Я шукаю...

Стів Джобс був проти створення App Store

Історія створення App Store

У 2001 році, коли компанія зважилася на досить серйозний крок - відкрити свої перші магазини, багато хто поставився до цього досить скептично. Але, сьогодні все по-іншому. Apple Store - це одна з найприбутковіших мереж магазинів у всьому світі. Більш того, це приклад для наслідування, який беруть до уваги інші компанії.

А ось що стосується сайту App Store, то він з'явився значно пізніше. Разом з оновленням версії у 2008 році з'явився й онлайн магазин компанії Apple. При цьому варто уточнити, що і тут «яблучна» компанія стала першою. Раніше ще не існувало магазинів для додатків.

Стів Джобс був проти створення магазину додатків

На момент відкриття в App Store було всього лише 500 програм, але це не завадило стати програмою по-справжньому популярною і корисною. Через 6 років на сторінках магазину з'явилося понад 910 тис. додатків, а сьогодні їх понад 1 млрд.

Відомо, що в успіх App Store магазину не вірив навіть сам Стів Джобс. Генеральний директор був проти того, щоб компанія дала дозвіл на створення додатків стороннім розробникам. Він наполягав на безплатних програмах для Safari, які були простими в розробці та оновленні.

Але, погляди Джобса розділили не всі. А вирішальне слово було за Артуром Левінсоном, який наполіг на створенні магазину, відомо, що він шість разів просив Стіва Джобса ще раз обдумати своє рішення стосовно даного питання. Прихильники Левінсона були впевнені, що створення iOS App Store в майбутньому принесе багато плюсів, і вони не помилилися. Вирішальним аргументом стало те, що саме завдяки існуванню онлайн-магазину користувачі зроблять вибір на користь Айфона, а не іншого смартфона.

Читайте також: Інструкція для новачків: як налаштувати й почати використовувати новий iPhone.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Невелика історія. Як створювався App Store

З огляду на популярність онлайн-магазину, сьогодні багатьох цікавить історія App Store. Артуру Левінсону все ж вдалося переконати Стіва Джобса піти на ризик.

В рамках конференції WWDC, яка відбулася у 2007 році, Джобс оголосив, що розробники зможуть створювати додатки для «яблучної» продукції. Але, генеральний директор зробив уточнення, що всі розробки будуть обмежені Web 2.0 і зможуть запускатися тільки через Safari.

Розробники очікували, що отримають комплекс засобів розробки Айфонів, але були розчаровані обмеженнями. У жовтні Стів Джобс визнав, що він помилявся. Саме тоді й було презентовано iPhone SDK, який дозволяв створювати додатки під iOS. А інструментарій повинен був з'явитися в наступному 2008 році.

Все саме так і сталося. Влітку App Store для iPhone нарешті з'явився. Уже в перший рік стало відомо, що онлайн-магазин - це хороша ідея. Вся ця ситуація стала доказом того, що навіть генії можуть помилятися.

Трохи пізніше була запущена рекламна компанія Theres An App For That. Вона стала настільки популярною, що її транслювали не тільки по телебаченню, а й в YouTube. А у 2010 році «App» перетворилося в найпопулярніше слово року.

Рекламна кампанія App Store

Успіх App Store з наявністю додатків привів до того, що інші компанії також задумалися про створення чогось подібного. Так у 2011 році виник Amazon AppStore, а через рік Windows Store. Але, вони не змогли стати настільки популярними й зробити справжній прорив.

Пізніше керівництво компанії в одному з інтерв'ю повідомило, що ніхто не очікував такого успіху. Але, Apple в черговий раз стали першопрохідцями.

Що думали розробники про створення сервісу App Store

У 2007 році під час презентації компанії генеральний директор повідомив, що розробникам потрібна повна свобода для створення дійсно корисних і красивих додатків. Через деякий час все так і сталося. Сьогодні можливість розробників нічим не обмежуються, вони мають всі необхідні інструменти для втілення будь-якої фантазії.

Програми для гаджетів компанії Apple створюють 6 млн осіб. Але, потрапити в їх число не так і просто, як може здатися, на перший погляд.

Які умови Apple для розробників

Як всім відомо, «яблучна» компанія ретельно контролює якість кожної програми, яка може потрапити в App Store. Крім цього воно не повинно мати багів, також заборонено впроваджувати алгоритми, щоб захистити пристрой від всіляких вірусів.

Концепція компанії передбачає, то, що будь-який додаток має бути доступним для кожного користувача в незалежності від суб'єктивних факторів. Крім цього, в магазині мало додатків, це пов'язано з контролем їх унікальності. Хтось може порахувати, що це погано. Насправді замість двадцяти користувачі продукції Apple отримують 1-2 якісних. До того ж розробники регулярно працюють над удосконаленням програм, які вже є, оновлюючи їх.

Все строго і з Push-повідомленнями й даними про місце розташування. Будь-які посилання на посилання повідомлень не сприймаються позитивно. Це також стосується і визначення місця розташування.

При цьому тільки автори програми мають право отримувати кошти за реалізацію. За свою розробку вони отримують 70%, а от інші 30% знімає компанія Apple для підтримки магазину.

У «яблучної» компанії ретельно стежать за продукцією від кожного розробника, напевно, завдяки цьому користувач отримує тільки якісні програми.

App Store очима користувачів

В App Store користувач може знайти різні додатки, як платні, так і безплатні. А головною перевагою онлайн магазину є те, що всі покупки будуть зберігатися на Apple ID. І після придбання нового гаджета користувач не втратить доступу до придбаних додатків.

App Store для користувачів

Кожен App Store акаунт прив'язується до країни. І якщо користувач заходить під українським обліковим записом, то доступними будуть тільки українські програми. Але, в магазині більше програм від американських розробників.

Якщо користувач хоче отримати доступ до американських додатків, він може ще раз створити обліковий запис. Правила онлайн-магазину все це дозволяє.

App Store або Play Market: що краще?

Після успіху онлайн-магазину компанії Apple, інші також почали роботу над подібними сервісами. Плей Маркет - аналог, який зумів також стати популярним, але для Андроїд пристроїв.

Деякі користувачі, порівнюючи дані магазини, беруть до уваги тільки кількість додатків. Якщо так міркувати, то кращим буде Play Market, але чи так це насправді?

В Apple піклуються не тільки про безпеку кожної програми, а й оцінюють її корисність. Потрапити на сторінки магазину «яблучної» компанії набагато складніше, ніж Play Market.

App Store або Play Market що краще

І відмінності в даних платформах починаються вже на етапі бар'єру для розробників. Так для розгляду нової програми в Епл потрібно заплатити 99 доларів, а ось в Плей Маркет тільки 25 доларів. Тому, через відсутність значних бар'єрів користувачі андроїд пристроїв, отримують на вибір набагато більше додатків.

У 2010 році відбувся поділ App Store на продукцію для Айфонів і iPad. І для планшета було створено набагато менше додатків, але з часом ця ситуація змінилася.

Таким чином, App Store залишається лідером на ринку. І тут буде доречним запитати, чи є щось краще, ніж даний магазин? Play Market створює всі умови для розробників, але на якість все це не впливає. Тому, можна стверджувати, що на цей час немає нічого кращого, ніж App Store.

Прочитайте також: Як змінити Apple ID на смартфоні iPhone. Які методи заміни існують.

Ваша оцінка: