Я шукаю...

Результат суду між Apple й Epic Games

Apple й Epic Games

У серпні минулого року, між компаніями Apple та Epic Games виникло нерозуміння. Головна причина розгляду полягала в тому, що розробники гри отримували оплату за її звантаження безпосередньо, оминаючи комісійні збори Apple. Надалі, з боку останньої, був поданий позов за неправомірні дії. Кілька місяців поспіль учасники спору обмінювалися звинуваченнями один проти іншого, і тільки недавно справа дійшла до офіційного суду. Який був результат і зважилися чи питання поставлені на розгляд?

Варто знати: Як визначити, коли варто замінити акумулятор iPhone?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Основа розглядів

Юристи компанії користувача послугами App Store не хотіли платити свою комісію за скачаний контент, вважаючи їх монополістами. Суддею виступав Івон Гонсалес, а свідком від сторони обвинувачення був Тім Кук. Останній виступав зі словами захисту на адресу своєї корпорації та провів в залі засідання близько двох годин. Спори з суддею полягали в розкритті питання про те, чому Epic Games не продавали в такому випадку свій продукт за межами платформи Apple.

Усередині ігрові правила таким чином не порушувалися, але комісійні збори не надходили на наданий для покупок ресурс. Аргументи висловлені свідком, не задовольнили сторону суду, залишалося питання того - чому не відбулася зміна монетизації, а також залишалися незадоволеними 39 відсотків користувачів послугами.

Apple й Epic Games

Припущення про вигоди Epic Games

Версії про те, що для компанії Apple, що відбувається може вплинути як шкоди репутації, а Microsoft використовує навмисно ці аргументи, виявлялися в наступних фактах:

  • Відомості надані віцепрезидентом Xbox Apple порахувала невірогідним і зажадала позов на їх ануляцію.
  • Також представники виявили думку про те, що особа протилежної сторони конфлікту може бути спеціально поставленим для Microsoft. Аргументовано це було тим, що розробник став виступати в залі судового процесу як окрема особа.
  • З усіх свідків виступали на стороні Apple та Epic, п'ятеро мали справу з Microsoft і імовірно думали про можливість обходу комісійних списань в App Store.

При цьому, корпорація зі світовим ім'ям Microsoft заперечує заявлені суперечності й не погоджується з наведеними доводами.

Варто знати: Як вибрати кабель для зарядки смартфона, і чи впливає він на її швидкість.

Що отримала Apple?

При всіх, на вигляд, нещасливих обставин, компанія Apple за підрахунками експертів, отримала комісію в сумі не менше 100 мільйонів доларів з платформи Fortnite, на якій була розміщена гра від Epic Games. Ці дані оприлюднив очолює відділу з розвитку грального бізнесу в App Store Майкл Шмідт, не називаючи конкретну суму через некоректності, що відбувається. Однак, за попередніми даними Sensor Tower цей прибуток могла становити навіть понад 350 мільйонів доларів. Реліз версії обійшовся геймерам в ios форматі 1,2 мільярда доларів. Судячи за цими даними, Apple не залишилася у збитку, навіть більше.

Витрати ж на просування і розкручування ресурсу Fortnite обійшлися корпорації світового рівня в 1 мільйон доларів. Лорен - юридичний представник Epic Games схарактеризував такі вкладення як цілком вигідна угода.

Apple й Epic Games

Вимоги адвокатів Apple

Всі позови подані проти Apple розцінювалися юристами компанія як неправомірні. Монополіст виявив вимога до представників суду відхилити один з десяти поданих позовів, в якому заявник стверджує що просування Epic Games в ios - дія направлена ​​на розвиток бізнесу як такого. Адже платформа Fortnite мала успіх раніше того моменту, коли була розміщена на App Store. Його розміщення принесло тільки 7% від усіх вторгованих на батл роялі фінансових коштів. Apple запропонувала варіант співпраці з Epic Games безпосередньо через браузер, минаючи ресурс App Store.

Вимоги Epic Games

Глава з розвитку компанії, заявив свої вимоги до Apple, які полягають в декількох доказах, прямо вказують на нерівне ставлення до програми користувачів, що пропонують свій продукт на ресурсі App Store:

  • Вони готові виконувати всі правила фірмового магазину App Store на ексклюзивних умовах, минаючи слова заявлені про рівноправність всіх розробників.
  • Apple колись надала такі права для Amazon Prime. Їм дозволили уникнути вбудовані придбання, але ж саме завдяки цьому, Apple отримує від 15 до 30% прибутку від оплати клієнтом тієї чи іншої покупки.
  • Білий список розробників Apple отримує певні привілеї. Однак як саме в нього потрапити - невідомо. При цьому, компанія дає згоду на те, що такі списки дійсно існує, але заперечує привілейоване ставлення до них.
  • Epic Games призводить прямі докази існування розробників відносяться до привілейованого рівню, оскільки їм дається можливість доступу до інтерфейсу прямого делегування, до яких в інших доступу немає.

Apple й Epic Games

Підсумки суду Epic Games

Підсумки суднового розгляду поки залишаються не до кінця зрозумілі. Експерти, наводять кілька варіантів розвитку подій, які швидше за все стануть обтяженням для Apple або штрафними санкціями для Epic Games.

  • Fortnite вже більш не в App Store, але при цьому може заявити про вимогу будь-яких цензурних поправок і переваг в Apple. Це буде нескладно для останньої, тому всі чекають саме такого результату.
  • Також, швидше за все, компанії Apple не вдасться уникнути тяжких наслідків у вигляді дозволу для програмних розробників застосовувати свої платіжні системи. Заготівля таких платіжних програм є практично у кожного гіганта ігрового софту, що використовує магазин App Store і саме вони приносять Apple найбільший прибуток.
  • Варіантом компромісного результату також може бути дозвіл на використання індивідуально розроблених платіжних систем. Вбудовані покупки стосуються книжкової тематики, відео та аудіо форматів, а також підписок на курси - тих що повністю відповідає стандартизованої системи Apple. Однак, якщо говорити про придбання ігор і іншого софту, на таке суд не погодиться. Можливо також буде запропонована версія сайту використовувана macOS App Store.

Ваша оцінка: