Я шукаю...

Цікаві факти про одного з засновників Apple Стіва Возняка та його українське походження

Apple Стів Возняк

Неймовірно впливова і відома по всьому світу компанія Apple, техніка якої здійснила справжню революцію в індустрії, сьогодні у свідомості більшості асоціюється виключно зі Стівом Джобсом. Набагато менша кількість людей знає, що зародження компанії з подальшим її розвитком в статус світового лідера могло б і не статися, якби поруч з Джобсом не було його вірного соратника і компаньйона - обдарованого інженера Стіва Возняка. Його внесок дозволив Apple зміцнити свої позиції на ринку і визначив вектор подальшого розвитку.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Біографія Стіва Возняка

Стівен Возняк народився в Сан-Хосе, штат Каліфорнія, однак в його сімейному дереві можна знайти українські, польські та німецькі корені. Батько інженера - Джейкоб Френсіс Возняк, також народився на території США, в Лос-Анджелесі, а вже його батьки безпосередньо мали українське походження. Тривалий період свого життя вони провели на Буковині, а вже потім іммігрували в США, незабаром після війни. Мати Стіва - Маргарет Елейн Керн, була наполовину німкенею, наполовину швейцаркою.

Саме батько надав особливий ​​вплив на формування Стіва як особистості, що і стало вирішальним фактором при виборі його подальшого життєвого шляху. Возняк-старший отримав освіту в Caltech (Каліфорнійському Технологічному інституті), а надалі займався розробкою систем наведення ракет в компанії Lockheed. Часто приходячи до батька на роботу Стів ще з малого віку грався деталями й з непідробним інтересом стежив за процесом, що і вплинуло на формування його любові до електроніки.

Середовище, в якому ріс маленький Воз, саме так його називали близькі та друзі, дозволило йому ще зі шкільної лави показувати видатні результати. У четвертому класі Стів вже став володарем ліцензії радіоаматора, а кількома роками пізніше, виграв головний приз на міському конкурсі, організованому компанією BBC. Нагорода була отримана за створення складного калькулятора, який використовував двійкову систему числення. Завдяки такому винаходу юному Стіву вдалося обійти набагато старших і досвідчених конкурентів.

Звичайно ж, така захопленість справою вплинула на його особисте життя в молодому віці, адже, коли ровесники активно розважалися на вечірках і ходили на побачення, Воз сидів над монтажними платами, що, безсумнівно, позначилося на формуванні кілька відокремленого способу життя. Однак, цілком ймовірно, саме така наполегливість і любов до власної справи дозволили йому стати тим, ким ми його знаємо тепер.

Ще в школі Стів вивчив мову програмування Фортран, а потім вступив до Колорадського університету, але через брак коштів для оплати навчання йому довелося його покинути. Також стрімко він пішов з Купертинського Коледжу де Анса, але науковий ступінь бакалавра він все ж отримав, закінчивши в 1986 році Каліфорнійський університет, через 11 років.

Факти про Apple

Стів Джобс з'явився на життєвому шляху Возняка в період його короткострокового перебування в коледжі, завдяки спільному знайомому. Першим винаходом, який вони створили спільно, стала Blue box, призначена для злому телефонних мереж і здійснення дзвінків в будь-яку точку світу. Саме в кімнаті, ще на той час школяра Джобса, стартувала робота зі створення Возняком першого персонального комп'ютера в історії - Apple I.

Пристрій, який вдалося зробити, пізніше буде названо справжнім дивом для того часу. У квітні 1976 Джобс і Возняк стають засновниками компанії Apple Computer, в якій Стів Возняк займає керівну посаду і стає відповідальним за наукові розробки та розширення функціональних можливостей свого винаходу. Випущений дещо пізніше Apple II, повністю виправдав покладені зусилля і на кілька років став основним продуктом, що приносить компанії багатомільйонні прибутки.

В якості першого логотипу компанії було вибрано зображення Ньютона під деревом з яблуком що звисає. Пізніше, вчений зник, а яблуко було розфарбоване в різні кольори, яке потім хтось надкусив. Можливо, це було дизайнерське рішення, проте, є версія, що це зробили або Джобс, або Возняк, хто саме, залишається загадкою і по нині.

Цікаве про Стіва Возняка:

  • Монітор і клавіатура були вигадані Возняком через його нелюбов до зовнішнього вигляду комп'ютерів, які в той час випускалися компаніями, він вважав, що в мерехтливих лампочках і діодах ніяк не відображується «індивідуальність» кожного пристрою;
  • Перший комп'ютер Apple І був зібраний на суму, яку обом Стівам вдалося заробити на розпродажу цінних речей, в тому числі наукового калькулятора Возняка;
  • Стів Возняк не працює в Apple вже понад 30 років, але він до цього дня числиться в штаті співробітників і навіть отримує заробітну плату;
  • Універсальність Возняка як особистості підтверджується і тим, що він є спонсором безлічі різноманітних проєктів, від дитячих музеїв до рок-фестивалів;
  • У 2000 році його було додано до Національного Залу Слави Винахідників.

Стів Возняк українець

Те, що видатний розробник комп'ютерів Apple може бути тою чи іншою мірою українцем свідчать не тільки факти з біографії його дідуся і бабусі, а й власне висловлювання Стіва під час виступу на Olerom Forum 1 в Києві у 2017 році.

«Багато хто у мене запитує: С

тів, ти поляк? Тому що моє прізвище Возняк. Я відповідаю: Ні, я українець. Я завжди знав, що моє прізвище - українське. Все своє життя я хотів приїхати в Україну.»

Особисте життя

Стів Возняк був не одноразово у шлюбі, першої його обраницею стала Еліс Робертсон, проживши разом 4 роки, пара розійшлася. Від другого шлюбу з Кендіс Кларк у них з'явилося троє дітей, саме з нею Стів потрапив в катастрофу, яка на деякий період позбавила його пам'яті й змусила тимчасово призупинити свою діяльність, однак, і з другою обраницею їм не судилося прожити все життя. Пізніше в житті Стіва знову з'явилися його однокласниця Сюзан Мулкрен, з якою вони прожили близько 14 років, після чого, він знову обзавівся статусом холостяка, можливо, щоб Стів Возняк і Джанет Гілл - його теперішня дружина, нарешті знайшли справжнє кохання в особі один одного.

Стів Возняк, статок якого на сьогодні є більш ніж значним, активно займається благодійністю, адже він усвідомлює скільки йому потрібно, а решту коштів вважає правильним витратити на тих, хто в них дійсно потребує.

Ваша оцінка: