Я шукаю...

Сталий розвиток смартфонів та збереження довкілля

Сталий розвиток смартфонів та збереження довкілля - icoola.ua - фото

Смартфон — це найпопулярніший електронний пристрій: понад 4,5 мільярди активно використовуються, і очікується, що в 2024 році буде створено ще 1,4 мільярда. Виробники смартфонів використовують безліч підходів до сталого розвитку, від переробленої упаковки до поетапної відмови від зарядних пристроїв та довгострокових зобов'язань щодо досягнення нульового рівня викидів. Але звичайному користувачу важко кількісно оцінити справжній вплив цих підходів. Люди справедливо ставлять питання — чи це дійсно щось змінює для навколишнього середовища, чи це маркетинговий хід?

Ця база з 4,5 мільярдів смартфонів, за підрахунками, генеруватиме 146 мільйонів тонн CO2 або еквівалентних викидів (CO2e) у 2024 році. Хоча це становить менше половини відсотка від 34 гігатон загального обсягу CO2e, викинутого у світі в 2021 році, викиди можуть бути додатково скорочені. Ось чому забезпечення сталого розвитку смартфонів є ключовою тенденцією у прогнозах Deloitte на 2024 рік, і тому індустрія смартфонів має враховувати можливі варіанти, коли йдеться про бізнес-модель.

Дізнайтесь, чому коралові рифи настільки важливі для екології та чому їх зникнення - це екологічна катастрофа?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

ХІТ ПРОДАЖІВ
21 120 грн
- 7320   грн
13 800 грн

від 1380 грн/міс

НОВИНКА Знижка
17 120 грн
- 7520   грн
9 600 грн

від 960 грн/міс

Екологізація ланцюжка створення смартфонів

На виробництво припадає майже весь вуглецевий слід смартфона в перший рік його використання, при цьому 95% викидів вуглецю займають виробничі процеси, включаючи видобуток сировини та доставку. Таким чином, переміщення стрілки за викидами вгору і вниз по ланцюжку створення вартості, безумовно, можна досягти, якщо виробники смартфонів будуть поступово інвестувати в:

  1. Використання перероблених матеріалів. Повторне використання матеріалів означає меншу залежність від видобутку корисних копалин – неймовірно вуглецевопродукуючої діяльності. Олово можна повторно використовувати для друкованих плат, кобальт для акумуляторів та алюміній для корпусів. В даний час існують технології навіть для повторного використання рідкісноземельних елементів, які ще кілька років тому вважалися комерційно невигідними через їх невеликий розмір.
  2. Збільшення енергоефективності об'єктів. Виробники смартфонів повинні враховувати споживання енергії у своїх ланцюжках створення продукту, що може вплинути на загальні викиди смартфонів. Візьміть виробництво інтегральних схем у смартфонах. До 30% експлуатаційних витрат заводу з виробництва напівпровідників бере на себе енергія, необхідна для підтримки постійної температури і вологості.
  3. Заохочення використання відновлюваних джерел енергії. Це стосується власних об'єктів, а також третіх сторін, яким постачальники передають виробництво на аутсорсинг. Постачальникам може знадобитися переконати і допомогти своєму аутсорсинговому ланцюжку поставок перейти на відновлювані джерела енергії, такі як вітер, сонце та гідроенергія.

Сталий розвиток смартфонів та збереження довкілля - icoola.ua - фото1

Які еко-тренди2024 найпопулярніші: цікава стаття від ICOOLA!

Продовжуємо життя смартфону

Основна частина викидів смартфонів припадає на нові пристрої: очікується, що у 2024 році буде вироблено та відвантажено 1,4 мільярда телефонів. Фактично новий смартфон виробляє в середньому 85 кг викидів в перший рік використання. Таким чином, ясно, що ключем до скорочення викидів буде продовження терміну служби окремих телефонів.

Це не означає скорочення кількості використовуваних смартфонів, швидше за все, кожен смартфон буде використовуватися довше, незалежно від кількості окремих власників протягом його терміну служби. Навіть з урахуванням викидів CO2-еквівалента при ремонті та доставці телефону, що використовується, тривале володіння ним одним або декількома власниками знижує викиди в цілому.

Однак, щоб продовжити термін служби смартфона, постачальники повинні думати не тільки про фізичне відновлення пристроїв, що були у використанні. Їм необхідно зайнятися підтримкою та безпекою програмного забезпечення, зокрема адаптацією базової операційної системи для роботи з пристроями різного віку. Це дуже впливає на вартість пристрою під час перепродажу. Важко продати телефон, який не потрібен.

Постачальники також повинні надавати регулярні оновлення безпеки, які, залежно від постачальника, можуть змінюватись від трьох до п'яти років. У деяких регіонах нормативні акти можуть вимагати, щоб виробники смартфонів почали надавати оновлення безпеки протягом п'яти років. Але ми очікуємо, що до 2025 року через конкурентний тиск п'ятирічна підтримка флагманських моделей стане звичайним явищем. У міру того, як люди краще дізнаються про життєвий цикл своїх пристроїв, виробникам смартфонів буде вигідніше збільшувати їхню довговічність.

Сталий розвиток смартфонів та збереження довкілля - icoola.ua - фото2

Не забудьте дізнатись про те, що таке сталий розвиток та в чому його основна ціль!

Зміна бізнес-моделі

Відповідно до звіту про стійкий розвиток головного виконавчого директора Deloitte за 2024 рік, організаціям, які прагнуть прискорити свої дії щодо боротьби зі зміною клімату, необхідно враховувати кліматичні фактори у всіх аспектах свого бізнесу, що може вимагати фундаментальної трансформації бізнес-моделі. Збільшення терміну служби смартфонів, безперечно, змінить те, як індустрія смартфонів генерує доходи та прибуток. Але це не повинно бути поганою новиною для виробників смартфонів. Існують способи запобігти впливу збільшення тривалості життя на підсумковий прибуток, у тому числі:

  1. Створіть функцію з «довговічності»: продавці смартфонів могли б виправдати високу ціну дорожчих пристроїв, якби вони переконали клієнтів, що їхній телефон прослужить довше і, що, можливо, важливіше, матиме велику залишкову вартість, якщо вони колись вирішать продати його.
  2. Збільшуйте дохід з інших джерел, крім продажу пристроїв. Деякі з цих джерел можуть бути медіасервіси та магазини додатків, а також онлайн-сховища, попит на які з часом невпинно зростатиме в міру накопичення фотографій та відео.
  3. Продавайте додаткове обладнання з нижчим рівнем викидів на одиницю, ніж у смартфонів: сюди входять такі товари, як навушники Bluetooth, продаж яких, за прогнозами, зросте на 35% протягом року.
  4. Збирайте комісійні: продавці можуть робити це за допомогою страхових пакетів, а також фінансових продуктів, пов'язаних із купівлею чи орендою смартфонів.

Сталий розвиток смартфонів та збереження довкілля - icoola.ua - фото3

Хвильовий ефект сталого розвитку

Досягнення цілей декарбонізації часто вимагає від компаній зміни методів ведення бізнесу. Однак кінцева віддача може бути набагато більшою, ніж тільки індустрія смартфонів. Ця вигода може полягати не тільки в зменшенні викидів від смартфонів, але також може започаткувати тенденцію, яка пошириться на інші категорії пристроїв, такі як ноутбуки та планшети. Інновації, що знижують викиди для смартфонів, такі як використання перероблених матеріалів, можуть бути застосовані тим самим постачальником інших продуктів у його портфоліо.

Це ще більш важливий фактор, якщо врахувати домінування смартфонів на ринку пристроїв: очікується, що кількість смартфонів у світі у 2024 році більш ніж утричі перевищить кількість комп'ютерів та ноутбуків та більш ніж у сім разів перевищить кількість планшетів. Оскільки смартфони лідирують, підвищення їхньої екологічності відіграє важливу роль. Саме тому компанія ICOOLA дбає про навколишнє середовище, відновлюючи гаджети Apple і продовжуючи термін їхньої служби, а також висаджуючи дерево за кожен проданий смартфон.

Ваша оцінка: