Я шукаю...

5 смартфонів з найкращою оптичною стабілізацією камери

Найкращі смартфони з оптичною стабілізацією камери

Що таке оптична стабілізація і чим вона відрізняється від цифрової

Стабілізація зображення належати до методів, які використовуються для стабілізації системи камери. Зазвичай вони компенсують рухи повороту, нахилу та крену. Незалежно від того, чи використовується апаратне, чи програмне забезпечення, стабілізація зображення може справді покращити фотографії, особливо під час зйомки з рук або в інших сценаріях тремтіння.

Стабілізація зображення необхідна для стабілізації ваших зображень. Без нього ваші знімки та селфі можуть виглядати розмитими, а відео може виглядати так, ніби їх зняли для фільму B 80-х. Розумієте, затвор камери має бути відкритим, щоб вловлювати світло. Поки це відбувається, найменший рух може зіпсувати ваше зображення. Це особливо вірно, коли затвор відкритий протягом тривалого часу, наприклад під час зйомки в темряві.

Ви можете стабілізувати камеру за допомогою штатива або монопода. Але не завжди їх зручно носити з собою. Не кажучи вже про те, що в імпровізованих кліпах є щось магічне.

Оптична стабілізація зображення (OIS)

OIS — це апаратне рішення, яке використовує гіроскоп мікроелектромеханічної системи (MEMS) для виявлення руху та відповідного налаштування системи камери. Наприклад, якщо ви тримаєте смартфон, а ваша рука злегка рухається вліво, система оптичної стабілізації зображення помітить це та трохи змістить камеру вправо.

Як апаратне рішення, це не потребує обрізання зображення, тобто телефон використовує повне зчитування датчика для зйомки фотографії. Побічним продуктом цього є відео без спотворень, оскільки ви не отримуєте ефекту желе, який виникає від цифрової стабілізації. OIS також робить відео набагато природнішим, оскільки ви не застосовуєте ефект до відео.

Створити хороше обладнання OIS недешево, що збільшує вартість матеріалів і в кінцевому підсумку означає, що ви будете платити більше за свій смартфон, обладнаний OIS, хоча це стає набагато поширенішим. Він також перетворює зазвичай статичний елемент модуля камери на ще одну рухому частину. Це нечасто, але іноді рухомі частини системи OIS можуть працювати несправно, як і в будь-якому механічному виробі.

OIS є цінним інструментом, незалежно від того, знімаєте ви відео чи фотографії. Це особливо добре в умовах слабкого освітлення, коли затвор камери може бути відкритим довше. Без оптичної стабілізації зображення це може призвести до розмиття зображень через легкий рух руки, широко відомого як розмиття під час руху. Якщо оптичну стабілізацію зображення ввімкнено, легке тремтіння усувається, завдяки чому фотографії стають більш чіткими. Те саме стосується телефотокамер, де незначне тремтіння посилюється через набагато вужче поле зору.

Електронна стабілізація зображення (EIS)

EIS намагається робити те, що робить OIS, але без фізичного обладнання. Це працює за допомогою акселерометра вашого смартфона для виявлення невеликих рухів. Програмне забезпечення камери інтерпретує ці рухи та вирівнює кожен кадр. Для зображень це має вирішальне значення в процесах HDR і нічного режиму, коли камера робить кілька знімків за короткий проміжок часу.

Для відео програмне забезпечення знайде точку високого контрасту та спробує зберегти цю точку в тій самій частині кадру. Більш сучасні приклади EIS використовують машинне навчання для виявлення об’єкта та, відповідно, фіксації стабілізації. Поширеним компромісом із використанням EIS є те, що воно може призвести до неприродного вигляду спотворень через незначні зміни в перспективі. Це так званий ефект желе.

Можливо, найбільшим недоліком цього методу стабілізації є результат, необхідний для процесу. Якщо EIS увімкнено, ви більше не бачите весь датчик у виході. Краї зображення датчика використовуються як буферна зона. Стабілізоване зображення можна переміщати в межах цього поля, утримуючи об’єкт нерухомим у кадрі. Без буферної зони ви б обрізали краї зображення під час стабілізації.

Топ-5 найкращих смартфонів з оптичною стабілізацією

Здатність знімати плавне відео мати попит, і компанії пристосовують навіть свої доступні телефони до OIS, навіть якщо лише за допомогою програмного забезпечення. Ось деякі з найкращих:

iPhone 13 Pro Max

Новий iPhone 13 Pro Max був представлений 14 вересня 2021 року. Його версії базуються на новому процесорі Apple A15 Bionic SoC, який має 6-ядерний ЦП із двома високопродуктивними та чотирма ефективними ядрами, а також 16-ядерний Neural Двигун. Екран також отримав підвищену яскравість і частоту оновлення Apple ProMotion 120 Гц.

iPhone 13 Pro Max також включає нову 77-мм телескопічну камеру з об’єктивом із 3-кратним оптичним збільшенням, ультраширокий датчик, який може знімати макрозображення на відстані до 2 см від об’єкта, а також основну ширококутну камеру з діафрагмою f/1,5 і 1,9. um пікселі датчика.

Він має подвійний піксель PDAF і OIS зі зсувом датчика для плавного захоплення відео. Крім того, iPhone 13 Pro Max вже доступний для покупки за ціною від 927 доларів США за 128 ГБ пам’яті. Оновлення до 256 ГБ коштує 987 доларів, а 512 ГБ – 1047 доларів.

iPhone 12 Pro Max

Найбільший і найрозкішніший з iPhone 2020 року від Apple, 12 Pro Max, виглядає так само як і його попередник, з трьома сенсорами, але він містить низку додаткових інновацій, у тому числі перший сектор. Випущений 11 жовтня 2020 року, ціна становить 687 доларів.

З моменту анонсу iPhone 12 Pro Max технологія OIS (оптична стабілізація зображення) зі зміщенням датчика стала найбільш обговорюваною функцією камери. Це допомогло покращити вже чудовий нічний режим фотографії Apple, що призвело до ще меншого шуму та чіткіших зображень, ніж раніше.

Три сенсори на 12 Мп (основний, ультраширокий 120° і телефото з 2,5-кратним оптичним збільшенням) знімали із задовільною рівномірністю та впевненістю, яких немає у телефонів-конкурентів з камерою.

Samsung S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra, випущений у січні 2021 року, має один із найбільших екранів, доступних на цей час у телефоні. Офіційна ціна Samsung S21 Ultra становить $1249. Це 6,8-дюймовий QHD+ AMOLED-дисплей з роздільною здатністю 3200 x 1440 і роздільною здатністю пікселів 551 ppi. Дисплей також має вдосконалену частоту оновлення 120 Гц, що покращує ігрову продуктивність.

Об’єктив основної камери Galaxy S21 Ultra має роздільну здатність 108 МП, оптичну стабілізацію зображення (OIS) і автофокус з визначенням фази. Доповнює це надширококутний об’єктив на 12 МП (F/2,2) із подвійним автофокусом і кутом огляду 120 градусів. Пристрій має великий акумулятор місткістю 5000 мАг, який підтримує звичайну швидку зарядку на 25 Вт, бездротову зарядку на 15 Вт і реверсивну зарядку на 4,5 Вт.

Він має дисплей Infinity-O, продувний виріз для одиночної фронтальної камери та схвалений HDR10+. На екрані також є ультразвуковий сканер відбитків пальців — процесор Exynos 2100 працює в Samsung Galaxy S21 Ultra.

Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro, випущений у серпні 2021 року, коштує $1177,99. Це найновіший висококласний смартфон серії P від ​​китайської компанії. Основна камера з великим датчиком поєднується з ультрашироким об’єктивом 13 мм, телеоб’єктивом 90 мм, монохромним об’єктивом і гіперспектральним датчиком колірної температури для оптимізації рівнів яскравості та відтворення кольорів.

Об’єктив основної камери має 50-мегапіксельний датчик (12,5-мегапіксельний вихід) і 23-мм еквівалентну діафрагму f/1.8 з оптичною стабілізацією зображення. Телефотокамера Huawei P50 Pro має 50-мегапіксельний датчик (12,5-мегапіксельний вихід) і 23-мм еквівалентний об’єктив із діафрагмою f/1,8 і OIS. Він також включає монохромний об’єктив на 40 МП і надширококутний датчик на 14 МП.

Монохромний датчик покращує відображення деталей і зменшує шум, особливо в умовах слабкого освітлення. Це також допомагає у вимірюванні глибини для ефекту штучного боке.

Google Pixel 6 Pro

Google змінив ситуацію на 2021 рік, випустивши Pixel 6 і Pixel 6 Pro 28 жовтня 2021 року з новим обладнанням компанії Tensor і переглянутою версією Android 12, а також повністю новим дизайном – значно покращеною потрійною задньою камерою.

Система камери заснована на новому первинному датчику на 50 Мп, що стало першим випадком, коли Google змінила основне апаратне забезпечення зображення запису з часів Pixel 3.

Результатом є камера з неймовірним динамічним діапазоном у поєднанні з 12-мегапіксельним надширококутним об’єктивом, який забезпечує чудову постійність кольору та контрастності, а також перископічним телефотосенсором 48 Мпікс. із 4-кратним оптичним зумом; дуже далекий від попереднього підходу до фотозйомки з одним сенсором лінійки Pixel.

Його можна придбати за ціною від 899 доларів США за 128 ГБ пам’яті. Оновлення до 256 ГБ коштує 999 доларів, а 512 ГБ – 1099 доларів.

 

Наш вибір

Ми рекомендуємо iPhone 13 Pro Max як пристрій з найкращою оптичною стабілізацією зображення з кількох причин.

  • Інноваційна технологія: iPhone 13 Pro Max використовує передову оптичну стабілізацію зображення, яка забезпечує значно меншу розмитість та рухи під час зйомки. Це особливо корисно в умовах низького освітлення або під час руху, коли тремтіння руки може призвести до нечітких фото і відео;
  • Висока якість зображення: Оптична стабілізація зображення дозволяє забезпечити вищу якість фотографій та відео, зменшуючи ефекти розмитості та руху. Ви отримуєте більш чіткі, деталізовані зображення з більш точно переданими кольорами;
  • Спрощена зйомка: Завдяки оптичній стабілізації зображення, iPhone 13 Pro Max дозволяє зробити вдалий знімок навіть без використання тримача або штативу. Ви можете легко фотографувати на ходу або знімати відео під час руху, і результат буде все ще стабільним і високоякісним;
  • Зменшення вібрацій: Оптична стабілізація зображення допомагає знизити вібрації під час зйомки, особливо при використанні телеоб'єктива або зйомці з рук. Це дозволяє отримувати гладкі, без розмитості зображення навіть при збільшенні об'єкта;
  • Покращена стабілізація відео: iPhone 13 Pro Max забезпечує вражаючу стабілізацію відео, що дозволяє знімати плавні, професійні відеоролики без тремтіння або рухів кількості. Ви можете записувати відео з руки без постійного тримача або штатива і все ж отримувати стабільний знімок без розмитості. Це особливо корисно для власників, які активно ведуть блоги, створюють відеоконтент або просто люблять знімати відео своїх пригод;
     

Загалом, iPhone 13 Pro Max є найкращим пристроєм з оптичною стабілізацією зображення, оскільки він поєднує передові технології, високу якість зображення та зручність використання. Якщо вам важлива стабільність та якість фотографій і відео, iPhone 13 Pro Max - відмінний вибір для вас.

Недорогі смартфони з оптичною стабілізацією

Телефон потрібен кожному. Важко визначити, який з них найкращий, тому ми надали список недорогих телефонів з OIS, щоб ви могли знайти той, який підходить саме вам!

Samsung Galaxy A53 5G

Бюджетний телефон з OIS, який ідеально підходить для тих, хто шукає щось середнє між дорогим флагманським телефоном і доступним бюджетним телефоном.

Galaxy A53 5G має компактний і витончений дизайн. Він має розміри трохи менш як 7 мм у найтоншому місці та важить 190 грама. Процесор — це чіпсет Exynos 1280 із гарними 6 ГБ оперативної пам’яті.

OnePlus Nord

Їхні смартфони оснащено обладнанням преміумклас за надзвичайно розумними цінами, і їх часто вважають технологічним еквівалентом Apple: характеристики преміумклас за доступними цінами.

Він оснащений багатьма іншими функціями, такими як літій-полімерний акумулятор місткістю 4115 мАг, можливість фотографування 48 МП (2160p), портретний режим системного рівня під назвою Pro-Mode Mode та стабілізація відео OIS для відео, знятих за допомогою програми камери, NFC і USB. Тип.

Realme GT 2 Pro

Realme GT 2 Pro — останній бюджетний смартфон від Realme, який є моделлю другого покоління оригінального Realme GT. Він має 6,7-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 1440 × 3216 пікселів.

Він доступний у трьох варіантах на основі оперативної пам’яті та пам’яті: 8 ГБ і 128 ГБ, 12 ГБ і 256 ГБ або 12 ГБ і 512 ГБ відповідно. Також є незнімний акумулятор на 5000 мАг. Телефон оснащено системою основної камери 50 МП + 50 МП, тож ви можете робити приголомшливі знімки навіть за умов слабкого освітлення.

Телефон також має деякі інші функції, такі як OIS камери, навігація жестами, розблокування обличчям тощо, які виділяють його в цьому ціновому діапазоні.

Подивіться на кількість мегапікселів... але не тільки

Це часто критерій, який ми розглядаємо в першу чергу: кількість мегапікселів (Mpx), обіцяну виробником або продавцем. Сьогодні найскладніші смартфони мають пристрої, які можуть перевищувати 100 Mpx! Але що це насправді означає? Це визначення фотографії. Іншими словами, його максимальний розмір. Чим більше кількість пікселів, тим більший максимальний розмір. Це особливо важливий критерій, коли ви хочете надрукувати фотографії, особливо великого чи дуже великого формату. Це також зручно, коли потрібно обрізати або збільшити зображення без втрати якості. Але для стандартного зчитування неозброєним оком на екрані телефону або для обміну в соціальних мережах ви побачите невелику різницю або взагалі не побачите певного порогу. Щоб знайти найкращий фотофон і почати порівняння, важливо розглянути інші критерії.

Поцікавтеся параметрами діафрагми

Діафрагма об'єктива є параметром, за яким слід дуже уважно стежити. Це позначається літерою f/, за якою йде цифра. Конкретно, це призводить до того, що під час зйомки в об’єктив потрапляє більша чи менша кількість світла. Чим менше число діафрагми, тим більше діафрагма, тим чіткішими та яскравішими будуть ваші фотографії. Це особливо корисно під час фотографування в умовах слабкого освітлення (у приміщенні, вночі...).

Розрізняйте оптичне масштабування та цифрове масштабування

Чи є у вас в полі зору (це теж, це було легко) смартфон, який обіцяє вам 50-кратне збільшення? Недовіра! Це цифрове збільшення. Фактично, це дозволяє вам сфотографувати об’єкт з дуже (дуже дуже) далекої відстані, яку ви можете навіть не побачити неозброєним оком. Але для цього цифрове масштабування сильно погіршує якість зображень, збільшуючи пікселі, з яких складається фотографія. Результат: звичайно, ви бачите об'єкт нечітко (це може бути практично), але для чіткого фото вам доведеться повернутися назад. З іншого боку, оптичне збільшення важливіше. Він дозволяє масштабувати завдяки об’єктиву, а не завдяки цифровій обробці, і тому без втрати якості. Поки що найкращі фотофони мають 10-кратний оптичний зум.

Мати систему стабілізації

Ви знаєте, що таке OIS. Це просто система оптичної стабілізації, яка відповідає за коригування тремтіння рук, щоб уникнути розмитих фотографій, особливо при слабкому освітленні. Це дуже корисна додаткова функція, але не всі фотофони (навіть найкращі) її мають. Стабілізація також може бути цифровою, але тоді вона менш ефективна та обрізає частину зображення.

Ваша оцінка: