Я шукаю...

Огляд Apple Homekit: чи підключають розумний будинок в Україні?

Розумний будинок

Система управління домашніми пристроями HomeKit була випущена компанією Apple ще в 2014 році. З тих пір вона знайшла безліч шанувальників як у себе на батьківщині, так і в усьому світі. В Україні установка апаратури «розумного будинку» також з недавніх пір стала улюбленим способом високотехнологічного облаштування свого житла.

Сьогодні ми ближче розглянемо функціонал і можливості системи HomeKit, а також основну апаратуру, яка підходить для установки в українських будинках.

Як працює система HomeKit від Apple

Система для управління домашніми побутовими приладами HomeKit створювалася виробником з метою об'єднати під своїм початком якомога більше різної побутової техніки в єдину структуру. Така задумка була покликана полегшити рутину середньостатистичного користувача. Адже тепер кожним приладом стало можливо управляти за допомогою практично будь-якого Apple-гаджета - iPad, iPhone і навіть AppleTV.

Однак компанія повела себе досить егоїстично, адже інженери навіть не збиралися випускати драйвера для розумних приладів інших виробників. Натомість Apple випустила спеціальну програму для управління з закритим програмним інтерфейсом. Отже, виробники повинні були самі адаптувати свої розумні пристрої під фреймворк Apple HomeKit використовуючи програму MFi. Для домашніх приладів, які не адаптовані під систему розумного будинку таким чином, можливі й інші способи підключення: за допомогою одноплатного комп'ютера RaspberryPi через шлюз або скористатись службою HomeBridge.  

Розумна система HomeKit здатна управляти різними функціями розумного будинку об'єднуючи в одне ціле всі наявні прилади. Програма сама знаходить і реєструє в системі відповідні пристрої, після чого проектує окремі модулі домашніх приладів. Сценарії та графік роботи приладів і модулів власник може самостійно створювати на свій розсуд.

Програма в стані генерувати величезну кількість сценаріїв роботи домашніх гаджетів, їх включення і виключення в залежності від обставин. HomeKit самостійно реагує на такі параметри навколишнього середовища, як:

 1. Мікроклімат приміщення. При падінні температури в приміщенні нижче раніше встановленої норми - запрацює пристрій для обігріву. Якщо в будинку стало занадто жарко - включиться кондиціонер. Система реагує на те, що відбувається в межах ввіреній їй території за допомогою спеціальних датчиків, які забезпечують HomeKit потрібними даними, передаючи їх за допомогою бездротового зв'язку. Управляти кліматконтролем можна через Ecobee 3 - це термостат, що дозволяє дистанційно змінювати установки приладів.  
 2. День тижня і час. Як приклад можна привести включення і виключення вуличного освітлення в залежності від часу доби.
 3. Голосові команди. Система може включати або вимикати різні розумні прилади, реагуючи на голос власника.
 4. Визначення місцезнаходження. Програма може реагувати на переміщення мешканців по дому і регулювати освітлення в залежності від того, перебувати хтось в приміщенні чи ні.

Сценарії поведінки системи і роботи різних домашніх пристроїв можна проектувати самостійно. Інтерфейс користувача буде зрозумілий всім, хто мав справу зі смартфонами або іншими пристроями від Apple. Більш складні сценарії поведінки системи можна коштувати на базі простих алгоритмів. Таким чином HomeKit легко підлаштовується під будь-якого власника, його звички, потреби і поведінку.

сумісність приладів

Переваги HomeKit

Не тільки «Епл» займається впровадженням системи «Розумний дім». Кілька конкурентних фірм теж активно працюють в цьому напрямку. Але компанія має певні переваги, які дозволяють утримуватися на провідних позиціях:

 • продукція Apple (зокрема iPhone) поширена по всьому світу, а програмне керування вже інтегровано в гаджетах;
 • можливість роздавати команди за допомогою голосової програми Siri;
 • зручний і простий інтерфейс, складнощів з освоєнням не виникне.
 • Розробники «Епл» не зупиняються на досягнутому результаті, а продовжують удосконалювати свій продукт. Основний мінус – мало аксесуарів корпорації поєднуються з «ХомКіт».
   

Сумісність приладів з Apple HomeKit в Україні

Розумний будинок від Еппл - це закрита система. Тому працюють під управлінням цієї системи тільки інтегровані з нею прилади. Більш того, побутові гаджети, які створюють для роботи в зв'язці з HomeKit, в обов'язковому порядку проходять відповідну сертифікацію. В ході цієї процедури перевіряється коректність роботи агрегату, а також визначається методика його управління. Прилад, який пройшов обидва етапи перевірки, отримує відмітний знак «Works with HomeKit» і включається в систему специфікації виробника.  

Зв'язка пристроїв з HomeKit може здійснюватися і за допомогою сервера HomeBridge. Для цього в нагоді одноплатний мікрокомп'ютер RaspberryPi. Він недорогий і його досить-таки просто підключити і налаштувати.  

Управління розумним будинком

Керувати системою HomeKit можна за допомогою пристроїв на операційних системах iOS, watchOS, macOS і навіть tvOS. Управління проводитися через спеціальний додаток під назвою Home, а також за допомогою голосового помічника Siri.

Додаток Home вперше з'явилося в iOS10. А трохи пізніше, в 2018, управління розумним будинком стало можливим і через MacBook з появою macOS Mojave 10.14.
Додаток Home для iPhone і MacBook виглядає практично ідентично. Воно складається з трьох екранів: Будинок, Кімнати і Автоматизація.

Трохи інакше HomeKit виглядає на Apple Watch - як один невеликий дисплей. Для Apple TV компанія програми не розробила, там управління здійснюється повністю через голосового асистента. А на Apple TV 4 (K) є додаток HomeCenter.

Управління голосом можна робити через смарт-динамік HomePod. Він налаштовується самостійно і дозволяє отримати доступ до різних аксесуарів розумного будинку віддалено.

Керівництво розумним будинком нескладно здійснювати і з машини, використовуючи CarPlay. Тут також все відбувається за допомогою голосових команд Siri.\

Можливості Siri

Штучний інтелект має широкий функціонал. Складно знайти операцію, з якою б вона не впоралася. Можна виділити деякі функції, які частіше задаються «Сірі».

 • Навігатор. Досить назвати адресу, і маршрут буде прокладений до точки призначення;
 • Будильник. Треба звернутися до Siri, вказати в який час розбудити або через якийсь проміжок;
 • Повідомлення. Набір електронних листів і повідомлень в ручному режимі займає час. Набагато простіше надиктувати текст;
 • Календар. Ті, хто живуть за графіком, проводять ділові зустрічі, особливо оцінять цю можливість. Програма планує телефонні дзвінки, не допускає збігів двох дій одночасно.
   

Існують ще функції, з якими справляється штучний інтелект, але вони менш актуальні.

Пристрої для розумного будинку Apple

Система підтримує безліч пристроїв з різним призначенням і функціональними можливостями. Всі вони гармонійно поєднуються програмою і взаємодіють для створення комфортної і безпечної атмосфери в будинку.

Датчики

Саме датчики беруть на себе ключову роль в облаштуванні розумного будинку, контролюючи те, що відбувається на ввіреній їм території і попереджаючи виникнення позаштатних ситуацій.

Основні датчики HomeKit:

 • Eve Door & Window. Це двоелементний контактний датчик, який стежить за станом вікон і дверей. Він реагує на зміни в магнітному полі. Взаємодія датчика з системою відбувається через Bluetooth. 
 • Eve Motion. Цей датчик реагує на рух, а зафіксувавши його, активує камеру і оповіщає власника через смартфон. Його також часто використовують з сигналізацією.
 • Eve Degree Connected. Датчик, що відслідковує основні характеристики повітря безпосередньо в будинку і на вулиці. Дані можна побачити на смартфоні або запитати у Siri.
 • Eve Room. Пристрій займається аналізом характеристик повітря в кімнаті і демонструє їх у вигляді графіка. Воно може навіть визначити ступінь забруднення повітря шкідливими речовинами.
 • Fibaro Flood Sensor. З цим датчиком точно не вийти затопити сусідів. Він швидко виявить протечку і повідомить про неї власнику.
 • Netatmo Smart Smoke Alarm. Датчик диму, який сам повідомляє в пожежну службу або включає систему гасіння пожежі.
   

розумний будинок

Розумні розетки 

Розетки є дуже важливим елементом розумного будинку. Адже саме з їх допомогою відбувається інтеграція в систему пристроїв, які не підтримують HomeKit. В Україні часто використовують модель розетки Elgato Eve Energy з такими характеристиками: 

 • Сила струму розетки - 11 А, а напруга в межах від 100 до 240 В;
 • Виробляє харчування пристроїв системи і контролює енерговитрати. Розетка також відправляє на телефон всю статистику по своїй роботі;
 • Сумісна з іншими приладами Eve. Управляється за допомогою Siri;
 • Надає можливість бездротового з'єднання по Bluetooth.
   

Освітлювальна апаратура

В Україні лампи LED, сертифіковані Apple, представлені в основному брендами Philips, Koogeek, Nanoleaf і Lifx. Всі вони відповідають таким параметрам:

 1. Споживають від 9 до 11 Вт, при максимальній яскравості від 800 до 1100 лм. Є моделі які працюють в жовтому і білому спектрі, а також кольорові варіанти;
 2. Яскравість та температуру можна відрегулювати. Лампи працюють також за сценарієм або по голосовим командам;
 3. Під українські параметри електропостачання потрібно вибирати лампи з цоколем E27 на 220 В.

Також користувачам «розумного будинку» Apple пропонується широкий вибір світлодіодних стрічок, і точкових світильників.  

розумні прилади

Кліматичні пристрої

З HomeKit поєднується безліч кліматичної техніки відомих світових виробників. Користувачам пропонують різні зволожувачі та очищувачі повітря, обігрівачі, кондиціонери та вентилятори. Проблема тільки в тому, що більшість такої техніки розрахована на потужність електромережі 120 В.

Говорячи про кліматичній техніці, складно не згадати Eve Thermo Connected. Це спеціальний термостатичний прилад, який встановлюють на радіатор. Він здійснює контроль за температурою і енергоспоживанням. До того ж користувач регулярно отримує статистику по роботі свого обігрівача.

Аудіосистема

Аудіоапаратура в розумному будинку Еппл представлена смарт-колонкою HomePod. У неї є кілька ключових особливостей:   

 1. Якісний звук. Динамік самостійно налаштовується і регулює параметри звуку з урахуванням розміру приміщення та прилеглих перешкод. Така адаптація стала можлива завдяки наявності шести вбудованих мікрофонів;
 2. Об'ємне звучання. Завдяки наявності сабвуфера і семи динаміків колонка в змозі забезпечити охоплення звуком на 360 градусів;
 3. Синхронізація з Apple Music. Колонка, крім самого програвання музики, може аналізувати музичні пристрасті свого власника і пропонувати схожі композиції;
 4. Синхронізація з Siri. Через колонку можна управляти всією системою HomeKit, як це відбувається через смартфон.

аудіосистема

Переваги та недоліки Apple HomeKit

Очевидно, що розумний будинок від Еппл - дуже зручна система, яка здатна значно спростити та убезпечити життя свого власника. Однак, вона однозначно підходить не всім. Тому, перш ніж зважитися на установку HomeKit у себе вдома, пропонуємо вам звернути увагу на перелік переваг і недоліків даної системи.  

Переваги:

 1. Сумісність. HomeKit сумісна з безліччю домашніх гаджетів, які можна підключати як безпосередньо, так і за допомогою спеціальної апаратури;
 2. Простота користування. Управляти системою зможе навіть недосвідчений користувач, адже додаток Home влаштовано дуже логічно і впоратися з ним можна навіть на інтуїтивному рівні;
 3. Функціонал. HomeKit легко управляється з усіма пристроями вашого будинку. Об'єднуючи різні датчики і прилади, вона здатна синхронізувати і впорядкувати їх роботу так, як це буде зручно власнику.

Недоліки:

 • Операційна система. HomeKit можна управляти тільки з приладів на операційній системі Apple;
 • Обмежена кількість пристроїв. Приладів, що працюють в комбо з HomeKit не так вже й багато, особливо порівнюючи з іншими виробниками розумних будинків. Сувора система сертифікації Apple відсіває безліч претендентів;
 • Труднощі в комплектації. Новачкові, який поки не дуже розібрався в системі HomeKit, складно вирішити, з чого почати облаштування розумного будинку.
   

операційна система

Висновок: чи варто підключати HomeKit?

В останні кілька років система розумного будинку HomeKit від Apple ставати все більш популярною в нашій країні. Це легко відстежити по збільшенню продажів домашніх приладів і різних датчиків, сертифікованих компанією, а також по зростанню кількості компаній на ринку, що займаються облаштуванням розумних будинків Apple під ключ.

Однак поки що таке облаштування будинку є далеко не кожному, а більшість гаджетів непросто адаптувати під наш регіон через відмінності в напрузі мережі. Так що якщо ви все ж вирішили встановити в своєму будинку систему HomeKit, рекомендуємо вам звернутися до професіоналів.

Ваша оцінка: