Я шукаю...

Нова iOS 14 перевершила всі очікування — вона встановлена на 90% iPhone

Нова версія iOS 14

Операційна система iOS 14 є у 90% користувачів iPhone, якщо покладатись на результати даних, розміщених на сайті аналітичної компанії Mixpanel. 

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

iOS 13 vs iOS 14

В період з вересня 2020 року до 19 квітня 2021 року відбулись суттєві зміни у користуванні продукцією Apple, що пов'язано з релізом нової ОС. Користувачі iPhone за досить короткий період масово перейшли на новий Soft. Перші чотири місяці стали вирішальними, адже показник досяг 80%, а вже у квітні 2021 року — всі 90%. 

З момент запуску версії нового Soft кількість користувачів iOS 13 різко впала. Дані дійсно вражають, оскільки показник користувачів iOS 13 різко знизився з 80% до 7%, у той час, як 5% користувачів залишаються власниками мобільних пристроїв з операційною системою iOS 12 або ж більш ранніх версій ОС. 

Враховуючи те, що реліз iOS 14 відбувався 16 вересня 2020 року, результати переходу на нову операційну систему є дійсно хорошими. Слід зазначити, що й швидкість оновлення Soft iOS 14 проходить у рази швидше, ніж це можна спостерігати у ранніх версіях iOS. 

Цікаво, що після запуску iOS 13, що припадає на червень 2020 року, користувачам вдалось перейти на новий Soft за рік, у той час, як iOS 14 обновилась у 90% користувачів всього лишень за 7 місяців.

Якщо цікаво, то можете почитати про оновлення Google Maps.

Підтримки iOS 14

Щоб отримати довгоочікуване програмне забезпечення iOS 14 на iPhone, достатньо купити техніку Apple. Найновіший мобільний пристрій — iPhone 12/12 mini/12 Pro/12 Pro Max. 

Хоча програмне забезпечення можна встановити на інші гаджети Apple, а саме iPhone 6s/6s Plus, iPhone SE, iPhone 7/7 Plus, iPhone 8/8 Plus, iPhone 11/11 Pro/11 Pro Max, iPhone SE тощо. Більш детальну інформацію щодо установки нового програмного забезпечення на iPhone, iPad, iPod можна отримати у магазині та сервісному центрі продукції Apple. 

Що нового в iOS 14?

Розробники операційної системи iOS 14 не тільки покращили функціональні можливості, а й змінили зовнішнє оформлення. Зміни можна побачити на домашньому екрані, адже там розмістились додаткові віджети. У Apple переглянули й механіку роботи з робочими столами. 

Віджети

У списку оновлень помітне місце займаюсь віджети, адже їх винесли на робочий стіл, та все ж вони не є самостійними елементами, як у випадку з операційною системою Android. Для того, щоб відкрити віджети, достатньо утримувати палець на вільному просторі робочого столу iOS 14, а потім нажати значок +, який з'явиться на екрані. 

Віджети обмежені розміром та їх можна згрупувати за певними ознаками. Віджети є розширеними версіями застосунків, які знаходяться у доступі користувача пристрою Apple.

App Clip

App Clip, або ж швидкий перегляд застосунку, але до того моменту, як користувач прийняв рішення щодо його установки на власний гаджет. App Clip є попереднім переглядом мобільного застосунку, який відкривається й без завантаження на телефон. Така feature потрібна для швидкого розв'язання поставлених задач, наприклад, оплату паркування. App Clip запускається шляхом сканування класичного QR-коду та й спеціального QR-коду для App Clip. 

Якщо віджетами будуть користуватись не всі, за App Clip майбутнє, але поки ще не всі розробники мобільних застосунків та ігор встановили функцію App Clip, тому вона ще не так широко використовується.

Бібліотека застосунків

З запуском iOS 14 змінилось сприйняття й застосунків, які можна знайти у власному гаджеті. Перш за все, команда Apple змінила принцип їх візуалізації, додала вертикальне промотування. Іконки застосунків стали більшими удвічі, якщо глянути на їх розмір до запуску iOS 14. 

Ба більше, у новому Soft з'явилася так звана Бібліотека застосунків. Щоб відкрити Бібліотеку, потрібно перегорнути робочий стіл до останньої сторінки. З появою Бібліотеки застосунків робочий стіл у користувача пристрою Apple буде вільним від тих застосунків, які відкриваються нечасто, або непотрібні найближчим часом. 

  • Завдяки Бібліотеці застосунків є можливість завантажувати велику кількість функцій, та гортати каталог застосунків як вебсторінка. 
  • Такий собі каталог застосунків групує їх за категоріями. Назви тек, в які групуються не можна змінювати, а саму Бібліотеку застосунків не можна видалити. 
  • Щоб перемістити застосунок у Бібліотеку, достатньо нажати Видалити, де відкривається опція Видалити або ж Перемістити у Бібліотеку застосунків. 

Siri та iMessage

Постійні користувачі продукції Apple, які встигли перейти на iOS 14, можуть протестувати нові можливості помічника Siri (Сірі). Що зручно, Siri запускається у компактному режимі, адже у нижній частині дисплею з'являється сфера, яка знаходиться у русі, що видно по тому, як змінюється малюнок всередині фігури. 

На запитання, яка погода, помічник відповідає у вигляді віджету, що запускається автоматично. Якщо потрібно відправити голосове повідомлення, достатньо вказати ім'я адресата, а Siri покаже уже готовий результат з голосовим повідомленням в iMessage. 

Що стосується iMessage, розробники вирішили відродити месенджер, добавивши функцію групових чатів, перекладача, який здатен перекласти текст повідомлення на 12 мов світу. Для любителів емодзі розробники iOS 14 теж підготували новий подарунок. 

Якщо цікаво, то можете почитати про AirTags.

CarKey

Користувачі iOS 13 знали про існування функції CarKey, або ж ключа для автомобіля, та після релізу Soft функція залишалась неактивною. Разом з iOS 14 CarKey вже можна використовувати у якості ключа для власного авто. У планах Apple замінити традиційний автомобільний ключ, який може займати багато місця. З функцією CarKey власники можуть передавати авто в управління іншому водію через iMessage. 

CarKey підійде для запуску не всіх автомобілів, а лиш авто тих виробників, які зможуть адаптувати їх під новий інтерфейс. Першими, хто зможуть протестувати можливості CarKey, стануть власники моделі BMW 5, реліз якої запланований на 2021 рік. Купити техніку Apple можна уже з iOS 14, що дає змогу протестувати функціонал нової операційної системи самостійно.

Ваша оцінка: