Я шукаю...

Apple подала до суду на колишнього співробітника

apple sued formal employee

Як заявляє її керівник, інформація була передана до рук репортерів. У судових документах зазначено, що дизайнер Саймон Ланкастер систематично зловживав своїм службовим становищем. Користуючись довірою керівництва, він отримував доступ до конфіденційних таємниць компанії та передавав їх третім особам. Це робилося з метою отримання особистої вигоди. Ланкастер пропрацював на компанію Apple близько одинадцяти років. Як стверджує позивач, протягом останнього часу його залучали до участі в закритих комерційних нарадах, спираючись на бездоганну репутацію, яку він здобув за час роботи на фірмі.

Здебільшого на цих таємних нарадах обговорювалися питання щодо нової продукції Apple, яку планують запустити в виробництво. Також велися перемовини зі спеціалістами, які пропонують внесення змін до вже наявного програмного забезпечення. Ланкастер отримував доступ до секретної документації та протоколів нарад, робив копії та передавав їх кореспонденту сторонніх ЗМІ. Всі публікації мали позначку «першоджерело компанії Apple». В обмін на розповсюдження комерційної таємниці Саймон отримував пільги на розміщення інформації про стартап, інвестором якого він був на той час. Але це є лише однією із версій того, яку саме вигоду мав Ланкастер, порушуючи правила компанії щодо розповсюдження конфіденційної інформації.

apple office

Читайте також: Чому потрібно турбуватися про екологію: охорона навколишнього середовища

За іншими даними, Саймон найняв репортера з метою проведення незалежного розслідування. Він мав виступити в ролі його особистого слідчого. Це було зроблено для того, аби підтвердити чи спростувати плітки про компанію, в яку Ланкастер інвестував чималі кошти. Навіть після того, як дизайнер звільнився зі своєї посади, він продовжував співпрацю з репортером. В ЗМІ регулярно з’являлись статті з посиланням на Apple. Маючи доступ до серверів компанії, він без перешкод знаходив потрібну інформацію, та «зливав» її у сторонні носії.

Як зазначено у позовній заяві, Ланкастер винайшов спосіб, як одержати додаткові дані відносно продукції Apple. Дизайнеру вдалося заволодіти навіть тими з них, які ретельно охоронялися спеціальними системами. Ці дії призвели до того, що всесвітньо відома компанія опинилася в доволі незручному становищі, у порівнянні з конкурентами.

law

Керівники компанії позивача звинуватили Саймона, що він своїми діями послабив позиції лідерства Apple на ринку електроніки. Вони стверджують, що виробники подібної продукції, маючи доступ до цінної інформації, можуть передбачити подальші дії «Яблука». А деякі з них навіть використають певні технологічні схеми у процесі виробництва своїх гаджетів.

Дії дизайнера призвели до того, що за досить короткий проміжок часу звелися нанівець намагання співробітників Apple створити унікальні продукти. Кожен спеціаліст, розробляючи нову послугу або функцію гаджетів, сподівався на безліч позитивних відгуків від задоволених користувачів.

Позивач досі виказує занепокоєння тим, що Ланкастер і надалі продовжує співпрацю з кореспондентом. Це лише припущення, адже конкретних доказів немає. Але представники компанії все одно внесли дане питання до судового позову.

apple sued employee

За словами колег дизайнера, в останній день роботи в Apple, він «завантажив» на свій персональний комп’ютер інформацію, яка може принести користь конкурентним фірмам. Ключове керівництво компанії заявляє, що дуже серйозно відноситься до цієї навмисної крадіжки та робить все можливе, аби надалі більш ретельно охороняти інформацію. За офіційними даними Саймон Ланкастер пропрацював дизайнером Apple близько одинадцяти років. За весь цей час з його боку не було зроблено жодного кроку у бік порушення закону. На рахунку дизайнера такі проекти, як тринадцяти та п'ятнадцяти дюймовий MacBook Pro з оновленим дизайном тачбарів, а також інша продукція, яка не була на той час проанонсована.

В листопаді 2019 року Ланкастер звільнився та перейшов до компанії Arris Composites на посаду керівника відділу споживчих товарів. Він обрав це місце не випадково. Протягом декількох років Саймон був одним з інвесторів даної фірми. Перед тим як назавжди піти зі старої роботи, колишній дизайнер замовив своєму знайомому журналісту гучну статтю. В ній йшлося про те, що ветеран корпорації Apple знайшов неперевершений стартап.

lawsuit

Але така публікація мала свою ціну. Репортер у відповідь на послугу змусив Ланкастера роздобути інформацію про Project X – новий «яблучний» продукт. На той момент про махінації Саймона ще не було відомо. Тому його без вагань запросили до закритої наради. Це була остання афера дизайнера, після якої він спокійно звільнився. Позивач заявляє, що Ланкастер в першу чергу порушив правила Закону про захист комерційної таємниці, а також Каліфорнійський уніфікований закон та правила письмового контракту.

Компанія вимагає судового розгляду справи за участю присяжних та стягнення з колишнього дизайнера коштів за моральні та матеріальні збитки. Крім цього, позивач намагається перекласти на Ланкастера всі судові збори. Поки що невідомо, чим закінчилась вся ця історія. Як з’ясувалось, Саймон не єдиний, хто користувався своїм службовим положенням з корисливою метою. Відомо про ще одного колишнього співробітника Apple, на якого було подано позов до суду. Ним є архітектор мікросхем Джерард Вільямс. Його вважали провідним спеціалістом компанії на час його перебування на посаді.

court

Але у 2019 році стало відомо, що Вільямс пропонував співробітникам компанії перейти працювати до свого стартапу Nuvia. Він не відчуває за собою вини та щиро дивується судовому позову. Також на суд чекають двоє колишніх співробітника Apple, які займали посади інженерів. Вони працювали над розробкою проекту безпілотних автомобілів. Їх звинуватили в тому, що вони незаконно заволоділи інформацією стосовно китайських роботодавців.

Читайте також: Чи безпечно купувати iphone на маркетплейсах?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Ваша оцінка: