18 Вересня 2020

Захист від води та пилу – міф чи реальність?

На презентації нового Apple iPhone 7/ 7 Plus 2016 року в Каліфорнії значну увагу преси, глядачів та спостерігачів по всьому світу було сфокусовано на захисті нових моделей айфонів від води та пилу. Стандарт IP67, який було застосовано при створені телефону, виступає гарантією, що ваш айфон захищено від потрапляння вологи в середину корпусу та до усіх комплектуючих. А чи дійсно так насправді?

Для початку, давайте розберемось, що таке це IP67.

IP (Ingress Protection, в перекладі – «ступінь захисту від проникнення») – міжнародна система класифікації ступенів захисту оболонки пристроїв. Ступінь захисту має вигляд IPXX, де перший символ X вказує на рівень захисту від попадання твердих предметів (так званих пилинок), а другий X вказує на рівень захисту від проникнення води.

IPhone 7/ 7 Plus, iPhone 8 / 8 Plus, iPhone X мають ступінь захисту IP67. Перша цифра 6 вказує на те, що пристрої можна вважати абсолютно пилонепроникними. 6 – максимальний рівень захисту пристроїв від пилу за системою IP.

Друга цифра 7 означає, що iPhone від «сімки» до «десятки» і вище можуть витримати короткочасні занурення на глибину до одного метра. Про роботу смартфонів під водою мова не йдеться. Даний рівень захисту не максимальний. У системі IP є рівні 8 і 9, які безпосередньо і передбачають тривале занурення пристрою на глибину більше метра і вплив води високої температури відповідно.

Таким чином, ці моделі айфонів безумовно стійкі до вологи, води, але далеко ще не водонепроникні. Тобто, якщо ви попадете з телефоном під дощ аби випадково кинете його у вану – він працюватиме і далі. Більш довге і глибше занурення під воду – буде смертельним для вашого iPhone.

Більше того, навіть на презентації Тім Кук вказав, що «топлений» айфон – це не є гарантійним випадком! Жоден сервісний центр – офіційний чи ні – не може бути впевненим як саме вода потрапила під корпус та що саме відбувалось з телефоном у ваших руках. Можливо, ви не сильно чесні і спеціально топили свій телефон, щоб отримати новий на халяву?

До речі, інші виробники смартфонів з водостійкістю і водонепроникністю є солідарні в цьому плані з Apple і так само не вважають пошкодження від води гарантійним випадком.

Поділитися:

Схожі новини