Я шукаю...

Apple буде відхиляти додатки, які використовують сторонні SDK

іконки твітера й фейсбуку

Нещодавно в мережі з'явилася новина про те, що компанія Apple почала серйозно стежити за виконанням пункту політики конфіденційності. Саме тому тепер в App Store ви не знайдете додатки, які використовують сторонні SDK, за допомогою яких розробники можуть дізнаватися про місцеперебування користувачів, а також отримувати всі дані про них.

Тепер, щоб отримати доступ до інформації користувача, розробник повинен буде отримати попередню згоду від власника смартфона. Оновлення буде доступно навесні 2021 року.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Що таке SDK?

Щоб розуміти, чому дана новина є важливою і чому компанія Apple так піклується про конфіденційність своїх клієнтів, необхідно розібратися, що ж таке це SDK.

що таке сдк

Software development kit або ж скорочено SDK - це такий собі «набір», який необхідний при розробці програмних забезпечень. З його допомогою розробники можуть виробляти програми для різних платформ. Застосовують даний компонент, як в комп'ютерах, так і мобільних телефонах і навіть ігрових приставках.

Якщо говорити конкретно про SDK для мобільних телефонів, то вони потрібні розробникам як інструмент, з чиєю допомогою можна легко створити будь-яку високопродуктивну програму для планшетів і смартфонів. А їх можна завантажити на такі маркетплейси як App Store і Play Маркет.

Читайте також: Apple інвестує 50 мільйонів доларів у незалежну музичну платформу

Таким чином, SDK не завжди є безпечною і корисною функцією, оскільки недобросовісні розробники готові продати його шахраям за ту чи іншу суму, яка залежить від кількості користувачів програмою. Для чого це шахраям? Все просто - SDK може збирати повну інформацію про геолокацію власника iPhone або будь-якого іншого смартфона, а також зчитувати показання датчиків руху телефону. Після, все це відправляється на сторонній сервер, де вся інформація перепродається охочим.

Що робить Apple?

Корпорація нещодавно оновила правила політики конфіденційності в рамках нової версії iOS 14.5. Це ще раз доводить, з якою серйозністю Apple ставиться до захисту персональної інформації своїх споживачів. Дані взяті з нового звіту Forbes.

що робить епл

Джерело заявляє, що з новим оновленням, Apple планує відхиляти всі програми та додатки з App Store, якщо буде виявлено використання сторонніх SDK, які збирають конфіденційну інформацію про користувачів без їх дозволу.

Найпоширенішим способом є використання відбитка смартфона. Маючи такий відбиток, можна отримати у своє користування IP-адресу, ім'я пристрою та іншу персональну інформацію. Найчастіше, такі дані використовуються розробниками з метою аналізу своєї аудиторії, або щоб просунути ту чи іншу рекламу продукту. І нехай закон не забороняє відстежувати користувача, Apple все одно вирішила не зв'язуватися з додатками, які використовують сторонній SDK без дозволу власника iPhone.

Деякі розробники вже встигли зіткнутися з даними змінами в політиці конфіденційності компанії, які наберуть чинності з новим iOS 14.5. За заявами все того ж Forbes, корпорація відмовилася від Radish Fiction, Heetch, InnoGames, через те, що вони все використовують SDK AdJust. Компанія пояснила свої дії тим, що раніше зазначені платформи користуються алгоритмічними перетвореннями інформації про гаджети, при цьому створюючи самобутній ідентифікатор. З його допомогою проводиться відстеження споживачів.

Найбільше оновлення торкнулися компанії AdJust, адже їхнім SDK користується близько 50 тисяч програм, а значить, велика кількість оновлень різних додатків будуть відхилені. Для виправлення цієї проблеми Apple попрацювала над своїм SDK. У процесі доопрацювання було виявлено нав'язливий код, який компанія видалила зі своєї платформи.

Apple Tracking Transparency, зі своїм оновленням заходів безпеки, вплине явно не тільки на AdJust. Наприклад, соціальна мережа Фейсбук теж не особливо рада принципом прозорості відстеження. Адже прозорість відстеження надасть користувачам можливість при бажанні відмовлятися від ідентифікатора IDFA, що позначиться на просуванні реклами.

епл постер на будинку

В недалекому майбутньому, такі можливості цілком можуть створити проблему для фейсбуку, бо всі великі рекламодавці просто покинуть майданчик. А це призводити до численних втрат великих сум, адже головною інвестиційною силою соціальної мережі є реклама і просування продуктів.

Прозорість відстеження стане частиною нового поновлення iOS 14.5. Її планують випустити у вільний доступ для користувачів Apple в кінці весни 2021-го.

Google збирає на Android у 20 разів більше даних, ніж Apple з iOS

Останнім часом у великих технологічних компаній постійно виникають розмови про політику конфіденційності. І тут корпорації Apple є чим пишатися, адже за даними аналітиків вона, на цей час, краще за всіх справляється із захистом конфіденційної інформації своїх споживачів. Дуглас Лейт, який є дослідником сфери IT з дублінського Трініті-коледжу, у своїй новій дослідницькій роботі провів розслідування, чи так це насправді.

Він проаналізував, скільки телеметричної інформації було передано компаніям, які відповідають за операційні системи андроїдів і айфонів. Лейт взяв за основу дані, які відправляються на сервери Google та Apple під час роботи стандартних програм та програм підприємств, а також дії під час фонової активності. Більш того, цікавим це дослідження робить усвідомлення того, що в ньому також враховувалися дані, які були відправлені зі смартфонів тих користувачів, які не давали своєї згоди на відсилання будь-яких даних компаніям в налаштуваннях їх операційних систем.

збирання данних

Результати здивували багатьох, оскільки в ході розслідування стало видно цікаві моменти. iOS стандартно збирає інформацію з браузера Safari, хмарного сховища iCloud і голосового помічника Siri, відправляючи все це на сервери компанії. Водночас андроїд зчитує дані з Docs, Clock, Chrome й інших стандартних додатків навіть тоді, коли власник смартфона не зробив вхід у свій Google акаунт. Більш того, в той час, як гаджети на iOS за 12 годин режиму очікування відправляють в компанії близько 50 КБ інформації, пристрої Android в цьому ж режимі відправляють у 20 разів більше даних, тобто 1 МБ.

Не можна не відзначити, що всі протестовані пристрої в режимі очікування підключалися до своїх серверів з періодичністю раз за 4 хвилини.

Компанія Apple вирішила проігнорувати дослідження, оскільки досі не прокоментувала його. З Google же справи йшли з точністю навпаки. Корпорація не погодилася з результатами, тому представники зробили ремарку, в якій говорилося про те, що вони не збирають у 20 разів більше інформації, ніж їх конкуренти. Більш того, представники гугл розповіли, що за даними їх дослідження, ситуація виглядає зовсім по-іншому, і вони готові поділитися з Дугласом своїми методиками.

Так само Google провела паралелі з новими автомобілями, які з певною періодичністю відправляють розробникам основну інформацію про стан окремих деталей. Ось і смартфони працюють таким же чином. До того ж корпорація додає, що їх API Android, рівно як і Google, були створені таким чином, щоб комфортно працювати з різними видами пристроїв. А телеметрія потрібна суто для коректного налаштування функцій під певний тип телефону або планшета.

айфон на темному екрані

Вам може бути цікаво: Apple або Google: кому ви довірите свої дані й що думають експерти

Ваша оцінка: