Я шукаю...

Apple або Google: кому ви довірите свої дані і що думають експерти

Безпека Apple і Google

Apple і Google - дві платформи, які вже багато років існують на ринку. Кожна має свої особливості, переваги та недоліки. Але, все ж користувачі схильні більше довіряти Apple, пояснюючи все це гарною репутацією компанії, і як виявилося все це неспроста. Захистити приватне життя від державних органів, корпорацій та інших підприємств, які прагнуть дізнатися якомога більше інформації стає все складніше. Ситуацію не здатні змінити, нові правила і навіть закони.

Практично кожен користувач розуміє, що деякі відомі програми в незалежності від операційної системи здатні збирати інформацію про користувачів. У тому числі й така відома пошукова система, як Google не є винятком. В останні роки було проведено безліч досліджень, в ході яких стало відомо, що пошуковий гігант Google зчитує набагато більше інформації, ніж компанії Apple з iPhone. При цьому дана ситуація відбувається навіть в разі виключення опції яка за це відповідає.

Варто врахувати, що компанії Apple - не ідеальна. Експерти стверджують, що Айфони також збирають дані про своїх користувачів. Довіра тієї чи іншої компанії залежить від країни. Так, наприклад, в Україні компанія Apple не володіє такою популярністю, як в США. А ось про пошукову систему Google знає кожен українець.

Прочитайте також: чи варто довіряти популярному магазину Епл Рум?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Apple або Google що краще

Багато хто впевнений, що компанія Apple піклується про своїх користувачів. У Купертіно застосовують алгоритми шифрування, які зовсім не схожі на Google. У мережі можна знайти багато прикладів, які доводять цей факт. А головне в цьому всьому, що шанувальники «яблучної» продукції впевнені, що компанія керується інтересами в першу чергу власників смартфонів Айфон, а не своїми.

Apple чи Google

Є й інформація про те, що попри опір, все ж Apple співпрацюють зі спецслужбами, зливаючи чимало особистої інформації користувачів з iCloud. А там, як відомо, без захисного шифрування знаходяться не тільки платіжні дані, але й інформація про всі переміщення особистих коштів. Якби компанія подбала про захист iCloud, то спецслужбам не вдалося б отримати доступу до даних користувача.

У Андроїд-приладах присутня інша проблема. В ході досліджень було доведено, що Google може відстежувати місце розташування смартфона. Особливо активно здійснюється стеження, коли телефон не використовується.

Шифрування резервних копій iCloud

Минулого року в мережі з'явилася інформація про те, що на вимогу ФБР «яблучна» компанія зчитала дані злочинця Келлі Джонсона.

Дана ситуація має відразу дві сторони. З одного, компанія допомогла спіймати злочинця, а з іншого - виступила в ролі маріонетки в руках ФБР. Відповідно при вимозі спецслужб подібна ситуація відбувається регулярно.

Шифрування резервних копій Apple

З огляду на дані події, виникає питання, чому в Apple не подбали про шифрування резервних копій iCloud. Є думка, що все це зроблено для захисту самих користувачів. І якщо власник гаджета втрачає дані, то з легкістю зможе їх відновити.

В Reuters стверджують, що шифрування iCloud не було здійснено з іншої причини, а саме за вимогами ФБР. Можливо, спецслужби погрожували керівництву Apple, адже, як відомо, компанією не вітається зчитування особистих даних користувачів.

Безпека пошукової системи

А ось в Google вирішили зашифрувати резервні копії користувача за стандартом end-to-end. І складно сказати, чому ФБР не втрутилися в цей процес. Можливо, керівництво пошукового гіганта має більше впливу, тому не залежить від спецслужб.

Безпека Google

Але, якщо враховувати дану ситуацію, то можна зробити висновок, що компанія Google більше піклується про своїх користувачів. Парадокс полягає в тому, що на відміну від «яблучної» компанії в Google не говорять постійно про безпеку користувачів.

Безпека Apple iOS і Google Android, кому більше довіряють американці

Багато американців більше довірять свої дані Google, ніж Айфон. Було проведено дослідження, в ході якого американці повідомили, звідки дізналися про безпеку даних за допомогою шифрування:

 • 17,7% дізналися з серіалу «Містер Робот»;
 • 55,5% впевнені, що дані будуть перебувати в безпеці на зашифрованій хмарі;
 • 18% ніколи не чули про шифрування і проблеми з безпекою;
 • 8,8% впевнені, що спецслужби здатні отримати необхідну інформацію, навіть якщо хмара має шифр.
   

Також було проведено дослідження, в якому респонденти відповіли на питання, кому б вони довірили свої дані. Є думка, що американські користувачі більше довіряють перевіреним роками гаджетам «яблучної» компанії. Але, було з'ясовано в ході дослідження, що вони довіряють Google. Варто зазначити, що відновлений айфон від Айкула користується найбільшим попитом серед користувачів Xiaomi!

Безпека Apple iOS і Google Android

У дослідженні також був варіант Amazon. Відповідно, результати мали такий вигляд:

 • Apple - 36,7%.
 • Amazon - 20,7%.
 • Google - 42,6%.
   

Всі результати досліджень були представлені компанією nCipher.

Стеження за користувачами з боку Google

Уже тривалий час Google Android і Apple iOS порівнюють і виділяють переваги й недоліки. Так, професор одного з американських університетів опублікував результати ще одного проведеного дослідження.

Експерт стверджує, що Google здатний збирати набагато більше даних про своїх користувачів, коли Андроїд-пристрій перебуває в бездіяльному стані. Результати даного дослідження з'явилися після опублікування даних про те, що пошуковий гігант зчитує особисту інформацію про своїх користувачів.

Було доведено, що смартфон на операційній системі Android в додатку Chrome у фоновому режимі здатний до 340 раз передати інформацію пошуковій системі про місцеперебування. Водночас Айфон здатний запитувати інформацію до 50 разів на такому додатку, як Safari.

Стеження за користувачами з боку Google

З'ясувалося, що на Андроїд-пристроях в Google відправляється до 4,4 Мб даних. А це в шість разів більше, ніж в гаджетах від компанії Apple.

Лякає в даному дослідженні є те, що пошукова система працює під час бездіяльності смартфона. Тому, можна стверджувати, що компанія здатна зіставити всі анонімні дані та тим самим створити точну копію облікового запису одного з користувачів.

Як з'ясувалося, обидві компанії не є ідеальними та не здатні гарантувати повну захищеність даних користувача. Тому, вибір що краще Apple або Google залишається виключно за користувачем.

ICOOLA радить дізнатися все про те, як вибрати кабель для зарядки телефону, адже якісна зарядка - це дуже важливо!

Висновок: то хто ж переміг у протистоянні безпеки Apple vs Google?

Apple і Google обидва ретельно працюють над захистом своїх систем та пристроїв. Обидві компанії постійно вдосконалюють свої методи безпеки, і важко точно сказати, хто переміг у цьому протистоянні, оскільки це складна сфера, що постійно змінюється. Обидва гіганти роблять значний акцент на захист від шкідливих програм, забезпечення безпеки даних користувачів і вдосконалення систем шифрування. Їхні підходи можуть відрізнятися, але обидва ставлять безпеку, як пріоритет у розробці своїх продуктів.

Ваша оцінка: