Я шукаю...

Все про AirDrop: його переваги і як ним користуватися

Чим корисний AirDrop?

AirDrop – це спосіб передачі файлів через Bluetooth чи Wi-Fi, що вироблений компанією Apple. Він був вперше представлений в таких операційних системах, як iOS 7 та OS X Lion. Apple продемонструвала функцію AirDrop у 2011 році.

Ця технологія передачі інформації використовує спочатку Bluetooth для встановлення з’єднання Wi-Fi між пристроями Apple.

Два гаджети, які використовують AirDrop, повинні мати увімкнені Wi-Fi й Bluetooth, і відстань між ними має бути не більше ніж 9 метрів.

Також важливо, щоб в отримувача був включений параметр «Лише для контактів», щоб скористуватися цією функцією. AirDrop дає можливість обрати між тим, чи увімкнути його лише для своїх контактів або для всіх. Обравши другий варіант, то це означає, що випадкові люди можуть відправити Вас будь-що. Але, якщо Ви не знаєте відправника або не згодні отримувати файли, то можна відхилити пропозицію.

Ще важливо знати, що обравши «Лише контакти», то потрібно перевірити чи Ви увійшли в iCloud. Тому що, Apple не буде поширювати Ваші контакти з іншим гаджетом, тому потрібно перевірка облікових записів.

Щоб скористуватися цією функцією, потрібно натиснути на значок «Поділитися» (форма квадрату зі стрілою вгору). Тоді, коли відкриється вікно AirDrop, то натисніть на користувача, якому хочете відправити відповідні файли. Отримувач буде мати повідомлення від AirDrop, де потрібно натиснути «Прийняти» чи «Відхилити».

Файли, отримані за допомогою AirDrop, будуть представлені в програмі, яка зазвичай працює з таким типом контенту, тобто якщо Вам відправили фотографії, то можна їх побачити в додатку «Фото».

Також цікаво дізнатись про чат gpt 4.

Як пересилати фотографії чи відео між пристроями Apple за допомогою AirDrop?

 1. Зайдіть в додаток «Фото», потім натисніть на «Обрати» й
 2. виберіть фотографії чи відео, якими хочете поділитися.
 3. Відкрийте меню «Поділитися».
 4. Потім натисніть на значок AirDrop й оберіть потрібну
 5. назву пристрою, куди хочете відправити певний контент.
 6. Отримувач повинен підтвердити, що він отримує файли,
 7. натиснувши «Прийняти».

Багато людей використовують AirDrop, тому що це дуже зручно. Учні чи студенти одразу можуть зі всіма поділитися певною інформацією: домашнє завдання чи розклад.

Ще великою перевагою стосовно використання цієї функції – це ігнорування всіх обмежень на певний контент, що притаманний для соціальних мереж. Тобто, ви можете використовувати AirDrop для передавання будь-якого типу контенту без ризику заблокування, на відміну від TikTok, Instagram чи Snapchat, тому що вони мають суворі правила по відношенню неприпустимих матеріалів.

Стосовно недопустимого контенту, то хочеться зазначити, що хоч і більшість дітей користуються з AirDrop безпечно, але є ймовірність отримати неприпустимий файл, для якого не потрібна згода. Адже, бувають випадки, коли відправник хоче налякати чи шантажувати дитину за дорогою таких подібних матеріалів. Якщо Ви залишаєте AirDrop включеним, то ім’я і значок телефона буде показуватися для всіх, хто використовує цю функцію.

Для того, щоб уникнути отримання небажаної інформації через AirDrop, то для початку його треба вимкнути. А якщо Ви хочете попередити своїх дітей стосовно цього, то треба з ними говорити й навчити правильно реагувати на подібний контент (видаляти чи не звертати уваги).

Якщо Ви хочете відключити цю функцію, то зайдіть в «Налаштування» – «Основні» – «AirDrop» – натисніть «Отримання виключене».

Як заблокувати функцію AirDrop?

 1. Зайдіть в «Налаштування».
 2. Натисніть «Час екрану». Увімкніть його.
 3. Оберіть «Продовжити на екранній підказці».
 4. Натисніть «Це мій iPhone», коли з’явиться запит.

Компанія Apple створила спеціальну систему на основі лазерів, що дозволяє передавати великі файли на високій швидкості за допомогою AirDrop. Але виробники не хотіли приймати безпровідну оптичну систему зв’язку, щоб чітко визначати, як лазер стоїть з датчиком для досягнення найкращої швидкості передачі.

В сучасних смартфонах використовуються радіотехнології (Wi-Fi, Bluetooth), які є менш ефективними й сильно обмежені у швидкості. За допомогою лазера підвищується безпечність, яка підтримує зв’язок між пристроями в певному діапазоні направлень.

У 2019 році в місті Гонконг протестанти використовували AirDrop для пересилання зображень, які вказують на причини масових мітингів.

У 2018 році літак Гавайських авіаліній був затриманий на півтори години через одну неприємну ситуацію. Коли всі пасажири знаходились в літаку, то приблизно 15 людей отримали жахливу фотографію. Це був манекен, який був експериментом для розслідування вбивства дитини. Але пасажири цього не знали й були дуже налякані, через що весь екіпаж повинен був затримати рейс.

Цю фотографію випадково відправила 15-річна дівчинка, яка навчалась в медичному коледжі. І вона відправляла зображення своїй матері, але випадково поділилася зі всіма, в кого на той момент був включений AirDrop. Пару хвилин і затримка літака через цю дивну ситуацію. Тоді в дівчинки (яка відправила фото) також почалась істерика, але наступним рейсом відправилась в рідне місто зі своєю мамою.

Що робити, якщо не працює AirDrop?

Спочатку треба перевірити чи включений Bluetooth, Wi-Fi й сам AirDrop. Якщо все включено, але функція не працює, то відключіть всі пункти, а потім включіть їх знову. Спробуйте перезавантажити свій гаджет і ще раз налаштувати все.

Якщо це не допомагає, то краще спробувати оновити пристрій до актуальних прошивок. У випадку, коли проблема в Bluetooth чи Wi-Fi, то є такі варіанти вирішення:

 • відправляти все через електронну пошту;
 • відправляти все через Telegram;
 • піти в сервіс;
 • використовувати хмарний простір.

Якщо смартфон приймає файли, але не може знайти пристрій при спробі передати, то проблема в другому смартфоні. Тому:

 • Перезавантажте два телефони.
 • Перевірте чи включений Bluetooth і Wi-Fi.
 • Під час процесу передачі на двох пристроях повинен бути виключений режим модема, тому що безпровідні модулі можуть бути завантажені підключеними гаджетами й не реагувати на передачу чи приймання файлу.
 • Також перевірте чи технологія AirDrop має дозвіл в «Екранному часі».

Хешування та особливості функції

Чому AirDrop не може гарантувати захист персональних даних при їх пересиланні? Пристрій Apple підключають до Bluetooth чи Wi-Fi, після чого відбувається пошук імені користувача, який буде приймати дані у вигляді музики чи фото. Процес підключення одного пристрою до іншого для оперативної передачі персональних даних повʼязаний з роботою криптографічної хеш-функції, де і виявлено уразливість. Адже будь-який користувач може підʼєднатись до пристрою іншого користувача Apple. Таким чином, хто завгодно, хто знайомий з роботою AirDrop, може поцупити персональні дані, а саме контакти та e-mail. Включивши функцію Airdrop, користувач вже знаходиться у зоні ризику, адже це закладено у роботу цієї функції. 

У корпорації Apple повинні знати про цю уразливість функції, якою користуються мільярди користувачів по всьому світу, адже ще у 2019 році вперше заговорили про те, що персональні дані користувачів пристроїв яблучної корпорації є незахищеними, але ніякого зворотного зв'язку від команди Apple досі й не отримали. Навіть після випуску нового програмного забезпечення iOS 14 проблема залишається невирішеною. 

Постійні користувачі iPhone рекомендують пильно слідкувати за тим, включена чи виключена функція AirDrop. Краще тримати AirDrop її у вимкненому стані, та активізувати тільки в момент передачі даних, щоб потім знову вимкнути. 

Що таке PrivateDrop?

Зазвичай, інформація передається між користувачами, які записані в адресній книзі, тому вони знайомі між собою. AirDrop за замовчуванням показує лише пристрої користувачів з адресної книги. Перевірка даних користувача відбувається завдяки механізму взаємної автентифікації, коли обидва протоколи перевіряють автентичність один одного, щоб забезпечити успішну передачу персональних даних. Номер телефону користувачів та e-mail зіставляються з даними, внесеними в адресну книгу.

Для того, щоб дізнатись номер телефона та адрес персональної пошти користувача, можна піти й іншим шляхом, який й вдалось виявити дослідникам Департаменту комп'ютерних наук. Але є певні умови для отримання персональних даних користувача, що планує передачу даних через AirDrop, без його дозволу. Щоб отримати доступ до даних користувача, потрібно мати пристрій з підключенням до Wi-Fi чи Bluetooth, а також знаходитись фізично близько до користувача, пристрій якого займається пошуком іншого пристрою Apple, ініціюючи процес передачі персональних даних. Відкриваючи спільний доступ на пристрої iOS або macOS, хто завгодно може пристрій користувача. 

Дослідники вважають, що ефективним рішенням є новий криптографічний протокол, який вже може гарантувати конфіденційність персональних даних користувачів AirDrop, оскільки криптографічне хешування доказало свою неефективність. Протокол під назвою PrivateDrop розроблений на основі криптографічних Private Set Intersection (PSI) протоколів. Саме PSI протоколи гарантують передачу персональних даних між двома користувача без обміну хеш-функціями. Хеш-функції та є причиною витоку конфіденційних даних.

Що слід знати про AirDrop?

Для активації функції AirDrop потрібно увімкнути на власному пристрої Bluetooth та WiFi, щоб почати пошук пристрою користувача для передачі файлів чи фотографій. При цьому підключення Wi-Fi не є обовʼязковим, щоб обмінятись даними між пристроями користувачів, що знаходяться фізично близько один до одного. Перевагою користування AirDrop є й те, що після активації функції рівень споживання енергії є низьким.

Які пристрої можуть використовувати цю функцію? Йдеться про користувачів iPhone різного покоління, iPod Toch 5 покоління, та новіші версії мобільних пристроїв. 

Щоб перевірити, чи увімкнена функція AirDrop, достатньо глянути на її колір, адже синій колір сигналізує про те, що вона є увімкненою. Для передачі даних потрібно ініціювати пошук даних користувача, що записаний в адресній книзі. Слід зазначити, що, переходячи в режим Не турбувати, автоматично вимикається й функція AirDrop.

Пристрій приєднався до Wi-Fi та Bluetooth та знайшли інший гаджет для передачі даних — AirDrop працює у звичному режимі. Попри те, що приймання даних є автоматизованим, все ж потрібно відкрити меню спільного доступу через AirDrop. Ділитись можна будь-якими файлами, де налаштована опція спільного доступу. В принципі, можна пересилати досить багато даних. Хоча є обмеження, адже є можливість пересилати вміст, захищений авторським правом. Тобто можна поділитись композицією з посиланням на Apple Music, у той час, як не дозволяється пересилати сам файл. 

Звісно, AirDrop з її уразливістю щодо захисту персональних даних все ж залишається популярною функцією серед користувачів Apple. Адже досить просто поділитися файлами з користувачем, який знаходиться поруч з тобою. Якщо переслати файл через месенджер, існує вірогідність, що буде втрачені його якість, оскільки потрібно стиснути файл тощо. Завдяки використанню AirDrop зберігається якість файлу, а спосіб пересилання є простим, адже потрібне підключення до Bluetooth та сумісність пристрою з функцією.

Не пропустіть унікальний шанс дізнатися більше про ігрові телефони та їх захоплюючі можливості! 

Ваша оцінка: