Я шукаю...

Як виміряти зріст за допомогою iPhone 12 Pro

Як виміряти зріст за допомогою iPhone 12 Pro

Функціонал смартфонів останнього покоління настільки широкий, що мобільні гаджети з легкістю замінюють найрізноманітніші предмети, що застосовуються в побуті.

Особливо багато можливостей у нового iPhone 12 Pro, технічне начиння якого включило спеціальний сканер LiDAR. Цей гаджет розробники Apple навчили визначати габарити об'єктів і предметів, а з недавнього часу такий айфон наділили і здатністю миттєвого вимірювання людського зросту. Ці можливості мобільного пристрою стали реальними, завдяки підтримці програми «Рулетка».

Яким чином інноваційний телефон допомагає у визначенні висоти людей, і як слід користуватися програмою «Рулетка» – про це читачам розповість ця стаття.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Про алгоритм та правила вимірювання людського зросту за допомогою iPhone 12 Pro

У власника смартфона є можливість виміряти власну висоту. Відповідна процедура виконується в такій послідовності.

 1. Виконується запуск програми «Рулетка». У разі випадкового видалення програми, її повторно скачують із App Store. Сигналом про запуск ПЗ стане поява на дисплеї анімації.
 2. Проводиться калібрування сенсорного датчика. Щоб її виконати, необхідно телефон упродовж декількох секунд обертати в різних напрямках.
 3. Камеру iPhone 12 Pro наводять на людину, яка стоїть. Умовами точності вимірів є достатня освітленість і контраст картинки з навколишнім фоном.
 4. Слід натиснути на кнопку, розташовану в зоні правового нижнього кута, – так буде виконане фото з відображенням вимірів.
 5. Побачивши відображення показників, слід натиснути на число, що показує отриманий результат в сантиметрах або дюймах.

Варто знати, що функціонал старіших модифікацій айфонів, забезпечених iOS 12, дає можливість проводити вимірювання ручним способом, відзначаючи дистанцію між верхньою та нижньою точкою. Але точність цих показань далеко не ідеальна.

Поради щодо визначення зросту людини за допомогою програми «Рулетка»

Щоб отримати правильні, достовірні результати, користувачам слід дотримуватися низки рекомендацій:

 • місце варто вибирати з достатнім освітленням;
 • темний фон та наявність в полі зйомки об'єктів, які відбивають світло, – не найкращі умови для замірів;
 • перед тим як виконати знімок, необхідно переконатися, що обличчя та голова людини, зріст якої вимірюють, є відкритими (на ній не повинно бути головного убору, сонцезахисних окулярів або маски);
 • слід оцінити дистанцію від гаджета до об'єкта вимірів (зображення вимірюваної людини має потрапити в кадр повністю).

Якщо той, хто вимірює, знаходиться дуже близько до об'єкта вимірювання, йому слід відступити назад. Смартфон фіксує дистанцію від п'ят до маківки, до верхньої точки зачіски.

Знімок виконується стандартним натисканням кнопки затвора як звичайна фотографія.

Щоб зберегти показники виміру, потрібно натиснути на позицію «копіювати». Така опція допоможе відправити дані в буфер обміну. Далі користувачеві залишиться тільки вставити отримане значення в іншу програму.

Повторний замір виконується за допомогою опції «очистити».

Про додаткові можливості вимірювальної програми «Рулетка»

Додатком «Рулетка» використовується новаторська технологія доповненої реальності. Завдяки підтримці такої технології смартфон перетворюється на звичайну рулетку.

Володар гаджета отримує можливість вимірювання реальних предметів та автоматичного визначення розмірів об'єктів прямокутної форми. Фотографії з вимірами можна зберігати в пам'яті мобільного пристрою.

Така функція підтримується не тільки iPhone 12 Pro і iPhone 12 Pro Мах, але 12,9-дюймовим планшетом iPad Pro, що належить до 4 покоління, а також 11-дюймовим iPad Pro.

Як зняти одноразовий вимір?

 1. Слід відкрити програму «Рулетка». Після цього на дисплеї почнуть з'являтися інструкції, які потрібно виконати. Слідувати нормативам потрібно для того, щоб смартфоном була отримана система координат вимірюваного предмета й поверхні, на якій цей об'єкт перебуває. Смартфон потрібно переміщати доти, поки його дисплей не відобразить точку, обведену окружністю.
 2. Гаджет потрібно перемістити таким чином, щоб точка розташовувалася над початковою позицією виміру. Далі необхідно натиснути клавішу додавання, позначену знаком «плюс».
 3. Смартфон слід не поспішаючи переміщати до тих пір, поки крапка не опиниться під початковим положенням вимірювання. Після цього треба натиснути на кнопку «додати».

За підсумками виміру є можливість корекції точок меж об'єкта. Зробити це можна, торкнувшись однієї з точок. Не відпускаючи обраної точки, її переміщують в потрібне місце. У такому випадку дані виміру будуть змінені.

Про виконання декількох вимірювань і вимір габаритів прямокутних об'єктів

iPhone 12 Pro, оснащений датчиком LiDAR, допоможе виконати й відразу кілька вимірів.

Щоб скористатися відповідною можливістю смартфона після виконання першого виміру, гаджет переміщують так, щоб точка розташувалася в іншому місці – над потрібним об'єктом або в безпосередній близькості від нього.

Потім клацають на кнопку додавання й починають наступний вимір, переміщаючи гаджет так, щоб розташувати точку поруч із місцем щойно виробленого виміру, а далі знову активують кнопку додавання.

Такі дії повторюють стільки разів, скільки вимірювань потрібно зробити. Видалення останнього виміру виконується за допомогою кнопок «скасувати» або «очистити».

Смартфон iPhone 12 Pro здатен і ідентифікувати квадратну або прямокутну форму предметів. У таких випадках межі об'єкта позначаються спеціальною рамкою. Натискання кнопки додавання дозволить отримати точні дані про довжину та ширину вимірюваного предмета. Трохи перемістивши смартфон, можна отримати додатково дані про площу об'єкта в м² або дюймах, а також про довжину його діагоналі.

Ваша оцінка: