх ідей в життя. Багато інженерів зможуть проявити свої таланти та стати невіддільною частиною історичного моменту. Це, своєю чергою, прискорить повернення людини на Місяць.

Колонізація Місяця

Отож, колонізація супутника – наскільки реальне переселення із Землі на Місяць?

Вивчення та освоєння Місяця людиною

Розмова на таку глобальну тему, як переселення на інше космічне тіло, не може обійтися без знань про вивчення та освоєння Місяця людиною. Оскільки цей супутник втілює в собі дуже велику перспективу для освоєння космосу і розширення людських можливостей, він є дуже важливим для вчених. Деякі з них переконані, що там цілком можна жити з комфортом, адже окрім води там наявні ще й корисні копалини. Доставлення таких ресурсів з Місяця на Землю була б не дуже вигідною, тому замість того, щоб їх переміщувати, вчені пропонують використовувати воду та копалини прямо на супутнику. Також це небесне тіло викликає неабияку цікавість у влади Китаю та Болівії. Китайці хочуть і вже, здається, отримують сонячну енергію з космосу. Своєю чергою в Болівії у простих людей постає питання: платити своєму провайдеру за Інтернет чи просто прийняти його, як подарунок від Китаю? Нам здається, що тут і обирати не потрібно.

Історія дослідження Місяця

Історія дослідження Місяця насичена цікавими подіями. З 20 століття починається космічна гонитва СРСР та США, в рамках якої країни змагалися за першість в освоєнні космосу. Після численних експериментів та спроб СРСР вийшли вперед, запустивши перший супутник Землі. Це підштовхнуло США до по-справжньому рішучого кроку. Вони захотіли відправити людину на Місяць. Кілька років тому ми навіть не могли подумати про колонізацію супутника, а люди того часу не уявляли висадку на Місяць можливою. Проте їм це вдалося і в 1969 році на супутник Землі вперше ступила нога людини.

Колонізація Місяця

Читайте також: Apple могли купити Tesla: Ілон Маск у 2017 році майже продав компанію

 Це стало поштовхом до ще більших та глобальніших відкриттів у сфері освоєння космосу. З того часу Місяць відвідували лише космічні апарати через свою дешевизну та практичність. 

Цікаві факти про Місяць

В цій добірці ми підготували для вас кілька цікавих фактів про Місяць.

  1. Місяць - п’ятий за величиною супутник. Перше місце займає супутник, назва якого - Ганімед.
  2. Найбільший кратер на супутнику називається кратер Бейлі. Його діаметр сягає близько 300 км. Його не видно з нашої планети, тому що він розташований на тому боці, який ми не бачимо.
  3. Місяць регулярно віддаляється від Землі.
  4. На поверхню цього супутника ступало 12 людей.
  5. Ніхто не може володіти Місяцем. Він визнаний міжнародною територією, тому проведення будь-яких військових операцій на ньому заборонене.
  6. Прах науковця Юджина Шумейкера був відправлений на Місяць у 1998 році. Він зробив дуже багато для вивчення цього супутника, проте через поганий стан здоров’я так і не зміг побачити його на власні очі.

Чи можлива колонізація місяця?

Варто задуматись над тим, чи можлива все-таки колонізація Місяця? Перш за все, використання нашого супутника в ролі місця для космічного туризму може принести деяким компаніям шалені гроші. Через це NASA та SpaceX напряму зацікавлені в розвитку цього плану.

Колонізація Місяця

Ілон Маск навіть влаштовував пресконференція, на якій обговорювались питання космічного туризму та можливість полетіти на Місяць без жодних перешкод. На цій конференції був присутній тільки один японець – Юсаку Маезава. У цей проміжок часу він колекціонує витвори мистецтва. Яке відношення він має до космічного туризму та Ілона Маска? Найпряміше. Юсаку придбав усі можливі квитки для польоту на місяць. Колекціонеру дуже подобається супутник, тому він сподівається відправити на нього велику кількість митців, які зможуть надихнутися красою позаземних видів. Юсаку сподівається, що під враженням вони почнуть створювати нові витвори мистецтва, якими згодом поділяться з усім світом.   

Якщо такими активними темпами розвивається космічний туризм, то заселення супутника – питання часу. Справа тільки в технічних можливостях людства. В Інтернеті ми можемо знайти багато зображень з поверхні місяця та навіть фото  космонавтів, які там побували, проте про саме заселення поки рано говорити. Фотографувати Місяць – одна справа, зовсім інша – створити на ньому придатні для проживання умови.

Колонізація Місяця — коли й навіщо

Частину спільноти, яка стежить за прогресом у сфері космотуризму, цікавить коли й навіщо відбудеться колонізація Місяця. На жаль, ми не маємо відповіді на перше питання, проте знаємо навіщо нам потрібна ця космічна експансія.

Колонізація Місяця

Варто прочитати: Смартфон від компанії Tesla: правда чи вигадка?

В першу чергу, це дуже великі прибутки для компаній, які мають справу з космосом і значний крок вперед для космічного туризму. Також Місяць – це хороший варіант для так званої «запасної» копії Землі. Вже не вперше вчені думають над створенням своєрідного запасного варіанту проживання населення нашої планети на випадок якогось катаклізму. Історія Землі переповнена такими страшними катастрофами. Виверження вулканів, падіння смертоносних метеоритів, цунамі, землетруси, смерті та урагани – лише маленька їхня частина. Ми ніколи не знаємо що нас чекає попереду, тому завжди варто мати запасний план. Людство не зупиниться лише на комерційних подорожах до Місяця і назад, а замахнеться на постійне перебування на цьому супутнику.

Колонізація Місяця

Це стане поштовхом до освоєння позаземних ресурсів, що окреслить новий етап освоєння космосу. Тут нам з вами залишається тільки спостерігати й сподіватися на подальший розвиток космічної індустрії.

Ваша оцінка: