Головні новинки від Apple з презентації WWDC 2021

Головні новинки від Apple з  презентації WWDC 2021

Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) – це щорічна конференція розробників для платформи Macintosh. Проводиться компанією Apple Computer в Сан Франциско, Каліфорнія. Цей рік не став винятком. 7 червня мільйони людей з різних куточків світу в онлайн режимі спостерігали за нововведеннями, які анонсувала компанія Apple в рамках WWDC. І вже 11 червня конференція дійшла до свого логічного завершення, даючи змогу розробникам спробувати яблучні новинки, а нам – ще більше бажання ними завестися. За бажанням ви можете скористатися нашими порадами, як звантажити iOS 15 в бета-версії. На свій страх і ризик. 

Партнерська програма від ICOOLA

Отримай до 50 000 грн пасивного доходу разом з нами!

Дізнатись більше

Що відбувалося на WWDC 2021?

Презентація розпочалася з передмови розробників стосовно WWDC, яка була направду привабливою та надзвичайно красивою. Зі смішного відео з‘явився автомобіль DeLorean, з якого вийшов Тім Кук. Хоча насправді перед телекамерами стояла не справжня людина, а її копія. Таким цікавим перформансом нам показали, як розробники уявляють собі презентацію Apple. І глядачам такий задум припала до душі. Потім на сцену вийшов вже справжній Тім Кук, де його з радісними оваціями зустрічали, не живі люди, як ви могли подумати, а віртуальні Animoji. «Стільки «віртуальщини» на одну презентацію, що скоро людей не залишиться…» - могли подумати ви, хоча насправді таке рішення компанія Apple зробила, враховуючи статистику захворювання на COVID-19. Тому перед сценою сиділи не живі глядачі, а 3D Animoji. Ми, своєю чергою, спостерігали за процесом з екранів монітора. 

Після Тіма Кука на сцені з‘явився Крейг Федеріг, який розказав про iOS 15:

WWDC 2021 та оновлене програмне забезпечення

Компанія Apple вже як за хорошою традицією, анонсувала нове програмне забезпечення для своїх гаджетів, а саме:

  • iOS
  • iPadOS
  • watchOS
  • tvOS
  • macOS

Нам пообіцяли нововведення в програмах та інноваціях і зараз ми спробуємо детальніше розповісти про кожне з них.  

iOS 15 з презентації WWDC 2021

FaceTime та нововведення з презентації Apple 2011

Першим нововведенням став FaceTime і тут не обійшлося без пандемії. Адже компанія Apple знатно потрудилася над ним, щоб полегшити нам життя.

FaceTime стане натуральнішим та природнішим за свого попередника 2020 року. Тепер у вас складеться враження, зі слів Крейга Федеріга,  що ви сидите зі співрозмовником в одній кімнаті. Також додали можливість забрати шум із відео за допомогою штучного розуму. 

Також з‘явилася можливість розгортати відео в режимі сітки, щоб бачити всіх співрозмовників. 

Крім цього компанія Apple додала портретний режим у FaceTime, а також надала можливість створення посилання, щоб люди приєднувалися до FaceTime зв‘язку не лише з iOS приладів, а й Android та windows browser. 

SharePlay - це новий набір інструментів у FaceTime, за допомогою якої ви можете слухати музику разом, дивитися фільм разом та ділитися своїм екраном. Це було створено для того, щоб люди відчували себе поруч один одного, на будь-якій відстані. 

Тепер FaceTime стає помітним конкурентом для Zoom. Хоча ця новинка є актуальною радше для мешканців Америки. Адже американські прихильники Apple користуються FaceTime найбільше за решту. Проте змовчати та не розповісти вам про цю функцію ми не змогли. 

Messages та нововведення з презентації Apple 2011

В Messages з‘явилися групи в яких можна ділитися контентом. Той контент, яким поділилися з вами, можна буде глянути й в прикладній програмі. Наприклад з вами поділилися музикою і тепер у вашому Apple Music буде розділ «з вами поділилися». 

Нові сповіщення від Apple 2021 року 

Сповіщення суттєво видозмінили. Тепер вони будуть збиратися в окрему папочку зі сповіщеннями, створену по пріоритету важливості. Також ви зможете включити режим «не турбувати» і користувачам це буде помітно  в «повідомленнях». А функція «фокус» допоможе вам не відриватися від важливих справ і настроїть сповіщення під вас. До прикладу, якщо ви на відпочинку, то сповіщення транслюватимуться лише від друзів, без жодних хазяйливих колег та роботодавців. 

Live Tex ще одна нова функція Apple 2021

Функція Live Tex допомагає розпізнавати текст з картинки. І справляється з цією задачею просто чудово. Виділений з картинки текст ви зможете скопіювати чи перекласти через програму «переклад». До речі текст не обов‘язково виділяти пальцем - достатньо скористатися відповідною кнопкою. 

І не лише текст можна буде виділити із зображення. Саме зображення із зображення можна буде виділити та скопіювати чи внести в пошук. 

Як компанія Apple оновила програму Wallet у 2021 році? 

Тепер вам не потрібно носити із собою в‘язку ключів, корпоративний бейджик чи ключ від готельного номера. За вас це зробить Wallet. Також сюди можна додати посвідчення водія, проте наразі лише в США, а так хотілося… 

Як компанія Apple у 2021 році подбала про вашу конфіденційність?

Програма «пошта» тепер приховує вашу IP- адресу, вашу геолокацію та інформацію про те чи прочитали ви повідомлення. 

Safari аналогічно стане приховувати  вашу IP- адресу та геолокацію. 

Також з‘явився новий розділ, який транслюватиме вам, які програми чи сайти пробували відстежити ваші дані та що це були за дані.  

Siri та нова порція конфіденційності від Apple у 2021 році

Тепер всі записи та ваші розмови з Siri зберігатимуться лише на вашому приладі  і нікуди не надсилаються. Це дозволить Siri працювати швидше, а вам не переживати про безпеку.  

Новий iCloud в презентації Apple 2021 

Компанія Apple додала новий спосіб відновлення інформації за допомогою функції «довірені особи». Таким чином можна приєднати у ваш iCloud спадкоємця на випадок, вашої смерті. Вони отримають доступ до усієї інформації в iCloud. 

Також Apple пропонує підписку на iCloud+. Цей сервіс допомагає захистити усі ваші дані в інтернеті. Вся інформація шифрується і про неї не знатиме ніхто. Також в цій підписці буде функція «приховати пошту». 

WatchOS 8 в презентації Apple на WWDC 2021

Компанія Apple оновила режим «дихання» та додала режим «медитація». Ви маєте змогу зосередитися на чомусь та відірватися. Це допоможе зняти стрес та викличе позитивні емоції. З WatchOS 8 Apple навчилося вимірювати  частоту дихання. А також додати нові тренування: Тайцзіцюань - медитація в русі та пілатес. А прихильники оригінального дизайну тепер можуть встановити портрет як фон до циферблата. Також програма «фото» отримало розділ «спогади» та «обране фото». Відчутно покращився текст. А погода покаже вам опади на наступну годину. Ще ви зможете запустити декілька таймерів одночасно. 

Які зміни в tvOS транслювали на WWDC 2021

В tvOS з‘явився розділ «для всіх», де ви зможете знайти фільми, які підійдуть для усіх членів сім‘ї та врахує вподобання кожного. На жаль, Siri на телевізорі та розумній колонці досі не навчилася розуміти українську та російську мову, тому це нововведення оминуло нас стороною. 

Які зміни в MacOS анонсували на WWDC 2021

Все вищесказане буде додано в MacOS також, а саме: FaceTime, сповіщення, Share Play, нотатки та решту. Проте є те про що варто поговорити окремо. Наприклад Universal Kontrol, який працює дуже просто: кладете iPad поруч з Macbook, переносите курсор з Macbook на iPad і працюєте далі, ніби це один пристрій. Аналогічним чином можна переносити файли з приладу на прилад без проводів - швидко, а головне - просто. Це саме можна зробити й з іншими Macbook: одна мишка та клавіатура - спільна робота всіх ваших приладів. 

На Macbook  тепер доступний AirPlay. Ви можете транслювати екран вашого айфону прямо на Macbook. Також окремої уваги заслуговує автоматизація macOS, тепер там доступні всі команди. 

Також здивував оновлений дизайн Safari, з якого прибрали все зайве, щоб ви змогли краще зосередитися на браузері. Доведеться привикати, зате виглядає мінімалістично і водночас оригінально. Поле з пошуком вмонтоване в активну вкладку. Також з‘явилися групи із вкладок, а Safari оновлюється на всіх пристроях. Відкрили вкладу - вони відкрилися на інших ваших гаджетах.

Підсумок WWDC 2021

Вкінці презентації на сцену вийшов Тім Кук із заготовленою промовою вдячності та побажань Хочемо нагадати, що реліз оригінальної версії запланований на осінь цього ж року, а все представлене вище можливе лише в бета-версії. Звантажувати бета-версію дуже ризиковано, якщо ти не являєшся розробником. До речі прихильники Apple не оцінили їхньої цьогорічної презентації в рамках WWDC. За їхніми словами вона була не такою яскравою в порівнянні з тогорічним. А ми своєю чергою з нетерпінням чекаємо оригінального релізу всіх цих новинок від компанії Apple, щоб скласти своє враження щодо представленого на WWDC 2021, чого радимо і вам.