Я шукаю...

Цифрове сміття, екологія та безпека: чому варто видаляти зайві файли?

Цифрове сміття

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Безпека в Інтернеті

Переважна більшість людей не видаляє свої старі облікові записи, не думаючи про безпеку в Інтернеті. Дехто просто забуває про це, а у декого не вистачає часу, щоб розібратися зі старими файлами та документами.

Через це папки із завантаженими файлами регулярно поповнюються новою інформацією, від якої потім майже ніхто не позбувається. Можна зрозуміти цих людей, адже старі файли можуть знадобитися в майбутньому. Цифрова революція дала людству багато можливостей для роботи з файлами та інформацією, і це, безумовно, чудово. Проте важливо усвідомлювати, що дані, якими ви точно більше не скористаєтесь, напряму впливають на вашу безпеку. Ні для кого не є таємницею, що разом з неймовірними технічними можливостями користувачі отримали постійну загрозу їхній конфіденційності. Сумнівні вебсайти, хакерські атаки та крадіжки даних – речі, з якими, на жаль, регулярно стикаються люди з усіх точок світу. Це негативно впливає не тільки на окремих користувачів, але й на великі корпорації, адже через один виток інформації можуть постраждати їхні прибутки та репутація. Через це важливо вчасно видаляти та перевіряти всі дані, що зберігаються у цифровому форматі. Зберігаючи якомога менше персональної інформації на пристроях, ви автоматично захищаєте себе від негативного впливу крадіжок даних.

Цифрове сміття

Ми склали список з кількох порад, які допоможуть ефективно позбавитися від цифрового брухту.

Зв’язок iCOOLA ECO та цифрового сміття

Одним з головних завдань iCOOLA ECO є розповсюдження інформації про цифрове сміття та інші речі, що негативно впливають на екологію. Ми піклуємося про нашу планету, тому хочемо, щоб якомога більша кількість людей усвідомила чому важливо захищати навколишнє середовище.

Для нас важливе правильне використання не тільки техніки, а й цифрового простору. Наша головна ціль – боротьба за екологію, а саме: скорочення електронних та цифрових відходів. Долучаючись до нашої програми ви:

  • покращуєте навколишнє середовище
  • підвищуєте власну безпеку
  • зменшуєте кількість відходів

Цифрове сміття: навколишнє середовище та екологія

Зберігання цифрового сміття негативно впливає на навколишнє середовище, оскільки через цей процес регулярно виділяється вуглекислий газ. Видалення цифрового брухту сприяє покращенню екологічної ситуації.

Цифрове сміття

Читайте також: Екологія: вплив техніки на утворення вуглекислого газу

Один звичайний електронний лист стає причиною виділення 0.2 грамів CO2, що негативно впливає на атмосферу. Будь-який електронний лист з вкладенням виділяє близько п’ятдесяти грамів вуглекислого газу. Для зберігання 1 ГБ листів потрібно близько 30 кВт за годину. Це рівно майже десятьом годинам роботи звичайної домашньої пічки. Зберігання спаму, непотрібних файлів та цифрового брухту потребує використання великої кількості електроенергії, яка стає причиною виділення вуглекислого газу. Саме через це важливо регулярно переглядати дані на пристроях та позбуватися усього зайвого.

Позбавляйтеся старої техніки

Починати очищення варто зі старої техніки на кшталт жорстких дисків, компакт-дисків та флеш-накопичувачів, якими вже ніхто не користується. Не потрібно складати всі речі у коробку, залишаючи її в гаражі або підвалі.

Також варто утилізувати старі комп’ютери, приставки для ігор та інші прилади, якими ви раніше регулярно користувалися. Не забувайте, що перед утилізацією кожного девайсу потрібно зробити резервне копіювання даних, якщо вам здається, що на цих носіях може бути важлива інформація.

Цифрове сміття

Після цього перейдіть до пристроїв, які регулярно використовуються. Почніть з робочого стола вашого комп’ютера. Перегляньте теку «Мої документи», у якій може зберігатися купа непотрібних PDF-файлів. Далі перейдіть до інших папок та видаліть усі неактуальні дані. Після виділення 15 хвилин свого часу, ви зможете підвищити свою безпеку за допомогою кількох кліків. Разом з очищенням комп’ютера від цифрового бруду легко буде розсортувати та правильно організувати актуальні документи. Тим користувачам, які переймаються за свою безпеку, ми радимо зберігати свої дані не на цифрових носіях, а в хмарних сховищах. Також для цього варто використовувати зовнішній диск, що захищений паролем.

Електронна пошта, соціальні мережі та хмарні сервіси

Усі ми регулярно користуємося електронною поштою та соціальними мережами через їхню зручність. Часто вони використовуються для надсилання важливих документів, які потім не видаляються з облікових записів.

Цифрове сміття

Оскільки на пошті зберігається важлива інформація, кіберкрадії звертаються саме до неї. Однією з причин такого втручання також є той факт, що на пошті може зберігатися не тільки ваша інформація, але й дані близьких, колег та друзів. Хорошим рішенням є регулярне видалення непотрібних листів з облікового запису та перенесення важливих листів у хмарні сервіси. Очищення та експорт – головні кроки до підвищення власної безпеки. Якщо раптом сторонні лиця отримають доступ до електронної скриньки, вони не зможуть нічого зробити з вашою персональною інформацією.

Більшість сервісів для створення електронної пошти містять в собі можливості експорту листів. Експорт дозволяє видалити всі листи з особистою інформацією, проте залишити їхні копії у хмарних сервісах.

Деякі документи можуть опинитися на безкоштовних хмарних сховищах, тому їх теж варто перевіряти. Одними з таких платформ є Google Drive і Dropbox. Перегляньте ці хмарні сховища та видаліть файли, які можуть бути прямою загрозою для вашої безпеки.

Вийдіть зі старих облікових записів, які містять цифрове сміття

На вашому телефоні або планшеті може зберігатися неймовірна кількість цифрового сміття. Тому важливо час від часу перевіряти всі пристрої та видаляти додатки, якими ви більше не користуєтесь.

Цифрове сміття

Варто прочитати: Способи перероблення відходів в Україні

Також за можливості рекомендовано відключати старі ПК та приставки, анулюючи всі їхні дані. Варто звернути увагу також на резервне копіювання. Впевніться в тому, що ви не копіюєте одні й ті самі альбоми з фотографіями у кілька різних сховищ водночас. Видаліть всі застосунки, якими давно не користувалися. Додаток з кулінарними рецептами, який ви відкриваєте раз на рік, програма для підрахунку калорій, якою так і не довелося скористатися – всіх схожих застосунків варто позбутися. За допомогою кнопки «Видалити» ви не тільки звільняєте місце у сховищі, а й позитивно впливаєте на рівень своєї ж безпеки. Пам’ятайте, що зберігання непотрібних додатків, у яких може бути персональна інформація, є зайвим ризиком.

Перед видаленням додатків не забувайте виходити з прив’язаних облікових записів. Наприклад, крокомір може зберігати інформацію про кількість кроків, пройдених за день, і надсилати її у свою компанію. На жаль, дані не завжди видаляються повністю, оскільки на це впливає постачальник послуг. Проте після виходу з облікових записів ви можете бути певні, що збір інформації припиниться.

Ретельно огляньте робочий стіл на предмет цифрового бруду

Коли ви очистите пристрій від цифрового бруду, варто ще раз переглянути теки з файлами на робочому столі. Ви з легкістю могли про щось забути: фотографії документів, банківських карт, історію хвороби й так далі. До того ж є шанс, що видалення уникнули файли, пов’язані з вашими друзями чи родиною.

Файли, які вам надсилали інші люди, теж цілком могли залишитися неушкодженими. Головне – переглядати дані на всіх пристроях, якими ви колись користувалися. На них ненароком могли залишитися старі копії паспортів, водійських прав та інших важливих документів.

Цифрове сміття

Після закінчення прибирання варто почати серйозно відстежувати те, що потрапляє на ваш пристрій. Легше боротися з причиною, ніж з наслідком, тому постарайтеся не накопичувати зайві файли й відстежуйте кількість цифрового сміття на девайсах. Перед завантаженням нової програми добре поміркуйте чи вона вам насправді потрібна. Видання Wired рекомендує робити резервні копії всіх даних та видаляти їх з пристроїв. Також варто регулярно позбавлятися від непотрібних документів на смартфонах та персональних комп’ютерах. Читайте якомога більше інформації про цифровий слід. Знання – це те, що допоможе вам повністю контролювати своє цифрове життя та захистити себе.

Ваша оцінка: