LIDAR від Apple: технологія для макрознімання без об'єктива?

LIDAR від Apple: технологія для макрознімання без об'єктива?

У смартфонах на базі операційної системи Android є досить багато камер, хоча не всі користувачі ознайомленні з їхнім функціонал та цільовим призначенням. У стандартній комплектації смартфону є ширококутний об'єктив. Цей об'єктив використовується для знімкування більшості зображень, які можна знайти у пам'яті мобільного гаджету. Ще у смартфон вмонтовується телевізійна камера, яка необхідна для панорамування для створення портретних фотографій тощо. Крім ширококутного об'єктива та телевізійної камери, у смартфоні можна знайти надширокий об'єктив. 

Додатковою перевагою користуванням камер смартфону є наявність модуля для макрознімання. Завдяки такій опції користувач смартфону має можливість робити світлини, на яких зображені досить маленькі об'єкти у хорошій якості, без застосування і встановлення додаткових зовнішніх пристроїв. 

Ось в iPhone та iPad є весь необхідний комплект камер, що й у смартфоні, крім макромодуля, оскільки він має свої особливості. Тому розробники американської корпорації Apple пішли іншим шляхом, щоб дати можливість постійним користувачам iPhone робити дивовижні знимки на відстані кількох сантиметрів від об'єкта знімання. 

Варто прочитати огляд додатку з планування Brite.

LIDAR від Apple

Партнерська програма від ICOOLA

Отримай до 50 000 грн пасивного доходу разом з нами!

Дізнатись більше

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

МЕГА ЗНИЖКА
Apple iPhone 11 Pro 64GB Midnight Green (Темно-зелений) Відновлений еко
19 710 грн -21%
15 700 грн

від 1570 грн/міс

IPad Pro 2021: нові можливості у макрознімкуванні

Розробники мобільного застосунку Halide, який необхідний для фото- та відеознімання, випадково відкрити для себе та інших користувачів нові можливості iPad Pro 2021 (M1). Адже новомодний пристрій може використовуватись для створення макрофотографій без необхідності встановлення додаткового обладнання. Йдеться не про якийсь окремий режим, який доступний для користувачів застосунку, або ж iPad Pro 2021 (M1), а про покращену технологію для фокусування камери у цілому. 

Завдяки новим можливостям камери досить легко фокусуватись на об'єктах на відстані кількох сантиметрів, щоб зробити якісне макрофото. За словами розробника Halide Себастьяна де Віта, камера в iPhone фокусується на відстані 8 см від об'єкта, у той час, як користувачі iPad Pro можуть підійти до нього трішки ближче й зробити потрібне фото.

Варто прочитати рейтинг кращих ігор для iPhone.

LIDAR від Apple

Попри те, що Себастьян де Віта та його команда спочатку вважали, що причина криється у новому процесорі M1, що є частиною стандартної комплектації iPad Pro 2021, адже в iPad Pro 2021 та iPad Pro 2020 встановлені ідентичні камери для знімкування. Та здоровий глузд підказує, що причина не у самому процесорі, а апаратній функції. Після спілкування зі спеціалістами та додаткових перевірок все ж вдалось докопатись до правди. Все доволі просто — в iPad Pro 2021 є технологія, яка відома під назвою LIDAR. Саме завдяки цій технології вдається без зайвих труднощів фокусуватись на об'єкті та робити макрофотографії без додаткового спеціального обладнання.  

Дивним Себастьяну де Віта та його команді здалось те, що в iPad Pro 2020 відсутня можливість робити макрофотографії, хоча й в iPad Pro 2020 та iPad Pro 2021 використовуються ідентичні камери за технічними характеристиками. Себастьян де Віта запевнює, що після встановлення застосунку Halide і переходу в режим ручного знімання можна зробити макрофотографії. Та у стандартному застосунку камери iPad це зробити все ж не вдасться. 

LIDAR від Apple

Чи можна робити макрофотографії через iPhone?

Щоб переконатись у тому, чи є макрознімання в iPad Pro 2020 та iPhone 12, переходимо у мобільний застосунок Halide, та робимо перше фото. Як показує цей простий експеримент, все ж з допомогою iPhone не вдасться отримати потрібне фото. 

Наявність технології LIDAR в стандартній комплектації пристрою є помітною. Адже в iPhone 12 немає LIDAR, а у випадку з iPhone 12 Pro чи 12 Pro Max поки нічого не виходить у відношенні макрознімання. Навіть якщо фотографувати через мобільний застосунок Halide, зробити макрофотографію в iPhone 12 Pro чи 12 Pro Max неможливо.

Якщо йдеться про саму технологію LIDAR, є припущення, що функція є експериментальною. Й імовірно, що вона може з'явитися у якості стандартної технології вже в iPhone 13 Pro. Хоча ці припущення нічим не підтверджені, тому й рано ще говорити про появу макрознімання в iPhone. 

Також рекомендуємо прочитати ще більше цікавих новин Apple.

LIDAR від Apple

За LiDAR — майбутнє мобільних камер

Вперше заговорили про нову технологію для смартфонів та iPhone після релізу iPad Pro (2020), адже технологія з'явилася в iPad Pro (2020). Цілком ймовірно, що Apple зробить революційне відкриття у сфері мобільних камер, адже прогнозують, що LIDAR повинен бути у кожному смартфоні. 

Що ж таке LIDAR? LIDAR є технологією, яка використовується для збору та обробки інформації щодо віддалених об'єктів. Здійснення збір та обробка даних за допомогою оптичних систем шляхом використання явища відбиття світла та його розсіювання. Цей датчик широко використовується у виробництві безпілотних автомобілів. 

Попри те, що про LIDAR заговорили як про революційну технологію відносно нещодавно, ця технологія має досить довгу історію. Адже її заснування припадає на 1960-ті роки. Як це зазвичай буває, технологія спеціально розроблялась для відстеження супутників і військових об'єктів. Як і у 2021 році, LIDAR використовувала світло для відстеження положення певних об'єктів, адже тільки за допомогою того, наскільки швидко світло потрапляє на досліджуваний об'єкт і повертається, можна встановити точне положення об'єкта. Так працював LIDAR у 1960-х роках, так й він працює в iPad Pro (2020). 

Відомо й те, що навряд чи слід шукати LIDAR у бюджетних варіантах смартфонів, що пов'язано з особливістю обробки даних. Й використання LIDAR дозволить будувати зображення доповненої реальності з детальним опрацюванням всіх деталей, що знаходяться в окремому просторі, наприклад, квартирі або ж офісі. У такому випадку розміщення об'єктів у квартирі чи офісі буде більш точним та реалістичним. 

Не знаєте, який айфон обрати, радимо купити Айфон 10 бу, адже саме ця модель викликала найбільший ажіотаж серед користувачів Apple.

LiDAR може працювати при будь-якому освітленні, й характеризується точністю та швидкістю виконання поставленої задачі, тому, мабуть, Apple має серйозні плани на цю технологію.