Я шукаю...

Скільки заряду допомагає зберегти енергозберігаючий режим в iPhone

Режим енергозбереження на iPhone

Режим енергозбереження запрограмований компанією Apple, починаючи з iOS 9. Тоді  сервіс запровадили як бета-версію для тестування. Після цього функцію стали активно впроваджувати в усі смартфони виробника.

Що таке режим енергозбереження і для чого він потрібен

Ця опція дозволяє контролювати та знижувати рівень споживання енергії пристрою при істотному зниженні заряду. Розробниками було заявлено, що після підключення опції можна отримати додатково декілька годин активності до моменту, поки телефон не розрядиться повністю.

При активізації режиму енергозбереження кількість споживаного заряду знижується. Однак це впливає на доступність до деяких додатків, а також процес повноцінного оновлення може бути припинений або займати більше часу. Такий стан буде зберігатися, доки акумулятор накопить до 80 відсотків енергії. Після цього функція відключиться, і пристрій продовжить свою роботу у звичайному режимі.

Включена опція енергозбереження вплине на роботу таких процесів:

  • завантаження повідомлень в електронній пошті;
  • запуск оновлення додатків у фоновому режимі;
  • завантаження в автоматичному режимі;
  • блокування екрану самостійно переходить на 20-секундний режим;
  • тимчасово зупиняється опція збереження фото в iCloud;
  • система 5G також призупиняє роботу, крім випадків активізації потокових відео.

Режим енергозбереження в iPhone

Після включення режиму заощадження енергії з'являється зміна значка зарядки. Він стає жовтим і так тримається до моменту відключення опції. При цьому рівень заряду відображається у відсотках. Режим енергозбереження відключається відразу після підняття заряду до 80 відсотків.

Результати досліджень

Сама корпорація Apple не надає конкретних даних відносно ефективності роботи режиму на своїх пристроях. Однак були проведені дослідження, які показали, що в iPhone 12 продуктивність процесора знижується практично у два з половиною рази. Цей показник може варіюватися залежно від моделі.

Початковий показник цієї системи дорівнював 1577 балів, з початку включення режиму він знизився до 668. Те ж випробування було проведено з iPhone 7. Його значення зупинилося на цифрі 720.

В iPhone 11 було протестовано два варіанти. Це пов'язано з тим, що на цьому пристрої режим енергозбереження знижує потужність роботи всіх ядер без винятку. Перший проводився на одному ядрі, і його бали з 1332 впали до 800. Другий тест був спрямований на застосування всіх ядер без винятку, при цьому початковий показник активності становив 3269, а після активізації режиму зменшився практично до 1385.

Зниження активності роботи процесора зберігає заряд акумулятора

На основі цієї інформації можна зробити висновок, що шляхом зниження активності роботи процесора заряд акумулятора можливо заощадити. На сьогодні конкуренцію даній опції не може скласти жоден сервіс. Вона максимально продуктивна і справляється зі своїм завданням, що допоможе телефону дотягнути до моменту підзарядки. Проте застосовувати її з різними додатками, які споживають багато ресурсів, наприклад гра в 3D форматі, не варто: не маючи доступу до всіх запитуваних даних і потужностей, гра може просто гальмуватися або не запуститься зовсім.

Коли включення режиму енергозбереження може бути доцільним

Як показує практика, при використанні режиму у звичайних умовах дуже складно помітити, наскільки сильно збільшується автономна робота в порівнянні зі звичайним режимом. Якщо включити режим економії, маючи повну зарядку акумулятора, то за середніми підрахунками смартфон зобов'язаний протриматися приблизно 4 або 5 годин довше звичайного. Якщо активізувати енергозбереження при залишковому заряді акумулятора від 10 до 20 відсотків, то максимально додатковий час складе близько години. Подібна економія не всім до смаку, і багато хто бажає підзарядити свій телефон від Power Bank або скористатися зарядним пристроєм у громадських місцях.

Час включення режиму енергозбереження в iPhone

Усі процеси, які активує режим економії енергії, можна налаштувати самостійно, скориставшись налаштуваннями. З усього переліку активних процесів варто тимчасово відключити ті, якими ви точно не будете користуватися, і залишити найбільш важливі й потрібні на цю мить. Такі дії призведуть до отримання схожого режиму і можуть істотно збільшити термін споживання енергії від батареї. Єдиний параметр, який самостійно ніяк не змінити, – це продуктивність процесора. Однак не всі користувачі бажатимуть постійно заходити в налаштування й робити включення або відключення. Натискання однієї кнопки робить цей процес максимально швидким і надійним.

Щоб помітити різницю в економії енергії акумулятора, потрібно активно користуватися обладнанням. Режим очікування не найкращий для цієї мети аналітик.

Тож користуватися чи ні?

Це питання залишається актуальним до цього часу. Запеклі суперечки пов'язані з тим, що для досягнення необхідного коефіцієнта продуктивності, потрібно включити режим енергозбереження при повній зарядці пристрою. При цьому смартфон стане працювати з відставанням, що не кожному до вподоби.

Переваги використання режиму енергозбереження в iPhone

Якщо робота телефону не передбачає максимально швидкого реагування, а показник заряду є критично важливим, то можна сміливо користуватися цією опцією та отримати до п’яти годин додаткового часу.

Також не варто забувати, що активізація режиму економії енергії може бути марною у двох випадках:

  • відсоток заряду має мінімальне значення;
  • пристрій більшу частину часу перебуває в режимі очікування.

Якщо ви не активний користувач пристрою, але бажаєте бути завжди впевненим, що ваш гаджет отримає підживлення і не підведе в потрібний момент, то практичним розв'язанням даної проблеми стане придбання Power Bank.

Ваша оцінка: