Я шукаю...

Перші комп'ютери Apple: як вони виглядали і які мали характеристики?

Перший комп'ютер apple

Персональний комп'ютер є звичним технічним пристроєм для сучасної людини, але в 70-ті роки минулого століття такого поняття не існувало. Саме в той момент на авансцені з'явилися молоді та перспективні винахідники Стів Джобс і Стів Возняк. Тоді ніхто не міг подумати, що ці двоє стануть біля витоків зародження комерційно успішного проекту - компанії Apple . Дізнавайтесь також як зробити повернення коштів apple за підписку.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Як і коли з'явився Apple I

Стів Джобс починав свою кар'єру в якості інженера корпорації Atari. У той момент він познайомився з колегою з компанії Hewlett Packard. У головах двох прогресивних чоловіків зародилася ідея створення першого в історії персонального комп'ютера. Для початку вони реалізували проект BlueBox - пристрою, який за рахунок посилаються їм електронних імпульсів збивало з пантелику телефонні станції і дарувало безпечне з'єднання з будь-якою точкою світу. Техніку чекав успіх, і було продано близько двохсот екземплярів.

Джобс і Возняк не збиралися зупинятися на досягнутому. Вони вирішили зібрати персональний комп'ютер, використавши технології Atari і власну геніальність. Складно уявити, але Apple I - перший в історії людства ПК, був поміщений в дерев'яний корпус. У нього була «потужна» оперативна пам'ять в 4000 байт і інноваційний процесор MOS 6502, який володіє тактовою частотою 1000 КГц.

персональний комп'ютер

Поява корпорації Apple

1-ого квітня 1976 го Стів Джоб з Возняком разом з ще одним колегою Рональдом Уейном заснували компанію Apple Computer. Як і раніше невідомо, яку зв'язок ця трійця мала з яблуками і чому саме так вирішила назвати свій проект. Початком історії бренду можна вважати презентацію Apple I в комп'ютерному клубі Homebrew. Перспективні комп'ютерники з їх технологією справили враження на власника магазину Byte Shop, який першим наважився організувати масовий продаж комп'ютерної техніки.

Між партнерами була налагоджена співпраця на виробництво і реалізацію в магазинчику п'ятдесяти ПК Apple I. Один екземпляр оцінювався в п'ятсот доларів, що для тих часів було невеликою сумою для такого пристрою. Менш ніж за місяць було зібрано потрібну кількість комп'ютерів.

Однак Джобсу необхідно було щось більше, ніж просто реалізація десятків товарів в маленькому магазинчику. В той момент вдалося залучити дійсно велику «шишку» - мільйонера на ім'я Армас Марккула . Він вклав в Apple Computer дев'яносто тисяч доларів і надав компанії кредит на 250000. 

Незважаючи на успіхи Apple I не став символом комерційного успіху компанії. Він збирався командою ентузіастів в гаражі, без будь-яких засобів. Інша справа наступна версія ПК, яка була створена за допомогою мільйонера.

Що собою являв Apple II?

Друга версія «яблучного» персонального комп'ютера володіла набагато більшим функціоналом, ніж її попередник. У неї були такі переваги:

 •         можливість транслювання кольорового зображення;
 •         вбудований програмує мову Basic ;
 •         синхронізація з кольоровими телевізорами по каналу PAL / NTSC;
 •         введення даних за допомогою магнітної стрічки;
 •         відтворення звуку.

Технічна оснащеність Apple II грунтувалася на процесорі під назвою MOS Technology 6502, що володіє частотою тактів тисячі КГц. Обсяг RAM-пам'яті дорівнював чотирьом кілобайтам, але він міг бути розширений до 48 Кб. Пристрій був оснащений магнітним інтерпретують девайсом Integer BASIC. Ціна моделі стартувала з 1300 доларів, але за пристрій з великим об'ємом оперативної пам'яті доводилося викласти суму в 2600 доларів. Саме тоді на техніці з'явилася візитна картка компанії - логотип з надкушеним яблуком, яке прикрасили в усі кольори веселки. Це було зроблено для того, щоб продемонструвати солідні можливості пристрою по відтворенню кольорової картинки.

До списку переваг тієї моделі ПК можна віднести також дисковий накопичувач 5,25 дюймів. Вперше була задіяна технологія гнучких дисків, на яких можна було зберігати набагато більші обсяги інформації, ніж на касетах. Прогресивні комплектуючі дозволили продавати новинку набагато дешевше конкурентів, використовувати менше чіпів. Варіація Apple II дала можливість ще більше здешевити модель за рахунок застосування мікросхем нового покоління.

оснащеність Apple II

Чому Apple Macintosh підкорив публіку

Компанія Apple була першопрохідцем ринку персональних комп'ютерів. Продажі Apple II били всі рекорди, але спочатку 80-х корпорація зіткнулася з першими труднощами. У неї з'явився солідний конкурент в особі IBM PC, який продавав ПК дешевше. Він справлявся з поставленими завданнями і коштував 1500 доларів, тоді як «яблуко» пропонувалося за 4500 тисячі. Стаття про те що таке airdrop, та як ним користуватися.

Все йшло до монопольного панування IBM, і Apple потрібно було зробити рішучий крок, щоб перешкодити цьому. Вихід був знайдений в 1984-му році, коли був випущений Apple Macintosh . Для просування цієї новинки були вкладені колосальні кошти - півтора мільйона доларів. Рекламний ролик був створений самим Рідлі Скоттом - режисером фільму «Чужий». Стів Джобс сміливо заявив, що 24-го січня буде представлена революційний продукт, який втре носа конкурентам.

Чого ж революційного було в цій моделі? По-перше, її вартість була значно скорочена до 1500 доларів, що зробило ПК доступним широким масам продуктом. По-друге, Macintosh вперше в історії був оснащений маніпулятором типу «миша». Складно подумати, як люди до цього обходилися без цього потрібного девайса. «Начинка» комп'ютера також була значною: дисковий накопичувач на 400 Кб 3,5 дюйма виглядав солідніше, ніж дискета 5,25 дюймів від IBM, яка до того ж мала пам'яттю всього 320 Кб.

Найголовніше - у інноваційного прориву був графічний інтерфейс, представлений квадратними пікселями. Тоді ж з'явився аналог сучасного текстового редактора Word , де можна було користуватися різноманітними інструментами. Гаджет був оснащений процесором, що має частоту тактів 8 МГц. Спочатку пристрій забезпечили оперативкою на 128 Кб, але потім посилили її до неймовірних на той час 512 Кб.

Насолоджуватися всім цим технічним арсеналом можна було на Дев'ятидюймові монохромному моніторі з роздільною здатністю 512х342 пікселів. Революційні події дозволили Apple знову стати світовим технологічним лідером і тільки за рік продати 280 тисяч нових ПК. IBM виявився на колінах - їхнім мріям про монополії не судилося збутися, а корпорація Возняка і Джобса виявилася на коні. Правда, в ті роки Стів Джобс покинув проект і відправився за новими викликами.

Які успіхи очікували такі модифікації ПК від Apple

На хвилі популярності Macintosh бренд Apple не забував і про інших своїх проектах. Звільнення Джобса не означало, що компанія впаде, адже в ній працювало величезна кількість перспективних співробітників, які не збиралися кидати дітище. Розробники задумалися над удосконаленням класичних моделей Apple II. Підсумком цього став вихід в 1986-му оновленої версії під назвою Apple IIc . Вона представляла собою ПК, оснащений шестнадцатіразрядного мікропроцесором на 2,8 МГц. Графічна складова нового девайса вражала, адже вона давала можливість відтворення 4096-ти кольорів з дозволами 320 * 200, а потім 640 * 200 пікселів.

Серед нововведень з'явилися вбудований дисковод, обладнані порти підключення інтернет-модему, принтера, маніпулятора мишки або джойстика. «Яблучна» корпорація не стала зупинятися на досягнутому і в 1988-му році представила заключну версію Apple IIc Plus . Вона завершила еру зародження персональних комп'ютерів, а особливістю стало впровадження процесора, тактова частота якого склала якісь космічні для кінця 80-х показники - 4 МГц. Разом з цим канули в лету дисководи формату 5,25 дюймів. Їм на зміну прийшли пристрою в форматі 3,5.

популярності Macintosh

Чому Apple Lisa очікував провал?

Насправді, в 80-і роки компанія Apple рухалася не тільки на хвилі успіхів. Як і будь-яку починаючу компанію, її «штормило» і часом результати виходили невиразними. Засновники проекту Джобс і Возняк з різних причин покинули човен, але було кому взяти на себе кермо влади. Однак в 1983-го році корпорацію чекав провал, який лише пізніше був виправлений відомим Macintosh і рекламною кампанією в його підтримку.

Ім'я цього провалу - Apple Lisa . Перша версія виявилася неймовірно потужною і не відповідає традиційним уявленням про ПК, як про техніку для офісних завдань. Як центральний елемент був використаний процесор Motorola 68000, потужність якого становить 5000 КГц, а оперативної пам'яті в нього завантажили цілий 1Мб. Здавалося б, це показники мрії, але в чому ж тоді проблема?

Справа в тому, що напхати комп'ютер потужними комплектуючими - це одне, а от продати його - зовсім інше. З такими параметрами Лиса початку коштувати фантастичні 10000 доларів. В ті часи рядовий американський офісний працівник не міг дозволити собі викласти таку суму за цю техніку. Крім того, для Lisa створили окрему операційну систему, і це стало ще однією помилкою.

Apple Lisa стала провалом і швидко була замінена комерційно успішним Macintosh . Тим не менш, вона займає гідне місце в історії корпорації і комп'ютерної техніки в цілому, тому що без падінь не буває підйомів. Саме після невдачі з Лисицею Стів Джобс і його команда спроектували сенсаційний Макінтош. Вони врахували всі невдачі, навчилися на своїх помилках.

Apple Lisa

У чому був секрет успіхів перших ПК від Apple

Можна довго міркувати про причини успіху нікому невідомого проекту трьох інженерів, які вирішили виробляти комп'ютери і зробити їх технікою, доступною кожному. Вони взялися за справу, яке тоді нікому не було потрібно, а зараз приносить мільярди. Причини прориву можуть критися в наступному:

 •         безумовний талант Джобса в якості управлінця і програміста;
 •         неймовірне бажання досягти успіху;
 •         наявність креативного мислення і надзвичайних технічних знань;
 •         грамотні інвестиції;
 •         створення бюджетних персональних комп'ютерів;
 •         успішна рекламна компанія.

Зараз ми користуємося ноутбуками, планшетами, смартфонами, а в 80-ті роки двадцятого століття перший ПК в дерев'яному ящику з 4000 пам'яті виглядав проривом. Дивно, але з тих пір пройшло всього двадцять з невеликим років. Переглядайте також статтю про те як включити режим енергозбереження на айфоні.

Ваша оцінка: