Я шукаю...

Додаток "Дія" на iPhone

Додаток "Дія" на iPhone - icoola.ua - фото

У січні 2020 року було випущено програму під назвою "Дія". Створено її для платформи Android та IOS. "Дія" - програма, яка полегшить життя громадян України, дозволить швидко подавати документи, оплачувати послуги. Тепер не доведеться носити із собою паспорт та посвідчення. Досить просто підтвердити документи у додатку та пред'являти в електронному вигляді. Оскільки сучасні люди залежні від своїх гаджетів, більше не виникне ситуацій, коли громадянин забув документи, і отримав за це штраф.

До речі, не забудьте прочитати інформацію про те, як користуватися PayPal в Україні!

Як завантажити Дія на iPhone?

Для початку програму потрібно завантажити на iPhone і зареєструватися. "Дія" – це найновіший сервіс, який допоможе перенести всі державні послуги та платежі до онлайн-версії. Звичайно ж, поки що не всі можливості підключені та доступні. Деякі з них ще розробляються, але розробники стверджують, що з кожним оновленням список можливостей буде збільшуватися.

Для того, щоб скачати "Дія" на айфон, необхідно увійти до App Store і знайти за назвою у пошуковій системі. Після цього можна ознайомитись з основною інформацією про цю програму. Інформація про програму в App Store розповідає про її основні функції та плюси, до яких відносять:

 • Створення цифрових документів;
 • Можливість оплати комунальних платежів;
 • Оплата штрафів ДІБДР.

Що чекає на користувачів сервісу в майбутньому

Доступні функції не є остаточним набором у додатку. Крім того, що було перераховано вище, українці зможуть:

 • Брати участь у виборах онлайн;
 • Подавати скарги на чиновників віддалено;
 • Проводити перереєстрацію свого авто;
 • Отримувати дозволи на будівництво;
 • Оформляти електронний рецепт на ліки у лікарів.

Крім цього, люди, які розробляють додаток, говорять про можливість реєстрації дитини після народження, і подальше відстеження успішності у школах, садках та вищих навчальних закладах.

Додаток «Дія» на iPhone - icoola.ua - фото1

Як оновити додаток "Дія" на Айфон?

Щоб оновити додаток Дія на Айфон, достатньо виконати наступні кроки:

 • Зайти в App Store;
 • Знайти додаток Дія;
 • Натиснути завантажити (оновити).

Після цього Дія автоматично оновиться на новішу версію. Альтернативного способу здійснити оновлення Дії немає.

Інтерфейс сервісу "Дія" - як використовувати

Людей цікавлять такі питання, говорячи про програму "Дія": як зареєструватися та використовувати. Відразу бачимо, що програма має приємне оформлення в пастельних відтінках рожевого, блакитного та зеленого кольорів. У верхньому лівому куті встановлені іконки з гербом держави та піктограмою програми. Дуже зручною є функція «Підказки». Вона допоможе громадянам, які не знаються на телефонах, швидко освоїти програму. Інтерфейс дуже простий. Внизу на головній панелі вказані основні розділи. Серед них: документи, послуги, сповіщення, меню. У розділі «Меню» є додаткові блоки: налаштування, оцінка програми, функції та підказки, питання та інформація про сервіс.

Найчастішим питанням для громадян у мережі є питання про те, як використовувати програму. Після встановлення сервісу, необхідно натиснути на значок на робочому столі та почекати, поки додаток завантажиться. На перших сторінках прописуються документи, які можна зробити у електронному вигляді. Серед них:

 • ID громадянина;
 • Закордонний паспорт;
 • Водійське посвідчення;
 • Сертифікат про вакцинацію;
 • Техпаспорт;
 • Студентський;
 • ОСЦПВ - страховий поліс.

Ці документи можуть бути завжди під рукою у вашому смартфоні. Після ознайомлення з основною інформацією, яка з'являється на екрані, кожен може виконати операцію входу в додаток "Дія".

До речі, ці додатки допоможуть вам скачати музику на айфон безкоштовно!

Додаток "Дія": як зареєструватися та увійти

Спочатку кожному пропонується вивчити інформацію щодо обробки персональних даних. Цей крок не можна пропускати, потрібно натиснути на рядок та уважно ознайомитися з текстом. У додатку "Дія" реєстрація відбувається у 4 етапи.

 1. Перший етап. Авторизація через BankID – потрібна для збереження конфіденційності даних. Для проходження необхідно обрати один із банків, який використовується вами та входить до системи BankID. Далі потрібно увійти до електронного кабінету та дати дозвіл на обробку персональних даних.
 2. Другий етап. Створення коду із чотирьох цифр для захисту програми на смартфоні.
 3. Третій етап. Підтвердження вигаданого раніше коду з цифр.
 4. Четвертий етап. Захист програми сканером пальця або Face id.

Тепер реєстрація та вхід повністю завершені та програму можна використовувати. Якщо будуть з'являтися будь-які оновлення або актуальна інформація, все це відображатиметься у розділі «Сповіщення».

Перегляд документів

Завдяки тому, що реєстрація здійснюється через онлайн банкінг, деякі документи вже будуть підвантажені в додатку. Щоб переглянути електронні варіанти, досить просто змахнути вправо по центру екрана. Більше того, необов'язково підключати мобільний інтернет, адже документи можна переглядати навіть за відключеної мережі.

Існує також можливість перевірки документів через QR-код. Для цього необхідно натиснути на значок, після чого з'явиться код, дійсний для сканування протягом 3 хв. Він є необхідним для надання співробітникам поліції або державним службовцям. Код буде зчитаний, і співробітник зможе вивчити документ громадянина на робочому пристрої.

Додаток «Дія» на iPhone - icoola.ua - фото2

Якщо особа, яка встановила сервіс "Дія", отримала посвідчення водія до 2014 року, документи не верифікуються автоматично. Для цього потрібно пройти встановлений алгоритм. Спочатку заповнюється спеціальна форма, в якій вказуються дані документа, ким і коли його було видано. Обробка запиту може тривати до трьох робочих днів. Після перевірки електронні права можна пред'являти працівникам дорожніх служб.

Перегляд можливих послуг

Щоб переглянути послуги, що надаються у програмі, необхідно вибрати друге вікно в нижній панелі – «Послуги».

Серед доступних послуг:

 • Допомога українській армії. Додаток також показує, яка сума для допомоги армії вже була зібрана з його допомогою, а також список придбаного за ці кошти)
 • єПідтримка. Одноразова виплата у сумі 6500 грн для підприємців та найманих працівників із територій проведення бойових дій; доступна підприємцям та працівникам зі звітністю, наданою за 4 квартал 2021 року, або загалом за 2021 рік. Винятки становлять працівники держслужби, бюджетних установ та фондів державного страхування. Більш детальна інформація – на офіційному сайті «Дії».
 • COVID-сертифікати (відображає дані сертифікатів про вакцинації користувача та його дітей)
 • Податки ФОП
 • Виконавчі провадження (у разі їх відсутності додаток повідомляє, що відкритих виробництв немає)
 • Послуги інформаційного або розважального характеру, такі як Дія Радіо, Дія TV та мобільна гра єБайрактар

Додаток «Дія» на iPhone - icoola.ua - фото3

Особливого значення зараз мають послуги «Пошкоджене майно» та «Отримати статус ВПО».

У розділі «Пошкоджене майно» можна офіційно зафіксувати пошкодження або знищення вашої нерухомості внаслідок російської військової агресії, подавши заяву. Пізніше державні органи створять спеціальну комісію, яка зможе оцінити завдані збитки та зайнятися процедурою компенсації. Для подання такої заяви необхідно вказати інформацію про об'єкт нерухомості, якому було завдано збитків, надати фотографії пошкоджень та описати їх, а також вказати ваші контактні дані.

Дізнайтесь, чи актуальний iPhone 7 в 2024 році, прочитавши цю статтю!

Якщо ви були змушені залишити будинок через війну, можете отримати статус внутрішньо переміщеної особи та щомісячну фінансову підтримку від держави. Для дорослого ця сума становить 2000 грн., для дитини – 3000 грн. Щоб отримати статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та грошову виплату від держави, необхідно, щоб ви були зареєстровані за місцем проживання у тих регіонах, які були затверджені Кабміном (з актуальним списком можна ознайомитися на офіційному сайті Верховної Ради України). Ще один обов'язковий пункт отримання грошової допомоги – бути платником ЄСВ (Єдиного внеску до державного Соцстрахування). Якщо у вас виконані ці два правила, ви можете подати заявку на допомогу в додатку Дія та чекати на виплату.

Як подати заявку на статус ВПО:

 1. На вкладці «Послуги» виберіть пункт «Статус ВПО».
 2. Вкажіть місцезнаходження.
 3. Увімкніть геолокацію на вашому смартфоні, щоб підтвердити актуальне місцезнаходження та надати «Дії» доступ до геолокації.
 4. Виберіть відкритий банківський рахунок для перерахування коштів.
 5. Залиште ваші контактні дані та чекайте на підтвердження статусу ВПО.

Для того, щоб отримати статус ВПО для дитини, потрібно в додатку "Дія" в розділі Статус ВПО вибрати її свідоцтво про народження (якщо свідоцтва про народження немає в додатку, його потрібно завантажити вручну), а потім надіслати запит.

Як тільки ваш статус ВПО підтверджено, заявки автоматично переходять у статус очікування виплати. Термін зарахування коштів не фіксований і залежить від того, коли Міністерство соціальної політики подасть до Ощадбанку відповідний запит, і він у свою чергу перерахує потрібну суму до вашого банку, на рахунок, який ви вказали, подаючи заяву.

Додаткові запитання можна поставити до служби підтримки. Для цього можна перейти до розділу «Меню», у нижньому правому кутку, та вибрати пункт «Служба підтримки» або «Питання та відповіді». Там можна знайти вже готові відповіді чи поставити свої.

Плюси і мінуси

Загалом додаток має ненав'язливе оформлення та зручний інтерфейс. Завдяки підказкам розібратися в його роботі може навіть літня людина. Цей підхід до перенесення державних послуг телефон нагадує принцип роботи в Сінгапурі. Такий розвиток не може не тішити. До плюсів програми можна віднести:

 • Швидка ідентифікація;
 • Потрійний рівень захисту персональних даних;
 • Захист, що не дозволяє робити скріншот екрану;
 • Активна служба підтримки через чат-бота;
 • Переведення документів в електронний вигляд та користування ними;
 • Оплата послуг.

Проте, як і в будь-якій іншій програмі, є свої мінуси. Сервіс все ще перебуває на стадії розробки, тому можуть виникати нестиковки у роботі деяких функцій. На даному етапі не всі дані оцифровані, тому можуть виникати складності із завантаженням документів, наприклад, паспорта-книжки або посвідчення водія, отриманого до 2014 року. У разі відсутності інтернету, нові QR-коди не генеруватимуться.

Підсумовуючи, можна зробити висновок, що розробники сервісу домоглися того, що українцям не потрібно витрачати багато часу на переведення документів в електронний вигляд. Завдяки верифікації через банки більшість даних автоматично заповнюються у додатку. Більше того, це робиться протягом 1-2 хвилин.

Додаток "Дія" – це онлайн-сервіс, який допоможе перейти до нової ери технологій, перетворити державу та зробити її більш сучасною. Команда Міністерства цифрової політики активно покращує цю програму, додає нові розділи та усуває помилки. Надалі громадянам України не доведеться носитися з купами паперів і переживати за їхню втрату. Все буде знаходитись в електронному вигляді і навіть при втраті мобільного телефону можна буде відновити доступ та користуватися далі.

Ваша оцінка: