Все про AirDrop: його переваги і як ним користуватися

Все про AirDrop: його переваги і як ним користуватися

Зміст

AirDrop – це спосіб передачі файлів через Bluetooth чи Wi-Fi, що вироблений компанією Apple. Він був вперше представлений в таких операційних системах, як iOS 7 та OS X Lion. Apple продемонструвала функцію AirDrop у 2011 році.

Ця технологія передачі інформації використовує спочатку Bluetooth для встановлення з’єднання Wi-Fi між пристроями Apple.

Два гаджети, які використовують AirDrop, повинні мати увімкнені Wi-Fi й Bluetooth, і відстань між ними має бути не більше ніж 9 метрів.

Також важливо, щоб в отримувача був включений параметр «Лише для контактів», щоб скористуватися цією функцією. AirDrop дає можливість обрати між тим, чи увімкнути його лише для своїх контактів або для всіх. Обравши другий варіант, то це означає, що випадкові люди можуть відправити Вас будь-що. Але, якщо Ви не знаєте відправника або не згодні отримувати файли, то можна відхилити пропозицію.

Ще важливо знати, що обравши «Лише контакти», то потрібно перевірити чи Ви увійшли в iCloud. Тому що, Apple не буде поширювати Ваші контакти з іншим гаджетом, тому потрібно перевірка облікових записів.

Щоб скористуватися цією функцією, потрібно натиснути на значок «Поділитися» (форма квадрату зі стрілою вгору). Тоді, коли відкриється вікно AirDrop, то натисніть на користувача, якому хочете відправити відповідні файли. Отримувач буде мати повідомлення від AirDrop, де потрібно натиснути «Прийняти» чи «Відхилити».

Файли, отримані за допомогою AirDrop, будуть представлені в програмі, яка зазвичай працює з таким типом контенту, тобто якщо Вам відправили фотографії, то можна їх побачити в додатку «Фото».

Як пересилати фотографії чи відео між пристроями Apple за допомогою AirDrop?

 1. Зайдіть в додаток «Фото», потім натисніть на «Обрати» й
 2. виберіть фотографії чи відео, якими хочете поділитися.
 3. Відкрийте меню «Поділитися».
 4. Потім натисніть на значок AirDrop й оберіть потрібну
 5. назву пристрою, куди хочете відправити певний контент.
 6. Отримувач повинен підтвердити, що він отримує файли,
 7. натиснувши «Прийняти».

Багато людей використовують AirDrop, тому що це дуже зручно. Учні чи студенти одразу можуть зі всіма поділитися певною інформацією: домашнє завдання чи розклад.

Ще великою перевагою стосовно використання цієї функції – це ігнорування всіх обмежень на певний контент, що притаманний для соціальних мереж. Тобто, ви можете використовувати AirDrop для передавання будь-якого типу контенту без ризику заблокування, на відміну від TikTok, Instagram чи Snapchat, тому що вони мають суворі правила по відношенню неприпустимих матеріалів.

Стосовно недопустимого контенту, то хочеться зазначити, що хоч і більшість дітей користуються з AirDrop безпечно, але є ймовірність отримати неприпустимий файл, для якого не потрібна згода. Адже, бувають випадки, коли відправник хоче налякати чи шантажувати дитину за дорогою таких подібних матеріалів. Якщо Ви залишаєте AirDrop включеним, то ім’я і значок телефона буде показуватися для всіх, хто використовує цю функцію.

Для того, щоб уникнути отримання небажаної інформації через AirDrop, то для початку його треба вимкнути. А якщо Ви хочете попередити своїх дітей стосовно цього, то треба з ними говорити й навчити правильно реагувати на подібний контент (видаляти чи не звертати уваги).

Якщо Ви хочете відключити цю функцію, то зайдіть в «Налаштування» – «Основні» – «AirDrop» – натисніть «Отримання виключене».

Як заблокувати функцію AirDrop?

 1. Зайдіть в «Налаштування».
 2. Натисніть «Час екрану». Увімкніть його.
 3. Оберіть «Продовжити на екранній підказці».
 4. Натисніть «Це мій iPhone», коли з’явиться запит.

Компанія Apple створила спеціальну систему на основі лазерів, що дозволяє передавати великі файли на високій швидкості за допомогою AirDrop. Але виробники не хотіли приймати безпровідну оптичну систему зв’язку, щоб чітко визначати, як лазер стоїть з датчиком для досягнення найкращої швидкості передачі.

В сучасних смартфонах використовуються радіотехнології (Wi-Fi, Bluetooth), які є менш ефективними й сильно обмежені у швидкості. За допомогою лазера підвищується безпечність, яка підтримує зв’язок між пристроями в певному діапазоні направлень.

У 2019 році в місті Гонконг протестанти використовували AirDrop для пересилання зображень, які вказують на причини масових мітингів.

У 2018 році літак Гавайських авіаліній був затриманий на півтори години через одну неприємну ситуацію. Коли всі пасажири знаходились в літаку, то приблизно 15 людей отримали жахливу фотографію. Це був манекен, який був експериментом для розслідування вбивства дитини. Але пасажири цього не знали й були дуже налякані, через що весь екіпаж повинен був затримати рейс.

Цю фотографію випадково відправила 15-річна дівчинка, яка навчалась в медичному коледжі. І вона відправляла зображення своїй матері, але випадково поділилася зі всіма, в кого на той момент був включений AirDrop. Пару хвилин і затримка літака через цю дивну ситуацію. Тоді в дівчинки (яка відправила фото) також почалась істерика, але наступним рейсом відправилась в рідне місто зі своєю мамою.

Що робити, якщо не працює AirDrop?

Спочатку треба перевірити чи включений Bluetooth, Wi-Fi й сам AirDrop. Якщо все включено, але функція не працює, то відключіть всі пункти, а потім включіть їх знову. Спробуйте перезавантажити свій гаджет і ще раз налаштувати все.

Якщо це не допомагає, то краще спробувати оновити пристрій до актуальних прошивок. У випадку, коли проблема в Bluetooth чи Wi-Fi, то є такі варіанти вирішення:

 • відправляти все через електронну пошту;
 • відправляти все через Telegram;
 • піти в сервіс;
 • використовувати хмарний простір.

Якщо смартфон приймає файли, але не може знайти пристрій при спробі передати, то проблема в другому смартфоні. Тому:

 • Перезавантажте два телефони.
 • Перевірте чи включений Bluetooth і Wi-Fi.
 • Під час процесу передачі на двох пристроях повинен бути виключений режим модема, тому що безпровідні модулі можуть бути завантажені підключеними гаджетами й не реагувати на передачу чи приймання файлу.
 • Також перевірте чи технологія AirDrop має дозвіл в «Екранному часі».

Читайте також цікаву статтю про наш сервісний центр.  І дізнайтеся чому компанія Apple подала в суд на свого співробітника.