Я шукаю...

iPad Pro випускають з екраном Mini LED. Чим він кращий від попердніх версій IPS і OLED.

iPad Pro випускають з екраном Mini LED.

В Apple анонсували випуск iPad Pro з новим екраном Mini LED. Замінять звичні IPS і ОLED. Чи зможуть шанувальники компанії гідно оцінити такий крок? Швидше за все, що так.

Немає меж досконалости. Щойно якась новинка в цифроввій техніці побачить світ, як «великі уми» Apple починають придумувати їй доповнення. Здавалося б, ну куди ж більше. А ні! Завжди знайдеться, що покращити.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Нововведення Mini LED

Не варто розглядати новий екран, як щось абсолютно нове. Mini-LED – це вдосконалена версія ОLED і IPS. Основним недоліком попередніх варіантів було те, що шар підсвічування мав невелику ширину маневру для локального контролю. Інженери компанії усунули неполадку і розширили функціонал монітора. Але про все по порядку.

Рідкокристалічні дисплеї мають різні типи підсвітки. Новий її варіант отримав назву - Mini-LED. У цій версії використовуються тисячі маленьких керованих світлодіодів. Їх кількість збільшено в три рази, в порівнянні з попередніми аналогами.

У чому Mini LED перевершує звичні IPS і ОLED

Впровадження цієї технології дозволяє підвищити коефіцієнт контрастності і інтенсивність світіння кожної зони. Але не тільки цим відрізняються дисплеї. Вони підтримують глибокий чорний колір. Це дозволяє дивитися HDR-контент в хорошій якості.

Слід підсумувати переваги Mini LED мониторів:

 • низька енерговитратність;
 • довгий час до вигорання;
 • великий діапазон яскравості і контрастності;
 • невеликі габарити;
 • невисока собівартість.

Всі ці плюси вельми важливі для кінцевого споживача, адже продовжують термін працездатності його гажета. Та й зміна оригінального дисплею коштує дорого. При покупці  iPad Pro з новим типом монітора, турбуватися про швидку заміну цифрового вікна не доведеться.

ОLED екран

Технологія ОLED являє собою світлодіод, який випускає яскраве світло. За кожною точкою на моніторі ховаються три світлодіода (червоний, блакитний і зелений). Мають ОLED підсвітки ще деякі плюси.

 1. Тонкість дисплеїв. Навіть при згинанні вони не втрачають своїх властивостей.
 2. Нескінченна контрастність.
 3. Висока швидкість реакції.

Найбільш неприємним моментом було швидке вигорання дисплеїв. Першим здавався блакитний відтінок. Зображення тьмяніли, кольори відображалися не чітко. Чим більше був налащтований показник яскравості, тим раніше доводилось міняти екран.

Виправити повністю всі мінуси в новому варіанті не вдалося. Але деякі проблеми трошки послабили. Від ОLED в спадок залишилася контрастність і час реакції. А ось термін вигоряння збільшився в тисячу разів.

IPS дисплеї

На зміну попередній технології спочатку прийшла версія IPS. Дорожнеча і самого гаджета, і його елементів почали відлякувати потенційних покупців. Тому компанії довелося шукати рішення, щоб утримати пальму першості в цифровій індустрії.

Повинно було знайти співвідношення ціни і якості. І це вдалося! Екран став недорогим, яскравим і функціональним. Така технологія швидко набула популярності. Якість зображення була такою ж, як і на плазмі. Збільшився кут огляду, передача кольору поліпшилась, картинки стали чіткіші.

Можна виділити кілька переваг монитору.

 1. Доступність у виробництві. Виготовляти IPS можна на підприємствах, які випускають TN-матриці.
 2. Економне енергоспоживання. Енергію споживають тільки діоди підсвічування. Рідкі кристали, з яких складається картинка, практично не використовують струм.
 3. Передача кольору. Матриці відображають величезну кількість відтінків. Вони стали найточнішими дисплеями в перенесенні кольорів. Але поки це поширюється лише на чорний колір.
 4. Довгий період служби. Рідкі кристали не страріють і не схильні до зносу.

Недоліки технології IPS

У всій техніці є недоліки. Технологія IPS не вийняток. Через паралельне розташування пікселів знизилась швидкість відклику екрану. Для звичайного користувача мобільного пристрою такий показник не буде помітним. Але з любителями онлайн-ігор може зіграти злий жарт.

Показник ресурсо-споживання теж високий. Енергія витрачається набагато більше при використанні дисплейного модуля. Батарея гаджета швидше розряджається. Виправити ситуацію можна за допомогою установки акумулятора з більшою ємністю або енергоефективного процесора.

Підсвітка має низьку контрастність. Різниця між найтемнішими і найяскравішими пікселями невелика. Через низьку глибину чорного неможливо розділити відтінки сірого.

Вартість екранів бюджетна. Доступність технології дозволяє встановлювати її на недорогих планшетах і смартфонах.

Коли з’являться Mini LED в iPad Pro

iPad -  не дешева річ. В Apple оновлюють лінійку, щоб покращити якості пристрою і виправдати його вартість. Погнозують, що екрани з підсвічуванням на мініатюрних світлодіодах з’являться восени 2021 року.

Експерти вважають цю технологію проміжною. Підозрюють, що компанія готується до оснащення всієї продукції micro-LED. Але поки інженери чаклують над втілення такої ідеї, для виділення iPad Pro серед аналогів використовується міні-лед.

Чимало виробників хочуть співпрацювати з компанією і зайнятись виготовленням Minі дисплеїв. На кому зупинять вибір, поки не відомо.

Проєктувальники iPhone шукають все нові рішення для удосконалення продукції. Зберігати провідні позиції на світовому цифровому ринку не просто. Споживачі стають все більш вимогливі до гаджетів.

Якщо раніше було достатньо якоїсь нової функції або програми, і попит зростав, то зараз слід викручуватись. Догодити клієнтові стає дедалі складніше.

Купуючи товар від такого відомого бренду, люди сподіваються не лише на хорошу якість, яскравість, а й дововічність техніки. Саме такими і збираються зробити micro-LED нового покоління.05.05.2021-pro-led.jpg

Ваша оцінка: