Я шукаю...

Android-смартфони швидко падають в ціні: чим айфон краще андроїд-системи

Протистояння iPnon и Android

Цінова політика айфон в принципі зрозуміла і достатньо логічна, хоча не викликає особливого захоплення. Всупереч зростанню вартості на товари компанії Apple, особливих змін не відбувається, навіть в міжсезоння. Таким чином, сказати точно, скільки буде коштувати iPhone через 365 днів, досить легко. Штучне утримання курсу явно не сприяє його оцінюванню на вторинному ринку.

Буквально на днях, компанія BankMyCell з'ясувала, що айфони дешевшають істотно повільніше, ніж смартфони, керовані системою Android. Середній айфон через рік стає дешевше приблизно на 20%, мобільні пристрої конкурентів мінімум на 30-50%.

Смартфон айфон і телефон з андроїд-системою

У чому секрет збереження вартості iPhone

Влаштовані виробниками знижки та акції абсолютно не впливають на первісну вартість. Насправді причина актуальності ціни криється в підтримці. Оновлення системи відбувається у 2-3 рази довше, ніж у будь-яких інших телефонів. Наприклад, якщо андроїд оновлюється кожні два роки, то айфон не частіше, ніж раз в 5 років. Різниця відчутна, внаслідок чого користувачі вважають за краще купувати другий варіант. Чим довше телефон підтримується, тим довше він залишається актуальним.

Виходячи з вищевикладеного можна зробити висновок, що iPhone більш вигідний, раз може використовуватися 5-6 років, причому за ті ж гроші, що й Android. Термін служби першого заздалегідь відомий, його можна купити навіть в підтриманому стані. Компанія Apple розробила нові версії iOS одночасно з фірмовими процесорами, внаслідок чого встановлено більш тривалі терміни підтримки, адаптація одного під інше.

Рекомендовано до читання: Що варто очікувати від нового айфона 13 згідно з останніми чутками

Оновлення системи iOS краще, ніж Android

Багато хто ставить собі питання, чим айфон краще андроїда? Постараємося детально на нього відповісти. Пропонуємо розглянути різні технології:

 • Швидкість і плавність. При використанні iOS зависань і збоїв істотно менше. Основна перевага полягає в продуктивності. Ми часто губимося в специфікаціях, забуваємо дивитися на те, що дійсно важливо. Процеси Apple більш потужні, оптимізовані під різні пристрої.
 • Простота застосування. Деякі переваги андроїд не особливо радують простого споживача. Попри те, що система стала більш зрозумілою на інтуїтивному рівні, вона все одно досить заплутана, внаслідок чого стає складно нею користуватися. У айфонах операційна система дуже проста у використанні, можна сказати, що в такому телефоні все працює саме так, як хочеться.
 • Сучасні поновлення. Даний показник айфона істотно краще. Якщо на вашому пристрої встановлено iOS, то відразу ж після запуску ви отримаєте відповідні вимоги останніх версій оновлення. В андроїд все не так гладко. Деякі виробники повинні оптимізувати нову версію, попрацювати над нею, для цього буде потрібно чимало часу.
  Два смартфони
 • Екосистема. Apple App Store стежить за виходом нових додатків (з'являються раніше, ніж на Google Play Маркет). Перед тим, як розробники розмістять на цій платформі свої програми, вони повинні пройти необхідний список перевірок, щоб вона відповідала всім заданим критеріям: мала корисні функції, містила мінімум реклами та інше.
 • Безпека. iOS представляє більш узгоджені оновлені версії, закриту екосистему, яку складно зламати, строгий магазин програм. Завдяки чому хакерам більш складно її зламати. Андроїд також намагається забезпечити свої програми безпекою. Завдяки двоетапної аутентифікації, контрольованим дозволам тощо конкуренція за цим показником зростає.
 • Вартість. Товар Apple набагато краще продукції Коли прийшов час замінити смартфон, ви легко продасте свій мобільний пристрій з системою iOS.

З огляду на всі переваги, експерти радять зупинити свій вибір на операційній системі iOS.

Ціна на Samsung та чи варто чекати падіння цін на iPhone 11

Також багатьох цікавить питання, коли подешевшає айфон 12. Варто враховувати, що у вересні практично всі гаджети Apple починають падати в ціні. Саме в цей час випускаються різні новинки, за рахунок чого торішні моделі падають у ціні. Сказати точно, наскільки саме смартфони стають дешевшими складно. Ходять чутки, що після виходу 15-ї серії 12 і 14 Pro будуть зняті з продажу. Це зумовлено тим, що 13 модель практично ідентична, за рахунок чого в 12 і Pro просто немає жодної необхідності. Експерти рекомендують почекати виходу iPhone 15, після чого купувати 14-ту модель, адже вона суттєво впаде в ціні (чекати залишилося зовсім недовго, менш як півроку). iPhone 12 був тривалий час найбільш вигідним смартфоном, він має якісну камеру, покращений процесор, адекватний прайс.

Телефон Galaxy

Ще бажано звернути увагу на цінову політику самсунгів. Нещодавно компанія презентувала різні новинки. В цілому, приблизно 99% чуток повністю підтвердилися: нова лінійка має назву Galaxy S23. Модель має ціну майже 1000 доларів, але якщо вам до смаку Galaxy S23 Ultra з пам'яттю 512 гігабайтів, то готуйтеся витратитися, адже ціна буде більш ніж півтори тисячі. Звичайно, ніхто не сперечається, що найкраща у світі камера й оновлення дисплея в 120 Гц стоять цих грошей. Варто враховувати, що модель Galaxy Z Flip 4 нічим не відрізняється від 23, крім вартості. Для випуску застосовувалися інноваційні технології та дорогі компоненти.

Даний телефон повинен стати популярним, що стане поштовхом Samsung для створення нових моделей. Якщо тенденція почне набирати обертів, якість також почне рости, поки не досягне оптимальної межі. Якщо ви все ж хочете придбати смартфон даної компанії, то оптимальним рішенням стануть Galaxy Z Flip 4 або Galaxy S23, а не дорожчий Galaxy S23 Ultra.

Важлива інформація: Дослідження Sellcell: чому користувачі вибирають Apple після смартфонів Samsung

Зміни цін на iPhone та Android

Якщо вас цікавить питання, як змінюються ціни на айфон, відповідь проста - зниження відбувається відразу на початку осені (приблизно у вересні), після виходу нових моделей. Потім, протягом пари місяців, вартість потихеньку вирівнюється, навесні знову починає змінюватися. Рекомендуємо купувати новий айфон в лютому або в березні, коли вартість істотно нижче початкової, а до наступного випуску залишається ще майже 6 місяців.

Простий моніторинг ринку дозволяє істотно заощадити свої фінансові витрати на покупку нової версії. Завдання, що має на увазі під собою обмін старої моделі на нову з невеликою доплатою, реальне. Щоб правильно визначити момент, слід  стежити за такими показниками:

 • Як тільки смартфон з'являється в масовому продажі, вартість починає падати до певного рівня.
 • Як тільки ціна наближається до розрахункової, продавайте старий телефон, купуйте новий. Нижче вона вже не впаде, а очікування не дасть бажаного результату.
  Система андроід

Внаслідок даного аналізу ви зможете стати власником новенького айфона. Якщо один раз вкластися, такі покупки будуть менш витратними. Нова модель принесе задоволення від використання.

Безліч людей також хвилює, як змінюються ціни на телефонах з андроїд. Буквально через пару місяців нова модель може впасти на 30-50% від початкової вартості. Звичайно таке падіння трапляється рідко, але все ж трапляється. У прагненні здобути новий смартфон, ми часто переплачуємо. Буквально через невеликий проміжок часу початкова вартість істотно падає.

Незалежно на начинку, продавці завжди роблять націнки на нові моделі. Якщо ж вона особливо вдала, пройшла відмінну рекламну компанію, то ціни на неї просто космос. Причиною високої вартості також стає ексклюзивність і маленькі партії постачань. Ви неабияк переплачуєте (приблизно 20-30%, в грошовому еквіваленті близько 300-400 доларів).

Пам'ятайте, приблизно через місяць ажіотаж спадає, вартість злегка зменшується, потім починає падати. Процес залежить від популярності смартфона. Маленький попит викликає більш швидке зниження цін. В кінцевому підсумку телефон продається за собівартістю, в результаті навіть з розпродажу 50%.

Насправді покупка залежить від ваших фінансових можливостей і бажання. Деякі можуть собі дозволити купити телефон прямо «з пилу жару», інші вважають за краще почекати й не переплачувати. Варто пам'ятати, що чим більше часу проходить з моменту випуску нової моделі, тим істотніше падає її вартість. Через пів року або коли відбувається впуск нової моделі, ціна стає досить доступною.

Ваша оцінка: