Я шукаю...

Річка Дніпро на межі екокатастрофи. Рівень води в Дніпрі знизиться на 20% до кінця століття

Річка Дніпро на межі екокатастрофи

Дніпро: масові забруднення в найбільшій річці України

Нещодавно екологи з’ясували, що в найбільшій річці України знаходяться масові забруднення, які негативно впливають на все живе навколо Дніпра. Дослідження від Рахункової палати показали, що річка налічує понад 150 забруднювальних речовин, які знаходяться на поверхні води. Пресслужба органу  також повідомила, що у водах річки знаходяться такі надлишкові та шкідливі компоненти як:

  • отрутохімікати, що використовуються у сільському господарстві
  • фармацевтичні препарати
  • синтетичний мускус
  • важкі метали, а саме: цинк, ртуть та мідь

 Річка Дніпро на межі екокатастрофи

Також цікаво буде прочитати про шпалери на телефон - як підібрати заставку на Айфон.

Речовини з цього переліку є дуже небезпечними у надлишкових кількостях, тому можуть завдати шкоди не тільки флорі та фауні Дніпра, але й усьому живому, що його оточує. Негативний вплив на мешканців водойми має також цвітіння річки. Воно влаштовує мор підводним жителям та змушує всю рибу гинути.  

Як рівень води в Дніпрі впливає на екологічну катастрофу?

Сьогодні у головній водній артерії України не відбувається жодних днопоглиблювальних робіт, які нормалізували б рівень води в Дніпрі. Річку активно використовують для транспортування різної продукції, проте водночас ніхто не проводить відповідних робіт, які дозволяли б використовувати річку як транспортну артерію без наслідків для навколишнього середовища. Натомість обміління у комбінації із забрудненням призведуть до неминучої екокатастрофи.

Якщо найближчим часом відповідні інфраструктури не візьмуться за очищення та поглиблення річки, у майбутньому вона перебуватиме в набагато гіршому стані. Це означає, що за відсутності будь-якого втручання зараз, згодом повне очищення Дніпра може дуже дорого обійтися. У Рахунковій палаті повідомляють, що в такому випадку кінцеві витрати можуть перевищити початкові розрахунки у 2 тисячі разів.

 Річка Дніпро на межі екокатастрофи

Хочете дізнатись який iPad найкращий для малювання? Переходь за посиланням

Спеціалісти з ведення фінансових справ вже встигли все підрахувати, адже для очищення річки існує окрема Програма з чітко прописаними заходами. Перевірка даних бухгалтерського обліку повідомляє, що за допомогою Програми у проміжку з 2013 по 2020 роки було здійснено такі зміни:

  • побудовано 16,2% каналізаційних мереж від запланованих;
  • реконструйовано 0,1 гідротехнічних конструкцій для протидії ерозії
  • відремонтовано 14,3% зливової каналізації
  • створено системи чистішого виробництва для 3 підприємств зі 162

Дніпро в Києві: як та чому ріки України мілітимуть

Кліматичні зміни містять не тільки глобальне потепління, а й зменшення рівня води у повноводних водоймах. Одними з таких водойм є Дніпро в Києві, Південний Буг та Дністер. У останніх двох річках рівень води може зменшитися на третину, у той час, як Дніпро втратить близько 20% своїх водних ресурсів. Результати дослідження аналізу впливу кліматичних змін на водні ресурси України ОО Екодія вказують на те, що це станеться вже до кінця 21 століття.

Дослідники обрали два сценарії, за якими відбуватимуться подальші зміни у головних водних артеріях України. У першому сценарії всі зміни відбуватимуться за умови повного дотримання Паризької домовленості та мінімальних викидів вуглекислого газу. У другому сценарії не вживатиметься жодних заходів для боротьби з кліматичними змінами, тому викиди CO2 будуть набагато суттєвішими.

 Річка Дніпро на межі екокатастрофи

Не знаєте як очистити кеш вайбер на айфоні? Реальні поради від сервісу ICOOLA

Науковці зауважують, що зменшення повноводності більшості річок станеться в будь-якому випадку. Зниження водного стоку Дніпра прогнозується до 20% та до 24% в спекотну пору. Басейн Західного Бугу зменшиться в середньому до 29% протягом всього року, однак восени передбачається зниження до 32%. Другий сценарій, у якому відсутні будь-які заходи для боротьби з глобальним потеплінням, передбачає, що рівень води в Дністрі зменшиться катастрофічно. У окремих сезонах експерти прогнозують зниження до 38%. Басейн Прип’яті зазнає зменшення до 23%, проте під час межені влітку зменшення  може сягати біля 40%. У цей час у стоці Десни не передбачається радикальних змін, проте в зимовий річковий стік може збільшитися до 40%. Протягом інших місяців може спостерігатися невелике зменшення рівня води. У кінці цього століття на Південний Буг очікує значне зниження річкового стоку. У середньому за рік рівень води зменшиться на 30%, а в окремих сезонах може спостерігатися зменшення наповненості басейну до 45%.

Серйозні зміни у повноводності великих річок завдадуть шкоди багатьом сферам життя, а найбільше їх відчує економіка. Перш за все постраждає сільське господарство, яке вже сьогодні зазнає значних збитків через аномальну спеку та сильні посухи.

 Річка Дніпро на межі екокатастрофи

Також рекомендуємо прочитати ще більше цікавих новин Apple.

 На другому місці опиняться енергетика та металургія, адже на функціонування цих двох гілок економіки йде велика кількість річкової води. Урешті-решт постраждають комунальні підприємства, які відповідають за постачання води у житлові чи приватні будинки, заводи та фабрики.

Експерти з питань змін клімату зауважують, що дослідження дали чітко зрозуміти наскільки важливими є заходи для боротьби з глобальним потеплінням та надмірними викидами. Також фахівці наголошують, що за умови зростання кількості надлишкових газів рівень води у головних водоймах України зменшиться значно сильніше, ніж у першому сценарії. Софія Садогурська, яка займається вивченням кліматичних змін, вважає, що це дослідження ще раз підтверджує важливість домовленостей між провідними країнами. Ці домовленості повинні захистити нашу планету від надмірних викидів парникових газів та врятувати нас від катастрофічних наслідків. Також для протидії глобальному потеплінню країни повинні перейти на екологічні джерела енергії та піклуватися про збереження природних екосистем.

Ваша оцінка: