Я шукаю...

Циркулярна економіка: все нове та важливе

Циркулярна економіка

Щоб замінити класичну модель, виготовлення продукції, мінімізувати різні відходи та інші забруднення, варто впровадити циркулярну економіку в компанію Apple. Даний варіант належить до промислової революції, внаслідок чого підвищується використання ресурсів.
 Оборот в циркулярній економіці

Циркулярна економіка - це метод втор перероблення сировини, впровадження бізнес-ідей, гарантія, що всі природні ресурси залишаться незмінними. Даний підхід є актуальним в IT-індустрії. До особливостей відноситься:

 • Підвищений контроль за ресурсами та підтримкою капіталу на необхідному рівні.
 • Розробка процесів завдяки виробництву продукції, матеріалів, комплектуючих.
 • Виявлення й наступні запобігання негативних факторів виробництва з метою підвищення двох важливих систем: економічної та екологічної.

Застосування даної бізнес-моделі в різноманітних компаніях призводить до трьох вигод (економічної, екологічної та соціальної).
Важлива інформація: Чому потрібно турбуватися про екологію: охорона навколишнього середовища

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Впровадження циркулярної економіки в різні фірми

Організація Cisco є одним з основоположників цієї ідеї у 2010 році. Потім вона встановила партнерські стосунки з різними підприємствами, які стали її однодумцями. У звітах показано, що комплексне поєднання двох видів (кругового та інтелектуального) призводить до поліпшення інноваційних методик. При цьому у вартість товару буде включена ціна продовження його експлуатаційного терміну.

Впровадження відбувається внаслідок інноваційних бізнес-моделей:

 • Постачання - відбувається заміна обмежених ресурсів на поновлювані. Базується на спеціальних наукових дослідженнях, передбачає забезпечення здатними біологічно руйнуватися або переробленими продуктами. Від застосування даної практики дохід підприємств збільшується в кілька разів.
 • Відновлення ресурсів - застосування різних технологічних інновацій, заснованих на відновленні й повторному використанні. внаслідок зниження відходів й підвищення продуктивності усувається втрата ресурсів. Модель оптимально підходить для підприємств, які виробляють величезну кількість продукції, надає можливість ефективного перероблювання та відновлення.
  Розробка продукту
 • Обмін й спільне застосування - відбувається просування майданчиків між споживачами товару, підвищує його рівень експлуатації. Модель цікава компаніям з низьким коефіцієнтом застосування продукту.
 • Продовження експлуатаційного періоду - продовжується цикл використання товару внаслідок ремонтних й відновлювальних робіт, модернізації та реконструкції.

Наведені приклади бізнес-моделей дозволяють якісно впровадити процес. Завдяки їм прибуток зросте, збільшиться кількість цільової аудиторії.

На яких принципах заснована циркулярна економіка

Принципи циркулярної економіки полягають у зменшенні, повторному застосуванні й перероблюванні. Основою є прагнення зменшити число відходів, які є серйозною проблемою для навколишнього середовища. У наші дні на утилізацію витрачається більше коштів, ніж на виготовлення продукції. Для досягнення даної ідеї необхідно реалізувати такі стратегії:

 1. Створення замкнутих циклів не тільки виготовлення, а й обслуговування товару.
 2. Під час виробництва енергія відновлюється. При правильній організації ви отримаєте економічні та екологічні вигоди.
 3. Розвиток системного мислення полягає в тому, щоб відмовитися від швидкого споживання на користь тривалого планування.

Циркулярна економіка в контексті сталого розвитку може здатися невигідною, адже споживач повинен купувати більш дорогий товар. Однак, покупець та виробник виявляються союзниками, які зацікавлені спільно розв’язувати проблеми. Довгострокова перспектива більш вигідна, ніж короткочасна, але дешевша.
Принципи циркулярної економіки

Втілення принципів за допомогою ключових інструментів

Циркулярна економіка в Apple Goole впроваджується за допомогою таких інструментів:

 • Дизайн майбутнього - створюється товар, в якому стандартні матеріали замінюються переробленими. Завдяки цьому відбувається оптимізація ресурсів, зменшується кількість відходів. Наприклад, Adidas випустила кросівки, виготовлені з переробленої сировини. Компанія General Electric економить кількість матеріалів внаслідок застосування 3D друку.
 • Спільна візуалізація та застосування - деякі підприємства трансформується з оренди в пропозицію віртуальних речей за передплатою.
 • Товар у якості послуги - підприємство пропонує клієнтам не купувати продукт, а платити тільки за погодинне використання. Даний варіант стане чудовою альтернативою лізингу.
 • Повторне застосування у виробництві - колишній у вживанні товар стає частиною нового продукту. Наприклад, продукція приймається назад, її частини використовуються в інших нових приладах, при цьому функціональні характеристики залишаються колишніми.
 • Повторне використання у вживанні - внаслідок оптимізації істотно збільшується життєвий цикл товару. Дана стратегія дозволяє повторно купувати й реалізовувати продукт.
 • Перероблення відходів та індустріальний симбіоз - відходи однієї компанії стають ресурсами для іншої, при цьому відбувається скорочення економічних витрат.
 • Стандартне перероблення - після завершення терміну експлуатації матеріали перероблюються безпечним методом.

З огляду на все вищевикладене, не дивно, що циркулярна економіка навіть в Facebook набрала популярність, адже дана платформа не лише інформативна, але також є торговим майданчиком.

До пріоритетів циркулярної економіки відноситься скорочення витрат, поява ринків збуту, підвищення лояльності, розробка нових товарів, створення конкурентних бізнес-моделей, розвиток майбутніх тенденцій.
 Замкнутий цикл

Проходження шляху для трансформації: з чого почати

Рекомендуємо почати трансформацію з наступних пунктів:

 • Моніторинг функцій товару, який вважає за краще цільова аудиторія. Відбувається заміна матеріалів на поновлювані, при цьому не втрачається первинна якість.
 • Робота логістики у двосторонньому режимі. Після використання продукту ціни повертаються.
 • Пошук ринку для вторинного застосування. Завдяки цьому збільшується база клієнтів та прибуток.
 • Сумісна праця. Розробка нових інноваційних вигідна для всіх учасників.
 • Спілкування з клієнтами. Основа полягає в пошуку нового функціоналу й безперервного зв'язку з цільовою аудиторією.

Коли зміни почнуть стукати у двері, важливо адаптуватися до нових умов, максимально їх використовувати. Тому різні соціальні мережі й компанії почали впроваджувати циркулярну економіку.
Читайте також: Покупці Macbook подали в суд на компанію Apple за несправність клавіатури-метелика

Як розвивається циркулярна економіка

З огляду на все вищесказане, стає зрозуміло, що це таке циркулярна економіка. Перехід до неї приносить стійкість розвитку, створення робочих місць, охорону навколишнього середовища, зниження різних викидів. З одного боку вона є долею держави з високорозвиненими технологіями й виробництвом. Присутній певний ризик, що моделі будуть використовуватися внаслідок впровадження технологій під приводом отримання доступу до ринку. З іншого боку вона оптимально підходить для країн, що мають низький дохід, які більшу частину речей розбирають, використовують деталі для ремонту або перероблення. Внаслідок чого учасники можуть просувати свою продукцію.

Можна виділити такі пріоритети: у більш розвинених країн - зміни у виробництві, структурі, споживанні, робочих місць та конкуренції, у держав, які тільки почали розвиватися – розв’язання проблем, пов'язаних з бідністю, стійкий прогрес у розвитку технологій.
Реалізація принципів

Рекомендації та висновки, які можна зробити

Кожне підприємство може не тільки перейти до концепції циркулярної економіки, але також здійснити її реалізацію, наслідок чого істотно підвищується рівень розвитку на економічному рівні. Надалі перехід буде підтримуватися за допомогою передачі інновацій та фінансових вкладень. Стримувальним фактором може бути обмеження доступу до фінансів. Виникає потреба присутня в розробці методологічної бази показника ефективності. Варто враховувати, що від впровадження виграють не тільки компанії, але й користувачі. Крім короткострокових грошових вигод, з'являються стратегічні плюси, які включають оптимізацію та допомагають вийти на новий ринок. Розширення масштабів не вийде без системної перебудови, починаючи від впровадження технологічних методик, фінансування, готовності змінювати усталені звички й створення нових майданчиків.

Ваша оцінка: