Україна переходить в зону надвисоких температур та погодних катаклізмів. Найспекотніший період на Землі

Україна переходить в зону надвисоких температур та погодних катаклізмів. Найспекотніший період на Землі

Зміст

Що принесе зміна клімату в Україну?

Фахівці повідомляють, що зміна клімату може закінчитися для України спустошенням великих земельних ділянок в найближчі 30 років. Це пов’язано з переходом цілої країни в зону з надвисокими температурними режимами. Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України повідомляє, що Україна також перейшла в зону погодних катаклізмів. Також за інформацією Міністерства Україна знаходиться на дев’ятому місці за площею орних земель у всьому світі. Загальна площа цих земель становить близько 33 мільйонів гектарів, а більше ніж 60% від них покриті чорноземними ґрунтами.

У повідомленні від Міністерства також повідомлялося, що сьогодні розораність українських земель має доволі невтішні показники. Вона становить 54% від загальної території й це значення є одним з найвищих у всьому світі. Така кількість розораних ґрунтів призводить до неминучого запуску деградаційних процесів. Ще одним ворогом сільськогосподарських угідь є водна ерозія, яка регулярно взаємодіє з 13 млн га землі. Вітрова ерозія також впливає на вирощування різноманітних культур, адже вона зачіпає понад 6 млн га угідь. У той самий час близько 20 млн га знаходяться під негативних впливом пилових бур.

Україна в зоні надвисоких температур

Оригінальні airpods: як дізнатися чи у вас не підробка?

Усі ці погодні катаклізми загрожують Україні швидким спустошенням родючих земель, яке може статися через кілька десятиліть. На захист українських угідь став Роман Абрамовський – Міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів. Він повідомив, що боротьба зі спустошенням сільськогосподарських угідь та запобігання деградації ґрунту є головними завданнями країни. Роман дав зрозуміти, що для Міністерства захист земель є одним з пріоритетних напрямків, які стосуються державної екологічної політики.

Для виконання цих завдань була розроблена окрема ініціатива, а саме: Національний план дій для боротьби з деградацією земель та спустошенням до 2025 року. Також було зібрано спеціальну Координаційну раду для боротьби з деградацією земель та спустошенням, яка надалі повинна забезпечити виконання поставленої мети. Абрамовський повідомив, що для досягнення нульового рівня деградування угідь необхідно регулярно поповнювати та стабілізувати кількість гумусу в українських ґрунтах.

Глобальне потепління та землеробство в Україні

Міністерство агрополітики нещодавно повідомило про ще один негативний наслідок глобального потепління. Сучасні кліматичні зміни принесли критичної шкоди не тільки погоді, але й землеробам.

Україна в зоні надвисоких температур

Також цікаво буде прочитати про шпалери на телефон - як підібрати заставку на Айфон.

Про це на початку червня 2021 року заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко. Міністр повідомив, що дві третини земельних угідь в Україні поступово перетворюються на землі, на яких займатися сільським господарством ризиковано.

Лещенко стверджує, що протягом останніх років 2/3 сільськогосподарських угідь перебувають в зоні ризикованого землеробства. Особливо гостро ця проблема постає в спекотні місяці на кшталт липня та серпня. Також міністр нагадав, що минулого року ситуація з посухами була набагато критичнішою, ніж зараз. Деякі регіони України залишилися без опадів на чотири місяці, що завдало суттєвої шкоди агрокультурі.

Також у Міністерстві аграрної політики заявили про скорочення кількості біопрепаратів, які використовуються для вирощення рослин. Експерти розуміють, що ці засоби залишилися в минулому і сьогодні вони приносять культурам набагато більше шкоди, ніж користі. Сучасні аграрії вирішили замінити класичну технологію орання та землекористування на безпечніші альтернативи. Вони передбачають використання екологічних та енергоощадних технологій, які дозволяють:

  • мінімізувати потребу в проходженні через поле;
  • залишити рештки на полях;
  • зменшують кількість використаного пального та хімічних речовин на 35%.

Україна в зоні надвисоких температур

Не знаєте як очистити кеш вайбер на айфоні? Реальні поради від сервісу ICOOLA.

Технології землекористування розвиваються та змінюються на краще, тому аграрії вимушені під них підлаштовуватися та переходити на сучасні методи обробки землі. Також Лещенко додав, що відсутність екологічних та точних технологій для орання землі робить українську аграрну культуру неконкурентною.   

Жертви спеки в Україні та всьому світі

Ні для кого не є таємницею, що 2021 рік приніс немало температурних рекордів, пов’язаних зі спекою в Україні та за її межами. Цього року до регіонів з аномально спекотною температурою потрапили частини Азії, Сибіру та Північної та Східної Європи, включно з Україною. Цьогорічна спека вже встигла внести в список жертв глобального потепління сотні нових імен. На жаль, цей список регулярно поповнюється, адже кліматичні зміни стають причинами десятків та сотень смертей щороку. Сьогодні майже кожен день може принести новий температурний рекорд. Середина липня 2021 року стала періодом, протягом якого було зафіксовано абсолютний температурний максимум нашої планети. У цей час у Європейському Союзі створили програму для боротьби з кліматичними змінами.

Copernicus – це програма, яка допомагає фахівцям відстежувати довгострокові зміни клімату. Саме вона допомогла експертам з’ясувати, що для жителів Північної Америки червень цього року став найспекотнішим місяцем за всю історію відстеження кліматичних змін.

Україна в зоні надвисоких температур

Фернес-Крік – маленьке містечко з 20 мешканцями, яке розташоване у Долині Смерті. Саме це каліфорнійське поселення ще в середині липня поставило новий температурний рекорд, адже за день воно встигло нагрітися до 56 градусів за Цельсієм. Цей рекорд став найбільшим не тільки для Америки, але й для цілої планети. 

Також значно підвищилася температура на території Європи. Нещодавно метеорологи виявили найтеплішу за всю історію їхніх спостережень ніч у Києві. Українська столиця вже встигла поставити 21 температурний рекорд за цей рік. Температурних змін зазнали також мешканці Якутії, які пережили екстремальне потепління одразу на 14 градусів. Перед цією частиною світу тепер постає не тільки проблема лісових пожеж, але й масове танення льодовиків на морі Лаптєвих. Через небачене скресання криги площа Північного Льодовитого океану вже встигла радикально зменшитися.

У Канаді аномальна спека призвела до загибелі як мінімум кількох сотень людей. Складно підрахувати точне число жертв, адже велика кількість загиблих починає входити до потрібної статистики з невеликим запізненням. Наприклад, про 70 000 смертей в Європі через екстремальну спеку 2003 року стало детально відомо тільки у 2008 році. З самого початку підрахунки були вдвічі скромнішими, адже вони налічували близько 30 тисяч жертв.

Україна в зоні надвисоких температур

Велика кількість кліматологів та епідеміологів схильна вважати, що відсутність глобального потепління зменшила б кількість смертей від аномальної спеки у півтора раза. У травні цього року журнал Nature оприлюднив матеріали про вплив екстремальної температури на рівень смертності. У дослідженні цих впливів взяло участь 70 фахівців у кліматології та епідеміології, які представляли 43 різні країни. Спільна робота експертів допомогла їм дізнатися, що антропогенні причини глобального потепління винні у загибелі 37 відсотків від загальної частини усіх жертв аномальної спеки.

Жертвами високих температур стають і інші живі організми. Спека на заході США та Канади спровокувала вимирання мільйонів морських жителів на кшталт морських зірок, ракоподібних та мідій. Крістофер Харлі – біолог, який займається вивченням впливу кліматичних змін на прибережні води. Крістофер наголосив, що найбільше від спеки постраждали мідії: їхні раковини виглядали так, ніби їх намагалися зварити.  

Друзі, компанія ICOOLA пропонує якісний ремонт iPhone у Львові та Україні, то ж, якщо з вашим гаджетом трапилася неприємність, ми з радістю відремонтуємо будь-яку поломку.