Я шукаю...

Tomb of the Mask: захоплива гра в ретро-стилі

Tomb of the Mask

На мобільному ринку зараз є студії, які можуть запропонувати дійсно якісний продукт, який може порадувати. Серед таких гігантів можна відзначити Ketchapp, VOODOO, Supercell. Це ті, які на очах у багатьох. Ketchapp - це про цікаві аркади, які ні-ні та й можуть вистрілити. VOODOO ж, своєю чергою, рідко коли можуть запропонувати щось унікальне, а скоріше націлені в рекламу. Ну а Supercell ми все знаємо по Clash of Clans, Clash Royale, Brawl Stars. Дійсно якісні проєкти, які мають широку і живу фанбазу.

Але є і ще одна досить популярна студія, яка випускає цілком цікаві проєкти, які можуть похвалитися цікавими механіками. І мова йде про Playgendary. А сьогодні поговоримо докладніше про їхню гру «Tomb of the Mask»

маска геймплей лого

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Що таке Tomb of the Mask?

Tomb of the Mask - це захоплива аркада, яка переносить вас в атмосферу улюблених багатьма старих ігор. Вашою метою є проходження рівнів, отримання всіх трьох зірок. В цілому то і все. Тут класичний приклад, як з більшістю «три-в-ряд» ігор. Сюжету, як такого, немає. Ні, можливо, якийсь номінальний в грі присутній, тільки ось простежити його не вдалося це точно. Як це і не вдасться і вам, швидше за все.

Але цікава гра явно не сюжетом, а своїми механіками.

Геймплей Tomb Of The Mask

З місця в кар'єр.

У вас є два доступних режими, які доступні гравцеві спочатку: історія та аркада.

Історія - це просто різні рівні. А їх, на секунду, вже понад дві сотні в грі. Ось так ось. Є шкала енергії, яка витрачається кожен раз, коли ви програєте. Сумно-сумно, але, а що поробиш? Але будемо відверті, тут все залежить не скільки від складності рівня, скільки від вашої майстерності. На удачу сподіватися на варто, адже тут те, наскільки швидко ви можете проводити пальцями по екрану, вирішує, чи буде пройдений рівень. Доволі цікаво. Плюс, рівні постійно додаються, що робить гру, за фактом, нескінченною.

Аркада - це вже трохи більше цікавий режим, адже кожен раз вас відправляють на випадково згенеровану локацію, де ви можете хоч нескінченну кількість часу набирати очки. Все ускладнює те, що під вами з'являється якась рідина, яка моментально вас вб'є, як тільки наздожене, тому часу на те, щоб подумати може навіть не бути.

В аркаді є такі бонуси, як магніт, множник очок і заморожування. Досить корисні й правда можуть допомогти вам в пригодах під час аркадного режиму. Але є й активний бонус «Щит», який можна використовувати як під час історії, так і під час аркади.

На цьому, в цілому, все. Чим же гра може зачепити?

Читайте також: Найкращі ігри на айфон 2021 року

маска геймплей

Переваги Tomb of the Mask

Почати варто з самої механіки. Якоюсь мірою можна згадати старого доброго Пак-Мена, в якому вам треба було збирати точки, щоб отримувати очки. Тут все трохи схоже, однак, механіка буде трохи складнішою. Тут у вас є 4 напрямки, в яких ви можете рухатися. Вліво, вправо, вниз та вгору. Вам потрібно «прилипнути» до стінки, щоб рухатися далі. І ось тут все вирішує ваша кмітливість, спритність рук і вміння прораховувати ходи наперед. Важко пригадати, щоб зараз подібні ігри були популярними, чесно. В останні кілька років, робити ігри, які не є складними при належній вправності - це ризиковано. А вправність тут потрібна.

Самі рівні гарні, регулярно відкриваються нові вороги. І ось вже думаєш, що «о, напевно, це всі пастки», але гра дає їх ще більше. І всі вони приголомшливо інтегровані в ігровий процес. Рівні кожен раз відчуваються різними, вони кожен раз здаються неймовірно складними. Але, знову, кожен новий супротивник - це лише виклик, який кидає вам гра.

Енергія - це теж ще один плюс. Для аркадного режиму вона не потрібна, а в історії вона не зайва. Енергія не витрачається, якщо ви виграєте рівні, проте, якщо ж ви програєте, то у вас є можливість відпочити. А відпочити є від чого.

маска мікс

Недоліки Tomb of the Mask

Час поговорити про проблеми гри. А їх тут не те щоб багато, але вони дуже сильно напружують.

Почнемо з того, що кинеться багатьом в очі. Гра не тільки яскрава, вона ще й постійно мерехтить. І це жах, правда. Відчуття ніби від VR-шолома. Очі болять до жаху, а голова натурально гуде. Дивного в цьому мало, гра настільки рясніє, що можна просто збожеволіти. Це порядком відволікає від ігрового процесу. Чесно кажучи, розробники сильно в себе повірили, коли ввели шкалу енергії. Особисто я не можу і пів години спокійно витримати в цій грі, але знову ж таки, кому як.

Далі, режим аркади. Ось тут проблем кілька. Перша - це те, що іноді гра не встигає ніби прочитати те, що відбувається на екрані. Є одна з пасток «дракон». Зі стіни вилітає дракон, який мчить аж до протилежної стіни. Але, як правило, видно, коли він з'являється, що дає можливість перечекати. І кілька разів, появи не було видно, а він просто з'являвся на екрані. Друга - таблиця лідерів. Найприкріше, що робить гру просто безглуздою. Якщо ви зайдете в цю таблицю, то у більшості гравців буде по 2 147 483 647. А це граничний максимум для багатьох ігор. Це максимальне число очок, грошей, досвіду, яке можуть обробити багато ігрових движків. Не зрозуміло, справа в сторонньому софті, або в тому, що щит, який є в грі, можна використовувати досить багато разів, але факт залишається фактом. Намагатися, покращувати свій результат з кожним днем, вірити в те, що ви зможете вибитися в топ і всі гравці будуть бачити ваш нік - не має сенсу. Навіть з тим же софтом, тьху-тьху-тьху, ви не з'явитеся в топі, адже 10 призових місць зайняті любителями вибити абсолютний максимум. От і все. А «історії» надовго не вистачить. Навіть вона рано чи пізно зможе приїстись.

Ще була проблема, не знаю, з чим пов'язана, але, з якоїсь причини, на iPhone 11 гра інколи "підвисала". Це дивно, тому що на будь-яких інших пристроях все було чудово. Та і з айфоном проблем жодних не було, тому що все інше на ньому працює чудово. 

До речі, цікавий факт. Чи знали ви, що iPhone 11 може витримати занурення під водою до 2 метрів і має рівень захисту від води та пилу IP68? Ознайомитися з більшою кількістю цікавинок про цей пристрій ви можете, прочитавши статтю про нього!

Ну а інтерфейс - просто занадто незручний. Це мерехтіння і яскравість в ньому виведена на максимум. Миготливі цифри, кнопки інтерфейсу, кнопки з бонусами, рекламою - все це не дає зосередитися. Коли я заходила в гру, то просто іноді залипала в меню на кілька хвилин, потім відходила і вимикала її, так і не насолодившись крутим процесом. А розробники, ніби, це прорахували, і зробили невелику хитрість. Наприклад, якщо ви запустите гру і відійдете ненадовго, то гра запустить вам показ реклам. З одного боку, це геніально, адже гравця це не напружує, а розробник отримує монетку. З іншого - це жах. Випадок був буквально під час написання цієї статті. Гра запущена, я дописую абзац і думаю зіграти кілька партій в аркаду, але краєм ока я бачу якийсь пекло на моєму екрані. Якісь моторошні клоуни, дивна темна атмосфера. Знадобилося секунд 20, щоб усвідомити, що це не в моєму телефоні злі духи, а гра влаштувала позапланову рекламну паузу. Не думаю, що вас це злякає, але бути готовим варто.

Читайте також: Справжні перегони та пригоди з GridTM Autosport

маска лого

Чи варто Tomb of the Mask уваги гравців?

Що ж, однозначно відповісти важко. Правда. Гра непогана, і багато хто зможе знайти в ній те, чого шукають. Управління відмінне, режими круті. Є, правда, кілька нюансів, які не дадуть насолодитися грою повною мірою, і це правда пригнічує. Особисто для мене, ця гра закінчилася досить швидко, як раз-таки, через те, що інтерфейс незручний, зображення занадто яскраве і мерехтливе.

Але тим, хто любить класичні гри, Tomb of the Mask явно буде до душі, адже безліч цікаві механік, два крутих режиму, потішні бонуси й зручне управління - це те, що правда чіпляє в грі.

Ваша оцінка: