Я шукаю...

Найбільші скандали в Apple

Історії розвитку Apple

Зміст

Apple – одна з найбільших і найпопулярніших компаній у всьому світі. Звичайно, за 45 років існування компанії було немало скандалів, невдалих угод, запуск нових технологій, що не відповідали очікуванням.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Найбільші скандали в Apple

Скандали компанії Apple

1. Apple потребує повернення MAC mini DTK за 200$, хоча виробники платили за нього 500$.

Ці комп’ютери пропонувались на тимчасову основу виробникам, яким потрібно було заплатити 500$, щоб отримати MAC mini DTK. Ідея в тому, щоб дати можливість виробникам створювати унікальні додатки для підготовки до переходу з процесорами Intel на ARM-чіпи від Apple. Тепер ці комп’ютери активно покупають, і тепер Apple просить у виробників повернути MAC mini DTK.

2. Apple приказали повернути неоплачені податки.

У 2016 році компанія Apple не оплатила рекордні 13 млрд євро податків, неоплачуваних ЄС через незаконні податкові пільги Ірландії.

Понад 10 років компанія Apple направляла всі свої європейські податки через Ірландію, використовуючи величезні податкові пільги невеликої європейської країни.

А у 2013 році ЄС закінчив трирічне розслідування податків і встановив, що ці податки були незаконними, оскільки вони стосувались лише Apple.

Тому ЄС вимагав у цієї компанії виплатити Ірландії 13 млрд євро. Apple засудила це рішення і заявила, що вона перегляне свої майбутні європейські бізнес-проекти.

3. Спір Apple та Facebook на тему конфіденційності.

Спір між Apple та Фейсбук

Цей конфлікт швидко розширився до глобального масштабу. Після того, як Купертіно вирішив доручити виробникам запрошувати дозвіл на відстеження, то компанія Facebook зрозуміла, що це погрожує їй втратою певною частиною доходів, і потребувала від Apple відмовитися від цієї ідеї. Але в результаті нічого не відбулось, і керівництво цієї соціальної мережі зробило іншим чином: пояснили користувачам, що загалом в стеженні нічого немає поганого.

4. Більше десятка самогубств через роботу в жорстких умовах на китайській фабриці виготовлення техніки Apple.

Нараховано 14 працівників на фабриці Foxconn в Шеньчжені, що вчинили самогубство протягом 2010 року. Люди працювали в дуже жорстких умовах: багато годин, нещадний менеджмент, який давай штрафи за незначні проступки.

5. Тім Кук протягом 7 годин буде давати показання стосовно суду з Fortnite.

Конфлікт між Apple та Epic Games відбувся літом 2020 року. Студія виробництва цього додатку по своїй волі додала Fortnite інструмент оплати, дозволяючи їй приймати платежі від користувачів в обхід AppStore і також не платити комісію. В результаті чого, компанія Apple майже одразу видалила цю гру, а потім Epic Games подала на них в суд.

6. Facebook звинувачує Apple в тому, що компанія наживається на жертвах пандемії.

Користувачі цієї соціальної мережі можуть утримувати кошти від інших користувачів під час прямих ефірів. Але компанія Apple бере за це 30% комісії. Але Facebook були проти цього та потребували в Apple, щоб відмовилися від комісії, щоб користувачі отримали всі 100%. Але компанія Apple відповіді на це не дала.

7. Apple звинуватила Qualcomm у зловживанні своїм станом на ринку мікрочипів, а у відповідь проти компанії Apple звинуватили в переслідуванні.

Apple звинуватила Qualcomm

Такі компанії як Foxconn, Compal Electronics і Wistron стверджували, що Qualcomm далеко не один рік завищували ціни на використання чіпів. Qualcomm повідомила про вчинені збитки в розмірі приблизно 15 млрд доларів.

Також було відомо, що Apple виплатить Qualcomm 31$ компенсації.

Але все могло бути гірше.Суд США зобов’язав Qualcomm виплатити Apple майже 1 млрд доларів.

У 2019 році ці компанії уклали угоду стосовно припинення усіх судових питань.

8. В MacBook Air та MacBook Pro на M1 швидко зменшується місткість батареї.

Багато власників цих комп’ютерів скаржаться на швидке зменшення місткості акумулятора. Причиною цього є зношення SSD.

9. Власники Mac з чіпом M1 скаржаться на швидке зношення SSD.

Але ця модель комп’ютера є дуже потужна з продуктивністю, але і в цьому випадку є недоліки. Швидке зношення SSD є немаленькою проблемою для користувачів, адже ніхто не має бажання змінювати його раніше ніж потрібно.

10. Вірусне ПО заразило десятки тисяч Mac.

Вірусне ПО заразило Mac

Експерти з інформаційної безпеки визначили, що приблизно 30000 комп’ютерів Apple є зараженими вірусним ПО, і їхня кількість постійно росте. Але найбільша проблема в тому, що поки ця «шкода» себе ніяк не проявляє, але має механізм самознищення, тому і неможливо визначити, коли ПО було у вашому комп’ютері.

11. Додатки в AppStore з підпискою обманюють користувачів.

Спочатку додатки з підпискою викликали в користувачів позитивні емоції, адже з`явилася можливість спробувати певний додаток безплатний перший місяць, щоб зрозуміти чи готові ви його оплачувати в майбутньому. Раніше треба було купувати додаток одразу. Але проблема в тому, що тепер потрібно кожен рік продовжити підписку. А це буває не завжди й не усім вигідно. Стосовно компанії Apple, то в них відсутній контроль щодо цієї ситуації.

12. Судова заява на Apple через повільну роботу гаджетів.

Euroconsumers – це організація захисту прав споживачів, що подала в суд на компанію Apple, вимагаючи компенсацію в сумі 180 млн євро за нібито умисне сповільнення роботи телефонів, щоб користувачі купляли нові «айфони». Скарги стосуються більше ніж 3 млн моделей iPhone (з 2014 по 2020 рік). Компанія Apple не згодна з цим твердженням, і також відповіла, що ніколи не погіршували роботу смартфонів для того, щоб покупали нові.

13. Італійський антимонопольний регулятор оштрафував компанію Apple.

Apple оштрафували

Причиною цьому стали брехливі заяви про водонепроникні гаджети. На думку італійця, при звичайному використанні телефона стосовно проникнення у певну глибину води, є небезпечним для гаджета. І що скоріш за все не має шкоди, якщо це відбувається, наприклад, під час контрольованих лабораторних робіт. У результаті компанія Apple в США виплатить 113 млн доларів компенсації за уповільнення роботи старих моделей iPhone.

Тому, Apple на своєму шляху зустрічала немало проблем і скандалів, що доводило до суду. Але така відома і стільки років актуальна компанія не змогла б уникнути цього.

Ваша оцінка: