Я шукаю...

Чому бренд BlackBerry не може конкурувати зі смартфонами iPhone?

Apple чи BlackBerry

Після появи на ринку сенсорного смартфона з грандіозними можливостями, який був презентований Стівом Джобсом, процвітання компанії буквально закінчилося і з кожним роком продажі на телефони з наявністю клавіатури постійно падали.

У 2007 році компанія ще не розуміла трагічності всієї ситуації, і навіть сміялася з компанії Apple, за що пізніше поплатилася. Так, в 2020 році TCL припинили випускати смартфони під брендом BlackBerry. Вони не змогли адаптуватися до нових умов. Навіть попри те, що дана компанія мала свою операційну систему, в сучасних реаліях вона не зрівняється не тільки iOS, але і Android. Дізнавайтесь також про друк із телефону.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Чим прославилися телефони BlackBerry?

BlackBerry - це канадська компанія, яка була заснована в 1984 році і стала відомою завдяки випуску смартфонів, які були популярні в корпоративній сфері.

Перший смартфон даною компанією був випущений в 2003 році. Але, ще задовго до цього BlackBerry зуміли здобути популярність, бо вони тривалий час займалися виробництвом пейджерів.

Корпоративна сфера недарма полюбила мобільні телефони від даної компанії, все це було пов'язано з надійністю і повної захищеністю переговорів. Вся пошта і повідомлення передавалися в зашифрованому вигляді, а вся інформація перероблялася на спеціальному сервері компанії.

Невдале десятиліття

До 2013 року, компанія була відома під назвою Research in Motion почала поступово втрачати свою частку на ринку.

У 2009 році BlackBerry ще вдавалося зберігати свої позиції, і даний бренд посідав друге місце, після лідера на ринку Nokia. Але, вже в 2016 році її частка займала всього 0,1%.

RIM повністю програли битву новим Андроїд-пристроїв і айфон. Уже зовсім скоро їх операційна система не була популярною не тільки серед звичайних користувачів, але і в корпоративній сфері, на яку раніше було націлене особливу увагу. Так, наприклад, вже в 2012 році американські чиновники повністю відмовилися від використання даного смартфона і вибрали на заміну гаджети від компанії Apple. Вони вирішили придбати Айфон - більш надійний засіб для спілкування і зв'язку.

У 2013 році керівництво компанії прийняло рішення перейти до спільноти Китаю. Але переговори не принесли результату, і тому RIM продовжили самостійно випускати смартфони. Так в 2015 році ними було вироблено сенсорний смартфон на операційній системі Android. Він поєднав у собі такі якості як надійність, приватність і конфіденційність. Гаджет був віднесений до категорії флагманів. Він поєднував у собі не просто технології, які були характерні для даної операційної системи, але і розробки які пов'язані з захистом інформації, створені самою компанією.

У жовтні 2015 року стало відомо, що компанія вирішила відмовитися від самостійного виробництва смартфонів. Головою компанії було заявлено, про припинення виробництва гаджетів, якщо це і далі буде приносити тільки збитки. Представництва компанії почали закриватися у багатьох країнам, що говорило про те, що справи йдуть не найкращим чином.

Остаточне рішення було прийнято в 2016 році. Останнім гаджетом від канадців став моноблок DTEK60 на операційній системі Андроїд і наявністю Quad HD. Стартова ціна даного пристрою становила 500 доларів.

У тому ж 2016 році після заяви про припинення провадження, був підписаний контракт з китайською компанією TCL. Після цього вся увага розробників була зосереджена на захисті та управлінні даними.

Уже в 2020 році китайська компанія повідомила про те, що не буде проводити смартфоном під даним брендом через закінчення терміну ліцензії. Також розробники повідомили, що до 2024 року будуть проводити технічне обслуговування своїх пристроїв. Але, все ще залишається невідомим той факт, чи будуть вони випускати оновлення на смартфони.

Початок нового десятиліття

Компанія Apple продовжує радувати своїх шанувальників новими гаджетами щорічно. Що стосується BlackBerry, то остання модель китайською компанією був випущений в 2018 році. А вже в 2020 році TCL вирішили не підписувати договір, який би продовжив ліцензію, і багато хто навіть задумалися про те, чи є майбутнє у цього бренду. Стаття про те як включити обертання екрану айфон.

Влітку 2020 року з'явилася інформація про те, що канадська компанія знову знайшла, кому передати права на управління і виробництво продукції. Вони уклали нову угоду, але вже з Onward Mobility і FIH Mobile Limited.

Є дані про те, що компанії збираються випустити перший гаджет вже в цьому році, і при цьому, судячи з усього, вони не збираються зупинятися. Але, подальша діяльність і поява нових пристроїв в першу чергу буде пов'язано з успіхом первістка. Можливо, в новому десятилітті відомий бренд зможе конкурувати з Apple і знову займе провідні позиції.

Відомо, що фішкою, як і завжди, будуть технології пов'язані з безпекою. Новий гаджет буде працювати на операційній системі Android, а також в пристрої знову з'явитися фізична клавіатура, як і всі сучасні смартфони він буде підтримувати 5G. Є припущення, що телефон буде працювати на НЕ флагманській платформі Qualcomm. Але, ще немає точної інформації, яка «начинка» планується.

Порівняльна характеристика смартфонів BlackBerry і iPhone

З огляду на, те, що вже понад два роки моделей BlackBerry не було, то Apple за характеристиками новій лінійці значно виграє. Крім цього, невідомо, який саме смартфон буде представлений в 2021 році, і якщо дебют знову не увінчається успіхом, можливо бренд і зовсім припинить існування.

Але, можна провести порівняльну характеристику моделей минулого покоління.

Порівняння iPhone 5S і BlackBerry Classic

Якщо порівнювати дві дані моделі, то BlackBerry відрізняється великою вагою, а також клавіатурою.

Айфон 5S було презентовано в 2013 році в той час, як BlackBerry в 2014 році. Другий має 3,5 дюймовий дисплей і 8-ми мегапіксельну камеру. Працює на процесорі Dual-core 1,5 GHz.

iPhone 5s вже має 4-х дюймовий екран і таку ж 8-ми мегапіксельну камеру. Але, обсяг пам'яті існує відразу в 3-х варіантах, а саме 16/32/64 Гб.

Сенсорний екран BlackBerry надає більшої солідності з наявністю клавіатури, навіть попри те, що деякі користувачі впевнені, що це значний недолік даного пристрою.

Серед переваг даного пристрою також можна виділити і те, що батарея в ньому сідає набагато повільніше ніж в тому ж айфоні.

Apple відома і своїми оновленнями, які часто заповнені помилками. А iOS наповнюється функціями, які є на операційній системі Андроїд, що досить добре для екосистеми компанії, яку вона створювала роками. А ось операційна система BlackBerry поєднує в собі перше і друге. Вона пропонує безпеку в повністю закритій системі, де користувач самостійно може вирішити, чи потрібна йому функція чи ні.

Порівняння останньої моделі BlackBerry Key 2 і Айфона Х

BlackBerry Key 2 був випущений в 2018 році, і має масу 168 г і 4,5 дюймовий дисплей. Гаджет оснащений 12 Мп і 6 Гб оперативної пам'яті. Є два варіанти внутрішнього сховища на 64/128 Гб.

iPhone X був випущений в 2017 році, його маса становить 174 г, а екран 5,8 дюйма. Також оснащений основною камерою з 12 Мп, але обсяг оперативної пам'яті становить 3 Гб. Водночас є можливість зберігати набагато більше інформації на гаджет за допомогою двох версій на 64 і 256 Гб.

Варто врахувати, що BlackBerry має перевагу у вазі, що досить не властиво для даного гаджета. Практично всі моделі внаслідок наявності клавіатури володіють збільшеним вагою, але в 2018 році розробникам вдалося попрацювати над цим питанням. Крім цього, переважно виділяється і обсяг оперативної пам'яті.

Своєю чергою Айфон Х має досить великий екран, а також є можливість придбати гаджет з обсяг пам'яті 254 Гб.

Відмінні моменти

Так можна виділити, що властиве кожній з даних брендів. Так BlackBerry це завжди:

 • постійний доступ до корпоративних даних;
 • розширені налаштування безпеки;
 • бездротова синхронізація електронної пошти;
 • наявність функції розділення екрану;
 • гарне дозвіл екрана;
 • приємний на дотик матеріал, який створюється з якісних компонентів;
 • висока якість звуку;
 • якісна збірка;
 • містка батарея;
 • ергономічний дизайн корпусу.

А ось гаджетам від компанії Apple характерно:

 • якість перевірена роками;
 • постійно вдосконалена операційна система;
 • якісний матеріал, з якого виробляється корпус;
 • створення функцій для зручності користувачів;
 • наявність власної операційної системи, яка постійно оновлюється і залишається актуальною;
 • адаптація до всіх нових технологій;
 • наявність голосового управління.

Складно сказати, яка з компаній по характеристиках найкраща, а особливо з огляду на ситуацію BlackBerry. Якщо новий гаджет від останнього бренду зуміє зробити фурор, то все ще зможе зайняти своє місце на ринку. Якісний смартфон без багів обов'язково сподобається певної категорії користувачів. Але, малоймовірно, що канадської компанії вийде переплюнути Apple і знайти настільки велику популярність. Якщо вас зацікавила данна стаття тоді радимо прочитати про те включити фото з таймером айфон, та як правильно користуватися цією функцією.

Ваша оцінка: