Я шукаю...

Face ID більше не потрібен: власники iPhone зможуть розблокувати смартфон навіть в масці

Face ID

Коли Apple представила Face ID разом з довгоочікуваним iPhone X, фанати і критики назвали цю функцію величезним кроком вперед в галузі безпеки смартфонів: її було легко використовувати, практично неможливо обдурити, і вона визволила купу місця для екрана більшого розміру, виключивши датчик відбитків пальців.

Це було в 2017 році. Тепер, чотири роки по тому, користувачі iPhone хотіли б повернутися до тих часів, коли для розблокування телефону потрібен всього лише відбиток пальця. Ніхто не очікував, що мікроскопічний вірус, який перевернув світ з ніг на голову, також перетворить витончену функцію безпеки iPhone в його прикрий недолік. На цей час знайдено кілька розв'язання цієї проблеми, вони описані нижче.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Незручності роботи з Айфоном під час пандемії

Економіка країн поступово відновлюється, карантинні обмеження послаблюються, і світ починає повертатися до колишнього ритму життя, але вже в нових умовах. Люди взаємодіють один з одним і зі своїми смартфонами, в той час, як нижня частина обличчя прикрита масками, шарфами або банданами.

Проблема в тому, що раніше для розпізнавання особи відкритими повинні бути очі, ніс і рот. На цей час можна реалізувати лише перше з перерахованих умов. Магазини, торгові центри, виробництва і офіси компаній вимагають носіння масок як від співробітників, так і від клієнтів.

Як тільки проблема стала дійсно актуальною, користувачі звернулися до представників Apple з проханням допомогти їм повернути звичний спосіб взаємодії зі смартфонами, на що отримали відмову, оскільки всі гаджети передбачають запасний варіант – введення паролю.

Найпопулярніший метод обходу системи з'явився в результаті дослідження, проведеного лабораторією безпеки Xuanwu китайського конгломерату Tencent. Рішення базується на функції Face ID «Альтернативний зовнішній вигляд», яка, за словами Кріса Хазелтона з Lookout Mobile Security, також є відмінним способом надати партнеру або члену сім'ї доступ до вашого телефону.

Face ID від Apple дозволяє користувачам без будь-яких обмежень налаштовувати «альтернативний зовнішній вигляд» - це функція, яка не тільки дозволяє другому користувачеві розблокувати iPhone по обличчю, а й, з деякою імпровізацією, може допомогти розблокувати iPhone, коли основний користувач носить маску.

Але є одна проблема: Face ID вимірює фізичні контури вашого обличчя. Це означає, що коли він не бачить форми носа і рота під час сканування налаштувань, він збивається з пантелику і здається. Дослідники Tencent, а також незліченні користувачі YouTube, блогери і репортери, які слідували їх інструкціям, виявили, що настройка Face ID буде працювати правильно, якщо маска закриває тільки половину особи. Можливо, ви зможете зробити це обережно складеними пальцями, або навіть утримуючи частину маски в роті, але фахівці виявили, що найпростіше це зробити за допомогою невеликого шматка стрічки, щоб закріпити маску під підборіддям, і іншого, щоб прикріпити її до кінчика носа. Для цього експерименту використовувалася малярська стрічка, яка безпечна для шкіри і легко знімається.

Всі ці способи, як і раніше, актуальні для людей, які не мають годинників від Apple, оскільки оновлення передбачає розблокування лише з їх допомогою.

Оновлення від Apple – розблокування в масці тепер можливе

Після того, як через пандемію понад рік люди проходили в масках, Apple нарешті надав користувачам можливість розблокувати свої телефони за допомогою Face ID в масці. Однак принцип роботи цього механізму не зовсім простий і доступний далеко не для кожного власника смартфона. Розробники заявили про те, що скористатися новою функцією зможуть лише ті, хто раніше придбав Apple Watch. Варто відзначити, що це досить дорогий гаджет.

Якщо розумний годинник розблокований, все, що залишається зробити власнику, це подивитися на свій iPhone з одягненою маскою (так само, як і зазвичай при розпізнаванні обличчя), і телефон автоматично розблокується. Ваш Apple Watch також буде повідомляти вас кожен раз, коли ви розблоковуєте телефон.

Деяких користувачів напружила ця новина, оскільки в нашому світі досить багато шахраїв, які шукають обхідні шляхи для заробітку, але представники компанії розвіяли їхні сумніви щодо нової функції – вона не буде дійсна для виконання інших операцій, що вимагають Face ID, таких як підтвердження покупок в App Store. Крім того, ця функція не буде автоматично включатися при завантаженні нової iOS. Користувачам доведеться налаштовувати її самостійно.

Етапи впровадження нововведень

Насправді ця функція з'явилася давно, але досить довго перевірялася на надійність розробниками. У квітні минулого року компанія опублікувала заяву для Wall Street Journal, в якому пояснюється, чому Face ID не працює з масками.

«Face ID призначений для роботи з вашими очима, носом і ротом, - заявила виданню прес-секретар Apple. «Користувачі, як і раніше, можуть розблокувати свої пристрої в масці, ввівши свій пароль».

Трохи понад місяць тому Apple випустила iOS 13.5, яка дозволяла користувачам повністю пропускати Face ID і відразу вводити свій пароль, якщо телефон виявляв, що вони носять маску.

Головний мінус – відсутність розумних годинників у деяких власників смартфонів. На щастя, існують більш доступні варіанти, які не вимагають витрачати сотні доларів на нову електроніку, такі як сканування половини обличчя, або ж введення пароля. Не обов'язково витрачати великі суми на розв'язання цієї проблеми, якщо у вас немає такої можливості. Навіть якщо, притиснувши маску, користувач не може розблокувати смартфон, він завжди може витратити кілька секунд свого часу на введення паролю.

У налаштуваннях є можливість відключити Face ID, щоб при запуску телефону переходити безпосередньо до введення даних для входу, не виконуючи зайвих операцій.

Ваша оцінка: