Я шукаю...

Додатки для пейзажного фотографа на iPhone

Пейзажні фото iPhone

Сучасні технології дають нам можливість відкривати нові таланти та навички у різних галузях. Найкраща частина ознайомлення з новими здібностями – це доступність. Музикантом сьогодні можна стати, завантаживши кілька спеціалізованих додатків та маючи музичний інструмент; художником – за наявності кількох програм та графічного планшета; фотографом – завдяки можливостям наших смартфонів. Маючи достатньо знань та допоміжних речей, можна стати хорошим пейзажним фотографом за допомогою iPhone. Одними з цих допоміжних речей є перелік програм, про які ми вам розповімо у цій статті.

Пейзажні фото iPhone

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Планування на iPhone

Планування є важливою складовою будь-якої серйозної справи, адже воно допомагає пришвидшити та організувати робочий процес.

PhotoPills

Це, мабуть, найпопулярніший та найфункціональніший додаток для планування фотосесій. PhotoPills – платна програма, інтерфейс якої підтримує багато європейських мов, проте, на жаль, не підтримує української. Чудовий додаток для пейзажних фотографів на iPhone, який містить в собі безліч можливостей. Тут можна не просто планувати свої зйомки, а ще й ділитися ними, зберігати плани, дізнаватися положення сонця та місяця в певний момент і в певному місці.

Пейзажні фото iPhone

Читайте також: Вибираємо додаток для фото на iPhone

Елементи додаткової реальності, що вбудовані в застосунок, дозволяють переглянути розташування та рух сонця, місця та Чумацького шляху. Також тут ви можете встановлювати експозицію та задавати іншу параметри фотографії, які допоможуть створити власний тайм-лапс.

Photographer’s Ephemeris 3D

Цей платний додаток, так само як і попередній, доступний англійською та іншими європейськими мовами, проте українською він теж не підтримує. Photographer’s Ephemeris 3D допоможе покращити та спростити спостереження за сонцем.

Для планування фотосесій на природі фотографу необхідно знати як саме будуть розташовані небесні тіла в той чи інший день. Оригінальна програма дозволяє переглянути напрямок місяця та сонця в будь-який час та на будь-якій локації. Що найкорисніше – широкий функціонал дозволяє переглянути як саме світло падатиме на ландшафт.

Пейзажні фото iPhone

Таким чином користувачі зможуть на власні очі побачити світанок або захід сонця прямо з майбутнього. Завдяки широкому охопленню вам у будь-який час доступний перегляд цих явищ в будь-якій точці земної кулі. Сонце та місяць – не єдине, що можна побачити за допомогою програми для пейзажних фотографів на айфон, адже тут ви отримаєте доступ навіть до проєкції зоряного неба.

Погода

Погода є одним з важливих чинників які напряму впливають на роботу фотографа. Знаючи погоду, набагато легше розпланувати фотосесію таким чином, щоб їх ніщо не зіпсувало.

Weather & Radar

Це безкоштовний додаток, який містить в собі платний функціонал. Програма Weather & Radar доступна кількома мовами серед яких, на жаль, нема української, проте є російська. Цей додаток дозволить миттєво дізнаватися прогноз погоди залежно від вашої геолокації. У цьому функціональному безкоштовному додатку можна переглянути не тільки поточну погоду, а й погодинний прогноз і прогноз на чотирнадцять днів. У мільйоні міст по всьому світу ви можете переглянути точні характеристики вітру, температури, атмосферного, тиску вологості, опадів та інших явищ які пов’язані з погодою.

Пейзажні фото iPhone

За допомогою свого широкого функціонала Weather & Radar дозволить вам побачити де саме світить сонце, а де небо затягнуте сірими хмарами. Також ви з легкістю зможете дізнатись де і з якою силою йде дощ, сніг, град або гроза. За допомогою широкої пошукової системи ви можете відшукати будь-яке місце на земній кулі. Результат вашого пошуку автоматично додасться в спеціальний розділ після чого ви зможете без проблем його знайти. Якщо вам замало простору, який дає програма, то картинку можна розгорнути на весь екран.

Light Pollution Map

При завантаженні застосунок є повністю безкоштовним, проте містить в собі платні опції для тих користувачів, які хочуть повністю володіти сервісом. Light Pollution Map доступний винятково англійською мовою, однак її розуміння не вимагає спеціальних навичок.

Щодо функціонала програми, вона дозволяє переглядати місця, у яких немає будь-якого світлового забруднення. Ця можливість дозволяє якнайкращим чином спостерігати за зірками та знімати різні небесні тіла. Ваше розташування автоматично визначається за допомогою технології GPS. Те чи інше місце можна швидко знайти в пошуковій системі або ж просто трохи повивчати карту. Місця, до яких ви часто повертаєтесь можна зберігати за допомогою спеціальної опції на карті та кнопки «Зберегти». Орієнтуючись за допомогою карти у вас з’являється змога відрегулювати ступінь прозорості, який використовується у перекритті світлового забруднення.

Пейзажні фото iPhone

Також у додатку Light Pollution Map на iPhone присутня інформація, яка стане в пригоді любителям нічної фотографії. Тут доступні всі характеристики місяця, а саме:

  • фаза
  • час сходу
  • час заходу

Усі ці характеристики доступні не тільки найближчим часом, але і в будь-який день у майбутньому. Програмою Light Pollution Map можна користуватися як у мобільній версії, так і в версії для браузера.

Як ми вже відмітили раніше, додаток цілком безкоштовний, однак має доволі обмежений функціонал, а саме:

  • у додатку присутня реклама
  • у карти набагато менше масштабування
  • відсутня можливість зберігати локації
  • рівень зуму обмежений

Робота в горах

 Часто фотографам доводиться подорожувати й разом з тим працювати у різних локаціях. Однією з таких локацій є гори, де іноді буває дуже складно зробити хороший кадр без належної підготовки. Перелік додатків для пейзажних фотографів на айфон для роботи в горах:

PeakFinder

Ця програма має повністю платний функціонал і є доступною в англійській версії, проте не підтримує українську.

Пейзажні фото iPhone

Завдяки панорамі, яка розгортається на триста шістдесят градусів у користувачів є змога дізнатися назви усіх потрібних їм гір та піків. Тут ви можете визначати маленькі та великі гірські хребти, що знаходяться поблизу та на відстані до 300 км. Навіть якщо у вас немає постійного доступу до мережі, не переживайте, адже тут присутній зв’язок з GPS, отже PeakFinder не потребує жодного мобільного зв’язку. Для початку експлуатації програми вам необхідно її відкрити, направити iPhone у потрібному напрямку і, своєю чергою, застосунок покаже вам назви гір, що знаходяться перед вами.

Завдяки детальному промальовуванню ландшафту у вас з’явиться можливість чітко і швидко визначити потрібний пагорб. GPS на вашому iPhone напряму впливає на швидкість роботи програми. Зазвичай пошук необхідних географічних об’єктів відбувається майже миттєво. Вам може знадобитися калібрування смартфону через те, що додаток вимагає  GPS.

Контроль камери й довгих витримок на iOS

NiSi Filters ND Calculator

Функціонал в цьому додатку повністю безкоштовний, а доступними мовами інтерфейсу є англійська та китайська. Програма значно спрощує роботу з довгими витримками.

Пейзажні фото iPhone

За допомогою цього додатку та його інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу можна з легкістю вирахувати експозицію. З його допомогою можна безпомилково визначити витримку, не використовуючи жодних фільтрів або ж використовуючи нейтральний ефект потрібної щільності. Після цього можна вирахувати скільки саме часу витримки знадобиться для фільмування з цим фільтром. Ця функція присутня також і в інших додатків зі схожим інструментарієм, проте NiSi Filters ND Calculator калькулює набагато швидше.

Cascable 3

Безкоштовний додаток, який містить платний функціонал. Відсутня українська мова, проте мову інтерфейсу можна змінити на англійську або німецьку.

Головне завдання цього додатку полегшити дистанційне управління камерою зі смартфона. Фотограф, який має дзеркальну або бездзеркальну камеру та смартфон з доступом до мережі, отримує кілька переваг над іншими представниками своєї професії. Наприклад, можливість ділитися своїми фотографіями за допомогою безпровідного зв’язку, переглядати свої фотокартки, використовуючи більший екран, робити фото дистанційно і так далі. Для всіх цих характеристик потрібне хороше програмне забезпечення, проте на ринку його зазвичай важко знайти. На відміну від звичайних додатків на ринку Cascable 3 дає доступ до всіх цих характеристик і виступає їхньою альтернативою.

Пейзажні фото iPhone

У безкоштовній версії функціонал трохи обмежений, проте і його вам вистачить, якщо ви знімаєте винятково для себе. За допомогою Cascable 3 у користувачів з’являється можливість змінювати характеристики зображення прямо зі смартфона. Витримка, діафрагма, компенсація експозиції та ISO – не єдині налаштування, які ви можете змінити дистанційно. Точку фокусування можна вибрати за допомогою одного натискання на екран. Для того, щоб відстежити занадто та недостатньо світлі елементи фотокартки, на екран виводиться спеціальна гістограма. Під час зйомки з ручним фокусом ви можете використати інструмент фокус-пікінг для того, щоб вибрати правильний фокус.

GPS-трекери, які варто завантажити на iPhone

GPSies

Повністю безкоштовний додаток, який доступний на кількох різних мовах у тому числі на англійській. Фотографи використовують цей додаток, щоб прокласти собі шлях на відкритому повітрі. Тут є великий перелік маршрутів для будь-якої активності на відкритому повітрі. За потреби виставте потрібний вам фільтр. Наприклад, прогулянку пішки їзду на велосипеді, скандинавську ходьбу і так далі. Шлях, який ви обираєте показується на карті спеціальним кольором.

Пейзажні фото iPhone

Варто прочитати: Найкращі програми для обробки фотографій

Для того, щоб не загубитися на незнайомій місцевості ви можете завантажити певний маршрут на свій GPS пристрій. Для пейзажних фотографів застосунок стане в пригоді завдяки своїм функціям пошуку нових місць та прокладання важких маршрутів.

Google Карти

Програма не потребує жодних грошових операцій та підписок, а її інтерфейс доступний українською і багатьма іншими мовами. Ця програма являє собою чудову базу з безкоштовною GPS-навігацією, цікавими локаціями та зручним інтерфейсом.

Google Карти стануть в пригоді будь-яким фотографам, адже використовуючи їх користувачі отримують доступ до незліченної кількості маршрутів і локацій. Якщо ви заздалегідь плануєте фотосесію, вам потрібно буде знайти хороше місце для майбутніх зйомок. Будь-яку місцевість ви можете вивчити не покидаючи свого дому і таким чином ви заздалегідь сплануєте кадр і заощадите багато енергії та часу. Одною з корисних опцій є розділ «мої карти», за допомогою якого користувачі можуть створювати власні карти й ділитися ними з іншими. Після створення на карту можна додати крапки, лінії та шари підписувати створені точки, та робити відповідні описи. Завдяки широкому інструментарію програми у користувачів є можливість повністю персоналізувати додаток.

Пейзажні фото iPhone

Сподіваємося, що ця стаття була корисною і тепер процес створення пейзажних фотографій стане для вас набагато легшим. Варто тільки завантажити додатки для пейзажних фотографів на айфон і насолоджуватися улюбленою справою.

Ваша оцінка: