Я шукаю...

Спідтест: топ ресурсів, які вимірюють швидкість інтернету

Спідтест: топ сервісів, які вимірюють інтернет

Щоразу, коли потрібна сторінка довго завантажується, це дуже дратує. А якщо ще й відеоролики чи фото не відкриваються, то взагалі виводить із себе. Як часто ви стикалися з тим, що завантаження улюбленого фільму займало кілька годин? Багато хто дзвонить у службу підтримки провайдера, щоб дізнатися, в чому проблеми. Проте здебільшого на тому кінці проводу відповідають, що у них все добре, і рівень нету перебуває у нормальних межах.

І що, питається, робити у такій ситуації? А все гранично просто - потрібно лише перевірити спідтест свого інтернету, щоб наочно побачити інформацію про ваше мережеве підключення. Саме для цього слід використовувати сервіс, який називається СпідТест.

Коли виявиться, що проблема у провайдері, необхідно вимагати від нього якісне надання своїх послуг або зовсім відмовитися від співпраці та укласти договір із більш сумлінною компанією.

До речі, якщо вас дратують незручні редактори відео на смартфон, спробуйте capcut скачати на айфон і дізнатися про всі переваги цієї програми.

Параметр такого типу показує часовий інтервал, за який інформація з пристрою передається в інтернет і назад.

Види швидкості передачі:

 1. Вхідна - параметр прийому даних (завантаження іграшок, фотографій, відео, а також поштових файлів або браузерних сторінок);
 2. Вихідна - параметр віддачі (процес відправки відеоматеріалів, фото та файлів, відправка до соцмережі, а також на сайти);

При цьому одиниця виміру мережної швидкості записується як мегабіт за секунду. Варто відзначити, що більшість торентів вимірюються в МБ/с відповідно, мегабайти за секунду. Зазначимо, що в одному мегабайті – 8 мегабіт.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Який спідтест варто використовувати?

Вибір інструменту для перевірки швидкості інтернет-з'єднання може бути не таким вже й очевидним, адже існує безліч сервісів, що пропонують подібні послуги. Два з найпопулярніших і широко обговорюваних варіантів – це Спідтест від Ookla та Fast від Netflix. Кожен з них має свої особливості та переваги, які можуть бути корисними у різних сценаріях використання.

Спідтест від Ookla

Найкращий спідтест - це https://www.speedtest.net/, сервіс за 30 секунд виміряє рівень прийому та віддачі вашого інтернету. Крім цього, покаже наступні характеристики мережі. Спідтест від Ookla – це один із найбільш відомих та використовуваних інструментів для вимірювання швидкості інтернет-з'єднання.

Спідтест - фото 1

Він надає широкий набір даних про ваше з'єднання, включаючи швидкість завантаження та вивантаження, пінг, тип з'єднання, інформацію про ваш інтернет-провайдер та IP-адресу. Цей сервіс є безкоштовним і пропонує високу точність вимірів, що робить його популярним серед користувачів по всьому світу.

 • Тип вимірювання з'єднання;
 • Вашого провайдера та IP-адресу;
 • Пінг та проблеми зі з'єднанням;
 • Затримка простою та завантажень.
   

Сьогодні, СпідТест від Ookla займає лідируючі позиції серед усіх сервісів, які пропонують послуги, що вимірюють швидкість мережі. Точність системи дорівнює 95%. Сервіс безкоштовний. За рік сервіс здійснює понад 21 млрд. тестів швидкості. Компанія створена у 2006 році, в Сіетлі (США).

Fast Спідтест

Ще один точний оцінювач швидкості інтернету – FAST. Достатньо просто зайти на сайт fast.com, щоб активувати режим вимірювання швидкості Інтернету.

Спідтест - фото 2

Сервіс дуже простий, а єдиний функціонал, яким може користуватися користувач, так це кнопкою зупинити/відновити вимірювання. Примітно й те, що в нижньому правому кутку красується кнопка, яка вказує на розробників сервісу: “Powered by Netflix”. Сервіс розроблений на базі Нетфлікс неспроста, адже він призначений насамперед для того, щоб обробляти спідтест контенту, який надає на своєму ресурсі стрімінгова відеоплатформа. Але ви можете використовувати тестер і з іншою метою. Бажаєте отримати прямі цифри без додаткової інформації, функціоналу, вибирайте саме Фаст.

Чому спідтест відрізняється на різних сайтах?

Багато користувачів досить часто міркують на різних форумах про це питання, але кілька логічних пояснень цьому все ж є:

 1. Ваш провайдер вас обманює - перша і найпопулярніша причина, через яку Спідтест від Ookla показує інші результати, ніж Fast. Провайдер інтернету спеціально демонструє високі показники швидкості прийому/віддачі, але тільки для сайту speedtest.net (і, можливо, інших популярних тестерів). А якщо ви вирішите скористатися переглядом відео або зіграти в ігри, ваш інет буде значно гірше. Це зроблено для того, щоб заощаджувати трафік, адже хитрі провайдери на цьому заробляють. Тому, якщо ви вимірюєте на сайті Спідтест, то можете побачити 80 МБ/сек, але Fast показуватиме лише 30;
 2. Друга популярна причина пов'язана з тим, що остаточний сервер, який вимірює швидкість кожної компанії, різний. Наприклад, Speedtest використовує найближчий сервер, який знаходиться до вашого IP, але Fast може вимірювати швидкість інтернету лише зі США. Відстань між серверами відіграє у спідтесті.

Конкретні показники

Вибираючи із пропозиції різних провайдерів, слід хоча б приблизно розуміти свою вигоду при активізації каналу з конкретною пропускною здатністю. Робота інтернету має бути раціональною.

Який спідтест інтернету вважається нормальним

Який спідтест інтернету вважається нормальним
Показник спідтесту Для яких цілей можна використовувати
Від 0,5 до 3 Перегляд відео практично неможливо, сторінки завантажуються дуже довго, а фотоматеріали можуть у принципі не завантажитись
Від 3 до 8 Показник досить низький, хоча завантажувати сторінки та дивитися відео вже можна, хоч з підвисаннями
Від 8 до 15 Досить прийнятні показники, вільно можна серфити мережею, спількуватись в соц. мережах і дивитись відео
Від 15 до 45 Вже можна переглядати відео у форматі FullHD чи HD. Об'ємні файли завантажуються швидко, просунуті ігри запускаються без лагів
Від 45 до 100 Ідеальний показник, який підходить для скачування величезних відеоматеріалів та перегляду відео у 4К-форматі

Слід зазначити, що рівень віддачі даних та їхнього прийому є непостійною величиною. Протягом доби цей показник може суттєво змінюватися. Саме тому у договорі з провайдером ви не знайдете вказівки конкретного діапазону – там вказується розпливчасте формулювання - до конкретного числа Мб/с.

До речі, ви знали, що трутон є важливою частиною вашого смартфона. І ось чому!

Чим ще характеризується якість з'єднання через Інтернет?

Поряд із швидкістю оцінки варто враховувати і показник Ping. Він означає час у мілісекундах, який сервер витрачає на відповідь. Чим менше значення, тим вища якість з'єднання. Цей параметр встигли оцінити люди, які грають в онлайн-іграшки на кшталт інтернет-стрілялок. Чим швидше відповідає сервер, то швидшою буде гра і не буде в ній затримок. Тому треба прагнути того, щоб цей показник був максимально низьким.

Який пінг в інтернеті вважається нормальним
Оцінка Для чого підійде?
Від 1 до 40 Відмінний варіант для ігор
Від 41 до 90 Цілком достатньо для стратегій та віддаленої роботи
Від 90 і вище Слабкий відгук сервера не тільки для ігор, але і для роботи

Також варто згадати показник джиттер, що відображає коливання Ping теж у мілісекундах. Він свідчить про ступінь стабільності інтернет-з'єднання. Тобто найкраще з'єднання матиме найнижче значення джиттера.

Спідтест - фото 3

Попередні рекомендації

Для того, щоб результати перевірки були максимально точними, слід повністю відключити на переносному пристрої або комп'ютері всі програми: антивірусні утиліти, іграшки, радіо і торенти. Ідеально буде безпосередньо під'єднати комп'ютер до Мережі, не використовуючи роутер, оскільки його налаштування нерідко обмежують рух даних, що передаються. Тестування рекомендується проводити щонайменше двічі, враховуючи при цьому середнє значення одержаних результатів.

Огляд спідтест Ookla для Андроїда

Наші можливості взаємодії зі смартфоном на платформі "Андроїд" більшою мірою залежить від особливостей підключення. Безкоштовна розробка Speedtest дозволяє виміряти швидкість інтернету з будь-якої точки світу. Глобальна сервісна мережа Ookla дозволяє це робити без особливих проблем.

Програма пропонує такі можливості:

 • Перевірка швидкості інфо передачі та завантаження пінгу;
 • Перегляд реального часу графіків стабільності з'єднання;
 • Карти покриття компаній-операторів мобільного зв'язку;
 • Детальна статистика попередніх тестів;
 • Порівняння швидкостей із тими, що обіцяв провайдер;
 • Усунення проблем, що виникли;
 • Зручний метод відправки іншим користувачам;
 • Доступно 17 мов.
   

Варто завантажити програму Спідтест, щоб відстежувати місця стабільного зв'язку з інтернетом на унікальних картах. При цьому програма дозволяє швидко переключитися на іншого оператора та регіон. Це дає можливість провести порівняльний аналіз покриття у тих точках, де ви буваєте найчастіше.

Огляд спідтест Ookla для iPhone

Цю програму можна успішно встановити на гаджети від Apple. Таким чином можна буде постійно стежити за швидкістю онлайн підключення та його якістю, причому у будь-якому місці та у будь-який час доби.

Що пропонує додаток:

 • Перевірка передачі інформації та швидкості її завантаження;
 • Відстеження втрати пакетів; вимірювання джиттера;
 • Онлайн-графік стабільності з'єднання;
 • Порівняння швидкості з обіцяною компанією-провайдером;
 • Видалення помилок;
 • Детальна статистика попередніх тестів;
 • Тестування з будь-якої точки світу;
 • Швидке надсилання підсумкових даних іншим користувачам;
 • Відеотестування;
 • Інтерфейс 17 мовами.
   

Провести тестування відео можна в режимі онлайн, щоб переглянути, наскільки швидко та якісно передаються сигнали. У результаті ви матимете доступ до корисної інформації, яка дозволить зробити роботу відео по мережі більш комфортною.

За допомогою програми можна виміряти максимальну швидкість, відстежити час буферизації, а також завантаження. Також система даватиме корисні рекомендації щодо того, які пристрої будуть видавати кращий відеоконтент на конкретній мережі. Щоб моніторити історію даних, необхідно регулярно проводити порівняльний аналіз.

А ви знали, що існує близько 7 способів, як вимкнути айфон, якщо кнопка Power перестала працювати? Цікава стаття на банальну тематику!

Ваша оцінка: