Кожен раз, коли потрібна сторінка довго завантажується, це страшно дратує. А якщо ще й відеоролики або фото не відкриваються, то взагалі дратує. Як часто ви стикалися з тим, що завантаження улюбленого фільму займало кілька годин? Багато дзвонять в службу підтримки провайдера, щоб дізнатися, в чому проблеми. Однак в основному на тому кінці дроту відповідають, що у них все добре і швидкість знаходиться в нормальних межах.

І що, питається, робити в такій ситуації? А все просто - потрібно всього лише перевірити швидкість свого інтернету, щоб наочно побачити інформацію про ваше мережеве підключення. Коли виявиться, що проблема в провайдера, необхідно вимагати від нього якісного надання своїх послуг або зовсім відмовитися від співпраці та укласти договір з більш сумлінною компанією.

Якщо цікаво, то подивіться статтю про застосування Apple Pay.

Швидкість інтернету

Параметр такого типу показує часовий інтервал, за який інформація з вашого пристрою передається в інтернет і назад.

Види швидкості передачі даних:

 1. Вхідна - параметр прийняття даних (завантаження іграшок, фотознімків, відео, а також поштових файлів або браузерних сторінок).
 2. Вихідна - параметр віддачі (процес відряджання відеоматеріалів, фото і файлів, відряджання в соцмережі, а також на сайти).

При цьому одиниця виміру мережевої швидкості записується як мегабіт за секунду. Варто відзначити, що більшість торентів вимірюються в МБ/с - відповідно, мегабайти за секунду. Відзначимо, що в одному мегабайті - 8 мегабітів.

Конкретні показники

Вибираючи з пропозицій різних провайдерів, слід хоча б приблизно розуміти свою вигоду при активізації каналу з конкретною пропускною спроможністю. Робота інтернету повинна бути раціональною:

 • від 0,5 до 3 - Перегляд відео практично неможливий, сторінки вантажаться дуже довго, а фотоматеріали можуть в принципі не завантажитися.
 • від 3 до 8 - Показник досить низький, хоча завантажувати сторінки й дивитися відео вже можна, але можливі часті підвисання.
 • від 8 до 15 - Цифри досить прийнятні, вільно можна сидіти в мережі, спілкуватися в соціальних мережах і дивитися відеоматеріали.
 • від 15 до 45 - Відеоконтент вже можна переглядати у форматі FullHD, а також HD, об'ємні файли завантажуються швидко, добре йдуть просунуті ігри.
 • від 45 до 100 - Ідеальний показник, який підходить для перегляду відеоматеріалів в 4К-форматі. 

Слід зазначити, що швидкість віддачі даних і їх приймання є непостійною величиною. Протягом доби цей показник може істотно змінюватися. Саме тому в договорі з провайдером ви не знайдете вказівки конкретного діапазону - там вказується розпливчасте формулювання - до конкретного числа Мб/с.

Чим ще характеризується якість з'єднання через інтернет?

Поряд зі швидкістю оцінці піддається і показник Ping. Він означає час в мілісекундах, яке сервер витрачає на відповідь. Чим менше значення, тим вище якість з'єднання. Цей параметр встигли оцінити люди, які грають в онлайн-іграшки по типу інтернет-баталій. Чим швидше відповідає сервер, тим швидше буде гра і не буде в ній затримок. Тому треба прагнути до того, щоб даний показник був максимально низьким.

 • від 1 до 40 - Відмінний варіант для змагальних ігор.
 • від 41 до 100 - Цілком достатньо для стратегій і віддаленої роботи, там не потрібна блискавична реакція на функції інших учасників.
 • від 100 і вище - Слабкий відгук сервера не тільки для гри, але і для роботи.

Також варто згадати показник джіттер, що відбиває коливання Ping теж в мілісекундах. Він вказує на ступінь стабільності інтернет-з'єднання. Тобто краще з'єднання матиме найнижче значення джіттера.

Попередні рекомендації

Для того, щоб результати перевірки були максимально точними, слід повністю відключити на переносному пристрої або комп'ютері всі програми: антивірусні утиліти, іграшки, а також радіо і торенти. Ідеально буде безпосередньо комп'ютер під'єднати до мережі, не використовуючи роутер, оскільки його налаштування нерідко обмежують рух даних, що передаються.

Тестування рекомендується проводити мінімум двічі, враховуючи при цьому середнє значення отриманих результатів.

Щоб зробити інтернет істотно швидше, слід завантажити додаток Speedtest by Ookla, яке дозволяє відстежувати інформацію про реальну швидкість інтернет-підключення. За допомогою цієї програми мільйони користувачів тестують свої типові пристрої.

Speedtest для «Андроїда»

Наші можливості взаємодії зі смартфоном на платформі «Андроїд» більшою мірою залежить від особливостей мережевого підключення. Безкоштовна розробка Speedtest дозволяє вимірювати швидкість інтернету з будь-якої точки світу. Глобальна сервісна мережа Ookla дозволяє робити це без особливих проблем.

Програма пропонує наступні можливості:

 1. Перевірка швидкості інфопередачі й завантаження Ping.
 2. Перегляд в реальному часі графіків стабільності з'єднання.
 3. Карти покриття компаній-операторів мобільного зв'язку.
 4. Детальна статистика минулих тестів.
 5. Порівняння швидкостей з тими, що обіцяв провайдер.
 6. Усунення проблем, що виникли.
 7. Зручний спосіб виряджання іншим користувачам.
 8. Доступно 17 мов.

Особливості карт покриття

Варто завантажити додаток Speedtest, щоб відстежувати місця стабільного зв'язку з інтернетом на унікальних картах. При цьому програма дозволяє швидко переключитися на іншого оператора і регіон. Це дає можливість провести порівняльний аналіз покриття в тих точках, де ви буваєте найчастіше.

Speedtest для «яблучної продукції»

Дану програму можна успішно встановити на гаджети від компанії Apple. Таким чином можна буде постійно стежити за швидкістю мережевого підключення і його якістю, причому в будь-якому місці й в будь-який час доби.

Що пропонує додаток:

 1. Перевірка передачі інформації та швидкості її завантаження.
 2. Відстеження втрати пакетів, вимір джіттера.
 3. Онлайн-графік стабільності з'єднання.
 4. Порівняння швидкості з обіцяної компанією-провайдером.
 5. Видалення помилок.
 6. Детальна статистика минулих тестів.
 7. Тестування з будь-якої точки.
 8. Швидке відправлення підсумкових даних іншим користувачам.
 9. Відеотестування.
 10. Інтерфейс на 17 мовах.

Провести тестування відео можна в режимі онлайн, щоб подивитися, наскільки швидко і якісно передаються сигнали. В результаті у вас буде доступ до корисної інформації, яка дозволить зробити роботу відео мережі більш комфортною. За допомогою програми можна виміряти максимальний дозвіл, відстежити час буферизації, а також завантаження. Також система буде давати корисні рекомендації щодо того, які пристрої будуть видавати кращий відеоконтент на конкретній мережі. Щоб стежити за історією даних, необхідно регулярно проводити порівняльний аналіз.

Особливість Speedtest VPN

Програма відрізняється безпекою і повної конфіденційністю в процесі роботи. У цьому допомагає VPN-доступ з двома G безкоштовного трафіку. Або можна перейти на преміумплан, який дозволить захистити навіть дуже об'ємні дані. Підтримка Speedtest VPN здійснюється сімнадцятьма мовами в мобільних гаджетах з платформами «Андроїд» та iOS.

Надійний захист

Ваша особистість в інтернеті захищається за допомогою шифрування мережевого підключення, а також анонімізації розташування й IP. Всі процеси проходять через супер надійний сервер, який гарантує повну безпеку цифрової інформації при роботі з різними додатками на смартфоні.

Переваги програми з VPN

 1. Ніхто не зможе несанкціоновано використовувати ваші особисті дані, ні в загальнодоступних цілях, ні в приватних.
 2. Всі повідомлення, якими користувач обмінюється в інтернеті, строго конфіденційні.
 3. Треті особи або рекламодавці не зможуть отримати особисті дані користувача.
 4. Доступ до особистих даних можливий їх власнику з будь-якої точки світу без будь-яких обмежень.
 5. Де б не використовувався мобільний телефон, він буде надійно захищений від витоку інформації.

Speedtest VPN є компонентом програми Speedtest, що розроблений спеціально для забезпечення безпеки цифрової інформації. При покупці преміального пакета користувач зможе захистити навіть дуже великі обсяги даних. Крім того, система перестане показувати йому набридлу рекламу, коли він працює з додатком. Розробники потурбувалися про те, щоб користувачеві було зручно оплачувати преміумпослугу, і створили можливість здійснювати цю процедуру через Google Play або ж App Store.

Speedtest для ПК

Тепер можна не завантажувати браузер, а безпосередньо з робочого столу запускати програму. Вона доступна для «Віндоус» і «Мак». Творці подбали, щоб завантажити програму була максимально зручною та швидкою. На ПК також можна перевіряти швидкість передачі й завантаження, виявляти тенденції та переглядати докладні звіти. Тут теж багатомовний інтерфейс.

Також радимо почитати про правильний вибір техніки Apple.

Підсумки

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок, що завантажити додаток Speedtest все ж варто. Оскільки користувач укладає договір з провайдером на надання відповідних послуг, та ще й платить за ці послуги регулярно відчутну суму грошей, він має право перевіряти якість наданого трафіку.

Програма дозволяє швидко і ретельно провести діагностику підключення до інтернету, виявити всі неприємні моменти й підказати шляхи розв'язання виниклих проблем. Сучасні технології дозволяють нам користуватися новітніми розробками, які суттєво полегшують наше життя і дають можливість захистити величезну кількість важливих данних від сторонніх осіб.