Я шукаю...

Новий екран блокування і налаштування повідомлень: у мережі з'явилися подробиці про iOS 15

iOS 15

Корпорація Apple відрізняється високим рівнем продуктивності і постійно працює над підвищенням ефективності операційних систем. Тому світове співтовариство з нетерпінням чекає виходу нової версії iOS15. Ставки на продукцію піднімаються високо, і головне завдання компанії – не впасти в бруд обличчям.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Найочікуваніші функції від iOS15, і на які гаджети прийде оновлення

Це оновлення буде випущено влітку цього року і стосуватиметься не тільки смартфонів компанії Apple, але і iPad. У виданні Bloomberg опублікована детальна стаття про всі новинки та підготовку до конференції розробників WWDC 2021, де передбачається презентація бета-версії, а повноцінна операційка з розширеними налаштуваннями вийде приблизно до вересня. Наразі завісу таємниці підняли тільки для частини опцій, які точно з'являться в новій версії iOS15.

Сама корпорація націлена на значне поліпшення і розширення функціоналу операційної системи. Зміни торкнулися і функціональної складової повідомлень. За попередніми даними, розроблено різні налаштування вібраційних звуків, окремих для кожної сфери повідомлень. Це дасть можливість поставити певний режим для робочого часу, де будуть повністю відключені всі супроводи повідомлень.

Головна фішка цієї функції – налаштування залежно від часу. Вона буде включатися і вимикатися автоматично завдяки вбудованому таймеру. Це значно спрощує роботу зі смартфоном і робить його більш автономним. Також сценарій цієї опції може реагувати на місце розташування. Наприклад, при виході з будівлі офісу звук може включатися сам.

Також у користувачів з’явиться можливість автоматичної відповіді. Текстове повідомлення матиме різний зміст залежно від статусу, який буде встановлений на пристрої. Така послуга була доступна тільки водіям, коли при дзвінку або повідомленні система відправляла текст: «Я за кермом. Передзвоню пізніше».

Ще одне нововведення стосуватиметься домашнього екрана iPad. Після установки операційної системи iOS15 користувач зможе встановлювати поруч з іконками програми або повністю заповнити віджетами простір. Така опція була раніше доступна лише власникам iPhone.

Також передбачається оновлення екрана блокування. У ньому з'явиться швидкий доступ до налаштувань безпеки. Там буде відображатися більш розширена інформація за даними, які збирають дані про пристрій, що дозволить зберегти повну конфіденційність. Додатково на екрані буде відображатися інформація про активний статус, а також сама кнопка налаштувань для керування повідомленнями.

Установка iOS15 і iPadOS15 доступна не для всіх моделей. Уже вивішений список пристроїв, які увійшли до переліку щасливчиків:

 • iPhone 7 і Plus версія;
 • iPad 6 і моделі поколінням вище;
 • iPad mini починаючи з п'ятої моделі;
 • iPad Air з третього покоління;
 • iPad Pro незалежно від модельного ряду;
 • iPad Touch починаючи з версії сьомого покоління.

Оновлення старих версій залишилося закритим, так як їх робота заснована на використанні старої версії чіпсета А9. Відповідно залізо всередині гаджета не потягне всі оновлення, які пропонує компанія. Також передбачається повне припинення оновлень для планшетів з таким же наповненням.

Які функції чекають на користувачів в оновленій системі

Оскільки корпорація Apple активно приховує додаткові функції, пов'язані з новою iOS15, пласти таємничості і очікування наростають з потроєною силою. Однак користувачі можуть припустити, що саме з'явитися при оновленні, так як на сьогодні це основні запити.

 1. Віджети. Оформлення швидкого доступу стало проривом у iOS14. Зараз користувачі активно просять розробників внести додаткові віджети для швидкого доступу до повідомлень, контактів та інших додатків.
 2. Активні клавіші. Швидкий доступ дає можливість отримати інформацію, не відкриваючи додаток, або додати ярлики для необхідних розділів. Однак казус стався саме з прослуховуванням музики. За допомогою віджета можна перемкнути трек, про що власники постійно говорять.
 3. Розширення можливостей установки. Більшість додатків за замовчуванням дозволяється змінити. Починаючи з iOS14, Apple дозволила установку стороннього пошуковця. Від iOS15 користувачі чекають розширеного списку додатків, щоб замінити стандартні версії. При цьому очікується і збільшений доступ сторонніх програм за дозволами. Однак це питання залишається відкритим, так як корпорація продовжує боротьбу за виключення збору інформації для рекламних цілей.
 4. Бібліотека додатків. Користувачі відзначають, що ця опція дуже зручна. Вона дозволяє повністю звільнити робочий стіл від іконок і сконцентрувати їх в одному місці. При цьому програми автоматично сортуються. Очікується, що власники смартфонів і iPad отримають ручний доступ до управління бібліотекою і можливість вносити в її структуру зміни.
 5. Список бажань. У AppStore можна було перекинути платну програму в список бажань і спостерігати за зміною її ціни. Зараз ця функція недоступна, однак прихильники компанії чекають її появи.
 6. Наявність окремих оновлень. Стандартні програми, вбудовані в операційну систему, можуть отримати оновлення тільки разом із в виходом нової iOS. Це має ряд незручностей, і користувачі хотіли б мати можливість оновлювати їх окремо без порушення бази.

Всі ці функції засновані на бажаннях шанувальників продукції Apple. Які конкретно відбудуться зміни й поліпшення, покаже час і конференція. Зараз можна тільки гадати і робити припущення про це.

Першими зможуть ознайомитися з новою версією і її функціоналом користувачі смартфонів з сертифікатом розробника. Їм буде доступна розширена версія операційної системи. Після тестування можна чекати на випуск розширеної версії і її появу у вільний доступ.

Ваша оцінка: