Я шукаю...

Як медицина пов'язана з екологією: здоров'я громадськості залежить від екології

фотографія медицини і екології

Все життя будь-якої людини проходить в тісному контакті з навколишнім світом, який, на жаль, не завжди прихильний до неї. Нинішня екологічна ситуація залишає бажати кращого, тому зовсім не дивно, що з кожним роком все частіше з'являються твердження, що причини хвороб людини залежать від стану навколишнього середовища. Так, знайти багато видів хвороб можна буквально скрізь, в будь-яких дрібницях, які нас оточують, будь то предмети, речі або різні речовини. Все частіше і частіше діти народжуються з алергією на ті чи інші речі, харчові продукти, побутову хімію і препарати.

лікування еко

Алергічна реакція на алергени, тобто пил, цвіль, лупу, пилових кліщів і пилок - це вже величезна ознака появи захворювань. Цікаво, що практично кожна людина має реакцію на той чи інший алерген, просто ступінь чутливості та прояви алергії у фізичній формі у кожного різна. Так, для якоїсь групи людей досить буквально один раз відчути на собі алерген, щоб отримати серйозне захворювання.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Як стан здоров'я людини залежить від навколишнього середовища

Людина здатна пристосуватися до життя в будь-якому середовищі, звикаючи до нових умов і підлаштовуючись під них, звісно, до якогось розумної межі. Як говорилося раніше, протягом усього свого життя, людина відчуває різноманітний вплив навколишнього середовища, і кожен окремий організм реагує на них по-різному. Головним захисником людського організму є імунна система, яка теж реагує на зміни в навколишньому середовищі проживання людини. Саме ступінь імунітету і показує наскільки сильне і міцне здоров'я у людини.

Не знаєте як очистити кеш вайбер на айфоні? Реальні поради від сервісу ICOOLA

пробірки рослини  

Медики, що працюють в галузі екологічної медицини, щодня вивчають, як навколишнє середовище може впливати на людський організм. При цьому розглядається процес впливу різних хімічних речовин, аерозолів, косметики, ліків і їжі на здоров'я людини. Такі медики отримали назву лікарів-екологів. Знову ж таки, відштовхуючись від появи великих екологічних проблем, з'являється природна потреба в постійних дослідженнях, які спрямовані на розпізнавання симптомів хвороб, що з'явилися від взаємодії організму людини з якимись алергенами: пшеницею, молоком, кукурудзою, яйцем тощо. Такий підхід був застосований завдяки Герберту Рінкелю, який створив свій метод роботи. Метод полягав у виключенні людиною зі свого звичайного раціону даних харчових алергенів, терміном на чотири дні.

Терон Рендольф, якого називають засновником медицини, що розв'язує проблеми здоров'я і вплив на нього навколишнього середовища, в сорокових роках виявив лінійку захворювань, які з'являються, на його думку, через наявність в організмі людини алергії на їжу. Так, їм же і був розроблений особливий метод виявлення харчових алергенів при наявності різних хвороб. Користуються цим методом і в сучасній медицині. Уже в 50-х роках Терон Рендольф вказав на одну з основних причин захворюваності - величезний вплив на людський організм хімічних речовин в мікроскопічних дозах. Говорилося про: розчинники, пестициди, вихлопні гази автомобілів та інше. Все це наштовхнуло на необхідність появи окремої гілки медицини.

Від чого залежить здоров'я людини в момент екологічної катастрофи

В першу чергу важливо сказати, що наразі медицина практично нічого не може зробити, якщо мова йде про хвороби через екологію. У світі не особливо багато лікарів, які спеціалізуються на хворобах хімічної етіології. Так що, вилікувати всіх постраждалих від забруднення навколишнього середовища, просто нереально. Якщо говорити про екологію, як фактор, який безпосередньо впливає на здоров'я людини, то під час оцінювання ступеня впливу, потрібно також врахувати масштаб екологічного забруднення.

ДНК еко

Так, його можна поділити на категорії:

 • Глобальне забруднення екології - це те, що стосується людського суспільства і загрожує йому, але на окрему людину ніяк не впливає;
 • Регіональне забруднення екології - стосується жителів певного регіону, але все ще не представляється серйозною загрозою для однієї окремої людини;
 • Локальне забруднення екології - є дійсно серйозною небезпекою для здоров'я цілого населення окремого району чи міста, і при цьому, завдає шкоди кожній окремій людині, яка проживає на даній території.

Виходячи з даних категорій, можна сказати, що здоров'я людини більшою мірою залежить від рівня загазованості повітря на конкретній вулиці, де він проживає, і меншою мірою залежить від рівня забруднення цілого району. При цьому, все ж більший вплив на стан здоров'я індивідуума надає екологічність його будинку або робочого місця, адже близько 78% свого часу люди проводять, перебуваючи в приміщеннях. А там, найчастіше, повітря є сухим, з високою концентрацією різноманітних забруднювачів хімічного типу.

А ви знали, що існує безліч способів, як знайти айфон, якщо втратив?

Що таке медична екологія і як вона працює

Медичною екологією називають цілу комплексну дисципліну, яка вивчає та аналізує всілякі аспекти впливу навколишнього середовища на здоров'я людського організму, як в одиничному випадку, так і з огляду на ціле населення. Основним елементом уваги опиняються середовищні захворювання. Медична екологія має на меті виявити причину хвороб, пов'язаних з навколишнім середовищем, при цьому, не забуваючи врахувати величезну різноманітність факторів екології, генетичних особливостей індивідуума і нозологічних форм хвороб.

лікування

Так було виявлено, що фізичні та хімічні речовини є головною причинного забруднення світової екології. Так само сюди можна включити особливості звичного життя людини, а саме алкоголізм і куріння, які також входять в список факторів ризику.

З'явилася екологічна медицина в ролі нового напряму комбінації медичних теорій і екології приблизно в середині сімдесятих років минулого століття. Розробили такий вид медицини розвинені країни, які й відкрили екологічні проблеми для людства. На цю мить вже є стандартні підходи до лікування та профілактики, а так само точної діагностики більшості захворювань, які з'явилися внаслідок поганої екології.

Хочете дізнатися який Айпад для малювання кращий? Переходь за посиланням.

планета в руках

Одним з перших документальних підтверджень небезпечного впливу промисловості і її відходів на організм людини, можна побачити в «недоліках нашого законодавства щодо шкідливих для здоров'я заводів» з 1890 року. Кінець 19 століття також подарував нам такі значення як «викиди отруйної рідини», «шкідливі для здоров'я заводи» та інше. Важливо також прояснити, що в сучасній світовій ситуації, величезний вплив на людину робить мегаполіс. Ось чому екологічна медицина - це, по суті, медицина екології міста і промисловості. Уже в 20-му столітті відзначили різке збільшення хронічних хвороб, які зараз можна виявити у кожної 5-ї людини. Йдеться про онкологію, хвороби сполучної тканини, хвороби імунної системи, синдром хронічної втоми, аутоімунні хвороби тощо.

Так можна виділити фактори, які є головними для людського здоров'я, і ​​безпосередньо на нього впливають:

 • Поверх, на якому проживає людина - якщо на першому, то ймовірність отримати радіоактивне радонове опромінення збільшується;
 • Матеріал споруди місця проживання - натуральні компоненти або штучні;
 • Тип кухонної плити, якою постійно користується людина - газова або електрична;
 • Покриття підлоги в будинку або квартирі - килим, лінолеум, паркет або будь-які інші матеріали, шкідливі та безпечні;
 • Матеріал меблів, що стоять в приміщенні - якщо це СП, то в ньому містяться феноли;
 • Наявність в приміщенні кімнатних рослин, їх кількість і стан.

планета екологія

Виходить, що будь-які побутові речі, які оточують людину, по суті, можуть стати каталізатором появи захворювань. Так і є, адже навіть повітря, яким ми дихаємо постійно, має ознаки та наслідки впливу на організм людини. Ознаки можна виявити, більшою мірою в процесі погіршення загального самопочуття і стану здоров'я. Так, людина може відчувати часті головні болі, нудоту, загальну слабкість і зниження працездатності, яке супроводжується втратою інтересу до життя.

Таким чином, можна сказати, що найбільша кількість алергенів і забруднювачів потрапляє в людський організм з повітрям, яке осідає в легенях. Вже зараз багато дослідників стверджують, що кожен день, вдихаючи понад п'ятнадцять кілограм повітря в свій організм, людина отримує набагато більше токсичних елементів, ніж при питті, процесі прийому їжі, брудних рук і через шкіру.

Що робити при екологічних отруєннях організму?

Для того, щоб побороти екологічне отруєння людського організму, необхідно, в першу чергу, виявити супроводжуючі симптоми:

 • Алергічні реакції організму;
 • Сверблячка шкіри;
 • Синдром хронічної втоми;
 • Частий головний біль в різний час;
 • Бронхоспазми та постійний кашель;
 • Поява поліпів, целюліту, ретинопатії та інше.

правильне харчування

Екологічні отруєння трапляються дуже часто від того, що токсини, які потрапили в організм, знайшли собі зручне місце накопичення - в лімфатичних і сполучних тканинах, бронхолегеневій системі, навколо-просторі. Ось чому стандартна лабораторна діагностика не з першого разу може їх виявити - місця надійні. Виходить, що така зашлакованість організму провокує перевантаження печінки, нирок і лімфосистеми, які просто не справляються з великою кількістю токсинів, подаючи людині сигнали про те, що щось в організмі йде не так через біль та інші неприємні відчуття. Людина звикла будь-який біль виправляти ліками, прибираючи, таким чином, симптоми, тобто, просто відключаючи їх. Але ж ліки тільки ще більше сприяють інтоксикації організму, вбиваючи імунну систему і відкриваючи двері нових хвороб.

Тоді виникає очевидне запитання: невже можна впоратися з інтоксикацією, головним болем або гіпертонією без спеціальних таблеток? Відповідь проста, необхідні лікарські препарати людині випише лікар, виходячи з її проблеми та ступеня розвитку хвороби. Однак будь-які медикаменти будуть не особливо ефективними без звичайних банальних дій:

 1. Очищення судин;
 2. Правильний режим харчування і водного балансу;
 3. Повноцінний раціон з усіма необхідними вітамінами, включаючи очищену безпечну воду.

До речі, якщо вас цікавить співпраця в напрямку iPhone оптом, Компанія ICOOLA з радістю запропонує вам вигідні умови!

Ваша оцінка: