Я шукаю...

Центри сортування сміття у Львові

Центры сортировки мусора во Львове

Все більше уваги приділяється питанням сортування і переробки сміття. З 2015 року в країні почала робота організація «Україна без сміття». Перші станції сортування були відкриті в Києві. Зараз все більше міст приєднуються до модної концепції Zero Waste. У різних місцях можна зустріти контейнери для змішаних відходів і вторинної сировини. А так же відкриваються станції, куди можна здати відсортоване сміття. Про основні засади сортування і місця прийому піде мова далі.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Що таке концепція Zero Waste

Концепція Zero Waste (дослівно «нуль відходів») активно просувається в усьому світі міжнародною організацією Zero Waste International. Ідея полягає в тому, що відходи можуть стати вторинною сировиною, а не сміттям. Мета включає в себе моральну, екологічну, економічну складову. Це глобальний проект, який повинен вплинути на мислення і спосіб життя всіх людей на планеті.

Скоротити кількість сміття можна, використовуючи багаторазові предмети або сортуючи відходи. Головне, щоб якомога менше речей потрапляло на звалища. Так само організація намагається зменшити кількість небезпечних відходів, які закопуються, спалюються або потрапляють на загальні звалища. На майбутне, корпорація хоче включити в план боротьбу зі шкідливими викидами, які потрапляють на землю, в воду або повітря. Так як вони шкодять здоров'ю людей, тварин, рослин.

Перша сортувальна станція у Львові

У 2019 року в місті Львів на території заводу «Рема» вперше запрацювала сортувальна станція. Вона була запущена активістами організації «Зелена коробка», що підтримують концепцію Zero Waste.

Сюди можна принести більше 20 видів відходів та вторинної сировини:

 • побите скло;
 • склотару;
 • чорний і кольоровий метал;
 • алюміній;
 • РЕТ-пляшки;
 • Tetra Pak;
 • мобільні телефони;
 • папір;
 • картон;
 • пластик;
 • пластикові кришки;
 • автомобільні і побутові акумулятори;
 • батарейки;
 • поліетиленову і стрейч-плівку;
 • побутову техніку.

Тут працюють консультанти, які розкажуть про принципи сортування, допоможуть правильно впорядкувати вторинну сировину. Далі вона накопичується, пресується і після відправляється на переробку. Перебуває станція за адресою Заводська 31. Час роботи: з понеділка по п'ятницю з 17:00 до 20:00, а в суботу з 12:00 до 17:00. Вторинна сировина приймається безкоштовно. Так само тут можна замовити вивіз будь-якої кількості доступного до переробки сміття.

Цей проект особливо корисний для Львова, адже він допомагає не накопичувати відходи на сміттєвих звалищах. У організаторів проекту є ідея навчати всіх бажаючих основам сортування сміття. Це неодмінно позначитися на чистоті і екології міста.

Вже зараз на вулицях можна побачити баки для сортування сміття: скла, пластику, паперу, змішаних відходів, а також органіки. Спеціально для органіки виділятися окремий сміттєвоз, який транспортуватиме відходи для подальшого компостування.

Де ще можна здати сміття у Львові

Крім добровільної організації «Зелена коробка» у Львові є ще 6 точок, де приймають вторсировину.

 1. Кібернетик. Тут можна здати мобільні телефони, неробочі ноутбуки, іншу побутову техніку, головне, щоб вона була випущена після 2004 року. Приймають за адресою вул. Княгині Ольги, 106 та вул. Кавалерідзе, 1. Час роботи: пн-сб: 10: 00-19: 00.
 2. ОСББ «Світлиця-46». Тут можна здати термометри, лампочки, батарейки, РЕТ-пляшки, склотару, пластик, папір, алюміній і мобільні телефони. Особливість цієї організації в тому, що на виручені гроші вони упорядковують дворик 4 будинків. Знаходяться за адресою вул. Володимира Великого, 46. Прийомні дні: пн-суб: 08.00 - 20.00.
 3. Магазин «Атас». Приймають акумулятори, мобільні телефони, побутову техніку. Не приймають небезпечні відходи. Перебувати по вул. Угорська, 14. Режим роботи: пн-пт: 10: 00-19: 00, сб: 10: 00-17: 00.
 4. Магазин «Прітончік» по вулиці Богуна, 9. Тут так само можна здати побутову техніку, мобільні телефони, батарейки, акумулятори. Години прийому: пн-пт: 10: 00-19: 00, сб: 10: 00-17: 00.
 5. Компанія «Мелика». Організація утилізує побутову та офісну техніку, комп'ютери, мобільні телефони. Знаходяться по вул. Патона 22.

Розуміння того, що не перероблене сміття негативно впливає на екологію і на здоров'я людей, мотивує більше уваги приділяти сортування відходів. Пластик розкладається мінімум 50 років. А його переробка дозволить використовувати матеріал для інших цілей. Саме тому про сортування сміття необхідно думати ще розкладаючи покупки, прийшовши з магазину.

Правила сортування сміття

Розуміючи, приймають упаковку на переробку чи ні, ви можете відразу відкладати її в певне місце. Головне тут дотримуватися 3-х правил. Перше - очистити ємність від органіки і ретельно її вимити. Після її необхідно висушити. А потім обов'язково максимально стиснути. Таким чином, вона буде займати, як можна менше місця.

Тепер про те, яке сміття не варто відправляти в загальні сміттєві баки. В першу чергу, це побутова техніка, неважливо застаріла або поламана. Так само батарейки, акумулятори, мобільні телефони, тетра-пак, одяг і великогабаритне побутове сміття. Для цих предметів є свої пункти прийому.

Як правильно сортувати вторинну сировину:

 1. Папір. У цю категорію потрапляють листи, картон, зошити, офісний папір, блокноти, альбоми для малювання, газетна та журнальна продукція. Складаються в окремий бак.
 2. Органіка. Окремо викидається листя, трава, гілки, залишки їжі.
 3. Упаковка. Пляшки з ліків, косметики, їжі і напоїв йдуть в окремий бак. Попередньо очищаються.
 4. Метал. Алюміній, металеві кришки, консервні банки йдуть в окремий бак.
 5. Пластик. На пластикових пляшках є маркування. В окремий бак вирушає №1 (PET), №2 (HDPE), №4 (LDPE), №5 (PP). Відсутність маркування, або №3 (PVC), №6 (PS), №7 (other) говорить про те, що матеріал не переробляється.

До загального сміттєвого баку викидають інші види відходів. Наприклад, зі слідами їжі, квитки, квитанції, скло. А відсортоване сміття необхідно здавати в перераховані вище центри прийому вторсировини.

Ваша оцінка: